Hodina po půlnoci

Francie, advent 1811. Dcera pařížského notáře Fabiena Maréchalová spěchá za umírajícím otcem, riskuje cestu za tmy a její kočár je v husté vánici přepaden. Dívka vyvázne jen o vlásek a po návratu domů zjišťuje, že přepadení kdosi objednal. Její život se od základu mění. Rodný dům, v němž žije s tetou Honorií a macechou Mathildou, pro ni přestává být bezpečným útočištěm. Fabiena krůček po krůčku rozplétá síť politických i milostných intrik, sahajících hluboko do minulosti. Nakonec narazí i na pečlivě skrývané rodinné tajemství, jehož prozrazení vyvolá sérii zločinů. Největší Fabieninou oporou je poručík husarů Julien Leblanc, ale jak se ukáže, ani jeho minulost není zcela bez vady. Přichází rok 1812, francouzská armáda vyráží na dlouhé tažení do Ruska a Fabiena ztrácí přátele i ochránce. Opouští Paříž a uchyluje se na venkov. Zdecimovaná Napoleonova armáda se vrací domů a válka se přesouvá na území Francie…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331006/hodina-po-pulnoci-h8i-331006.jpg 4.3156
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Baronet

Kniha Hodina po půlnoci

ErikaJ

Historické romány moc nemusím, knížku jsem zkusila na proložení a byla jsem příjemně překvapená. Četla se prakticky sama.

minde
19.12.2018

Knížka se mi moc líbila, hned od začátku mě bavila. Mám ráda historické romány, takže super. A byla to první kniha od této autorky, a určitě si přečtu další její knížky.

Scarllet
01.12.2018

Moje oblibená autorka, ale tahle knížka mě nechytla.

Amitiel76
30.11.2018

Miluji autorčiny historické romány, ale tenhle mi bohužel nesedl. Nevím čím to je, ale děj mě vůbec nechytil. Přišel mi nezáživný a zbytečně natahovaný. Za mě by kniha mohla mít klidně poloviční počet stran. Ta všechna omáčka okolo, mě prostě nudila.
Poctivě jsem knihu dočetla asi do tří sté stránky, a pak už jsem si jen vybírala určité pasáže a kapitoly, abych se dobrala konce a věděla, jak to vlastně dopadlo.
Přesto na mou oblíbenou autorku nezanevřu, a určitě si přečtu i další její knížky.

wiwi
20.11.2018

Láska, intriky, napětí, Paříž. Báječná kombinace, doplněná na okraj trochou historie. Četla bych klidně dál a dál, stránky mizely závratnou rychlostí.

mimi55
18.11.2018

Láska, romantika, trošku války a nebezpečí.

pip11
11.11.2018

Skvělá kniha. Tento příběh byl báječný, včetně válečné části, protože ta prostě do knihy patří, když hlavní hrdina je voják.
Od začátku to bylo velmi napínavé a celých 648 stran jsem si nesmírně užila. Dávám 5* ani o špetku méně.

vivienna
09.07.2018

..krásný čtivý romantický román....

Akneris
06.05.2018

Opět moc pěkné.

helenah
05.05.2018

Čtu a nemůžu se od toho odtrhnout, přestože mě trochu děsil počet stránek. Má to spád a narozdíl od některých komentujících mně baví i popis historických událostí-malinko se mi do toho promítá Vojna a mír. Jen je mi divné, že jsou tu uvedena dvě vydání a v každém je jiný počet stran. Co asi chybí v tom kratším.....? Já čtu toto vydané nakl. Baronet. A opravdu si to vychutnávám a vřele doporučuji

soukroma
28.03.2018

Hodně romantický, méně dobrodružný a ještě méně historický román - romantický příběh zasazený do zajímavé doby, které ale bylo věnováno všehovšudy pár stran z celkem 650 (četla jsem tzv. "nezkrácené vydání (?)", což už samo o sobě leccos vypovídá). Čtivé to je, přínosné nijak zvlášť.
75%

ritz
19.03.2018

Čtivá kniha, hodně romantiky, něco historie. Hezky se četlo.

Evaneva
19.12.2017

Romantika, dobrodružství, láska, nenávist prostě vše, co do románů Hany Marie Kornerové patří. Pěkná čtivá kniha.

natan22
29.10.2017

Do téhle knihy se mi vůbec nechtělo.Moc české autory nečtu,a o válce už vůbec ne.natož o Napoleonovi .Ale tohle..,,to byla teda BOMBA :-) .Fakt moc krásné,nemohla jsem se odtrhnout,těch zápletek.Pořád jsem byla ve střehu,a ani ta válka mě nenudila,hltala jsem to celé.Moc krásně napsané.Za mne,všechny hvězdičky!!!Chystám se teď na další knihy této autorky.A jak to tady čtu,nebudu zklamaná.A i o Napoleonské válce sem se něco dověděla.Když mě to teda ve škole nebavilo :-)) .
Moc krásné,díky paní Körnerová

R.E.M.
25.09.2017

Čtivý, romanticko-dobrodružný román, v příjemném tempu. Výjimkou byla jen ruská pasáž, která rozvolnila jinak kompaktní děj. Celkově, první část byla dějově výrazně lepší.

