Sahti Sahti komentáře u knih

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Knizka do ktere jsem se bala pustit, ale pak jsem se zase od nemohla odtrhnout. Nuti cloveka zamyslet se, jaky zivot musela Anna prozit a jak bychom meli byt radi za zivot v dnesni dobe. Meli bychom si vazit mnoha samozrejmosti, ktere dnes mame a neplytvat, i kdyz je vseho dostatek.

16.09.2017 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Užasný a strhující příběh z minulosti, druhý příběh ze současnosti se na konci prolne. Ta bezmoc Clary mi rvala srdce. Stále přemýšlím nad bezcitností otce a matky, vždyť to byla jejich dcera. Jaký rodiče nakonec stihl osud, je tam sice jen minimálně zmíněno, ale je vidět, že boží mlýny melou pomalu ale jistě...
Pro mě nově objevená spisovatelka, od které si musím přečíst i další knížku a doufám, že psát nepřestane, protože příběh se mi vryl do hlavy a stále nad ním musím přemýšlet a takovéhle knížky mám moc ráda.

27.10.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skvěle napsáno, četlo se samo. Autorka, od které si ráda přečtu další knihy.

10.01.2022 5 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Pohodové čtení, které Vám ukáže, jak je důležité mít kolem sebe lidi, které Vás mají rádi a také Vám ukáže, jak najít pohodu a pocit štěstí. Díky, že jsem objevila tuto knihu, která mi rozšířila obzory a navodila v hlavě mnoho nápadů, jak si udělit doma útulno v tomto stylu.

27.02.2020 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Krásný příběh, četla jsem pomalu, abych si vychutnávala řádky od mé oblíbené autorky. Představovala jsem místa vyprávěného příběhu a říkala si, jak si ta Ruth ani moc toho úžasného Skotska neužívala. Zavřená s deníky, dopisy ve věži tvrze, pohlcená minulostí a Thomasovým vyprávěním jeho života. Za mě plný počet hvězdiček.

10.08.2019 5 z 5

Hortensie de Beauharnais Hortensie de Beauharnais Izabela Michlian Straková

Velmi zajímavá knížka, která mi rozšířila obzory této historické doby. Po přečtení mám mnoho otázek a musím "googlit" - např.co měl manžel H.za nemoc? Měl nějaký poměr v době pobytu v lázeňských Teplicích? Opravdu H.měla syna, který byl výrazný dál v historii...narážky tam trochu jsou. Jdu hloubat a hledat další informace + knihy, které mi snad pomohou najít odpovědi. Doporučuji.

20.03.2021 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Začátek byl trošku těžší na začtení, ale pak to dostalo spád a četlo se jedním dechem. Zakončení bylo fajn, mohu použít svou fantazii a domyslet si, jak to asi mohlo být dál :-)

14.12.2018 4 z 5

Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Barbara Erskine

Maximální spokojenost, povídky se mi líbily. Povídka "Písky času" je prodloužené pokračování knihy Šepoty v písku. Doporučuji přečíst nejprve tuto knihu a pak navázat na tuto povídku, kde příběh pokračuje. Samozřejmě je to na každém :-) Já si to pak pořádně užila. Jinak souhlasím, že jedna z povídek "Vzdálené hlasy" je totálně vhodná pro celý román, škoda, že je to tak rychle ukončeno, ale konec si vlastně můžeme dotvořit v hlavě sami. Doufám, že další nový román se brzy objeví. Jsem na Erskinové závislák, prostě a jednoduše - vlastním všechny její vydané knihy v ČR a to mluví za vše :-)

12.01.2021 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Pohodové čtení, které vás strhne zajímavým příběhem jak ze současnosti tak i z dávných časů. Knížku jsem přečetla s přestávkami za týden. Chtěla jsem ji číst pomaleji, jelikož jsem si tak mohla vychutnávat pocity Andy a přemýšlet o příběhu Catrin. Barbara Erskinová mě nezklamala.

07.05.2017 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Očekávala jsem na konci nějaké wau, ale bohužel. Příběh milý, ale se ke knize už vracet nikdy nebudu.

26.02.2022 3 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Uzasny pribeh a ten konec me dostal...

07.10.2020 5 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Úžasný příběh, který jsem hltala jedním dechem. Objevila jsem další autorku, od které jsem nic nečetla a nyní to chci dohnat. Když se dívám, kolik toho napsala, mám co dělat :-D

24.08.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velmi milé překvapení, škoda, že už jsem ji přečetla, klidně bych přidala kapitolu...nerada jsem se se Sisi loučila...

24.05.2018 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Super knížka,kterou jsem četla jedním dechem. Doporučuji.

05.12.2016 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Příběh 3 žen, 2 z minulosti plující lodí, jež se potopí + 1 současná linie, kdy Sarah hledá souvislosti s touto tragédií, kde zahynul i jeji předek a také námět pro svou knihu. Doporučuji.

10.07.2021 4 z 5

Letovisko Letovisko Sarah Pearse

Jsem nadšená, je to ještě lepší než první díl a věřím, že další v budoucnu následovat bude...

05.08.2023 5 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Kniha nebyla špatná, ale ten závěr mě zklamal. Historická část byla lepší a závěr uzavřený, naopak současnost pokulhávala. Proč jsme se trmáceli s hl.hrdinkou N.za Ohnivákem do minulosti, když to pak vlastně nepomohlo vyřešit současnost tj.nalezení důkazu, že byl z Ruska? Myšlenka pomoci ženě, které patřil, byla, ale někam se ten směr pak vytratil....

15.06.2021 3 z 5

Podruhé narozený Podruhé narozený Pauline Gedge

Tuhle knížku miluju.

26.12.2020 5 z 5

Oáza Oáza Pauline Gedge

Úžasná knížka, ke konci hodně napínavé a já jdu na třetí díl, kde Ahmose "Byl sražen jako princ, povstal jako král".

08.04.2020 5 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Je to druhý den, co jsem knihu dočetla a mám ji stále v hlavě. Bylo to hodně napínavé a stále jsem si nebyla jistá, kdo za vraždami stojí... Když jsem se na konci dostala k odhalení vraždícího, byla jsem hodně překvapená. Ovšem epilog mě dostal a já přemýšlím, co vlastně mohlo být ještě jinak a já jsem přehlédla??? Hodně povedené.

12.05.2023 5 z 5