Celý příběh je v historickém hávu, téměř Dumasovského střihu - s podlostí, zlobou, nenávistí, bezohledností a krutostí. Nechybí ani zločiny. Autorka dopřává čtenáři i nějaká překvapení a jako protiváhu ke všemu zlu a špatnosti věnuje čtenáři hrst dobrých skutků, nezištnosti, odvahy, i štědrý díl přátelství a lásky. Pěkná kniha.

Rodaw
16.09.2017

HODINA PO PŮLNOCI
Čtivá a půvabná kniha. Paní autorka patří celkově mezi mé oblíbence a ty nej z českých autorů...
Ocitáme se ve Francii v 19.století - v době Napoleona - a sledujeme příběh Fabieny - dcery pařížského notáře. Příběh je plný politických a milostných intrik, rodinných tajemství.. Bavily mě zvraty a překvapení, které se v knížce objevily - především v její 1.polovině. Hodně věcí a zápletek jsem nečekala a o to více je uvítala :o)
2.část knížky už je jiná - velkou roli v ní hrají napoleonské bitvy, intrik už je míň (ach jo :D ).
Já četla 2.vydání - to nezkrácené - takže něco přes 600 stran. Takže s hrdiny strávíte opravdu hodně svého času, mně za tu dobu hodně přirostli k srdci:) Na druhou stranu však- i když je knížka tak objemná, odehrává se "jen" v průběhu cca 3 let. (až na samotném konci je větší časový odstup).
Já si tu délku užila, ale je pravda, že knížka by kratší mohla být, o to by byla více dynamická. Místy je to táhlé, romantické, sladké - ale já jsem ráda, že jsem si to přečetla:)
Knihu doporučuji všem, které zajímá tahle doba, mají rádi romantiku a mají rádi bichličky :-))

helča5
30.07.2017

Historie,láska,napětí-opět skvělá kniha od mé oblíbené autorky,byl by to i skvělý námět na film nebo seriál,i když je to bichle,nádherně se četla a o překvapení nebyla nouze.Moc krásná.

Ceit
21.07.2017

Škoda,vůbec mě to nechytlo...

Evaho73
16.07.2017

Z knihy mám rozpačitý dojem. Prvá časť bola super, príbeh a hlavní hrdinovia ma zaujali už od začiatku. Trochu mi prišlo divné, že zápletka gradovala na môj vkus veľmi rýchlo už v polovici knihy. Potom však prišla druhá časť, ktorá mi do jej polovice prišla úplne od veci. Autorka sa snažila opísať históriu napoleonských bitiek, kde postavila aj hlavných hrdinov, ale s prvou časťou to málo iba trochu spoločné. Ku koncu sa to síce zvrtlo k mojej spokojnosti, ale celkový dojem z knihy to už nezachránilo.

atramVe3
15.07.2017

Kterákoliv kniha této autorky je pro mne skvostem,děkuji ...Marta

Romžiry
10.07.2017

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

Toňula
21.06.2017

Čtivý příběh kombinující romantiku a napětí na pozadí napoleonských válek.

petra4080
01.06.2017

Milý romantický příběh se zajímavými zvraty. Válečná část mě příliš nebavila, ale co se týká Fabieny, tak super. Asi se podívám po dalších knihách od této autorky.

milunka21
25.05.2017

Naprosto nádherná kniha, musím mít od autorky všechny, jinak mi to nedá spát. :-D

knihovnička007
07.02.2017

Skvělá kniha. Doslova jsem ji zhltla. Četla se mi hodně dobře. Skvělé postavy, zvraty nečekané...
A spousta historie.

Kniha, která se mi opravdu hodně líbila :)

Smiragl
27.12.2016

Klasická červená knihovna, autorka nevynechala snad ani jednu možnou zápletku, příběh byl "napínavý" až do konce. Ačkoliv si u takovýchto knih někdy ráda odpočnu, tento kousek už byl i na mě moc. Bohatě by mi stačilo, kdyby kniha měla poloviční počet stran.

minimonisek
07.11.2016

Kniha byla čtivá, líbila se mi kombinace napětí a napoleonského tažení. Nechybí tu zvraty, milostné zápletky ani padouši.

Pav
14.07.2016

Většinou se českým autorům vyhýbám, ale příjemně mě překvapilo, že je to tak napínavé. Detektivní zápletka se povedla, jen je tam příliš detailů z válečného tažení Napoleona. Příjemné čtení do vlaku.

orinka3
04.06.2016

Velmi romantické, velmi zamilované, velmi natahované. Proto slabší ohodnocení.

hankapimi
28.11.2015

Skvěle napsaný romanticko - historicko - dobrodružný příběh, který se čte v tomto listopadovém sychravém počasí nejlépe s nohama pod peřinou a se svařeným vínkem v ruce !!! Příjemná oddychovka, ještě nějakou knihu od paní Hany Marie přes zimu určitě navštívím ...