Sahti Sahti komentáře u knih

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Potřebovala jsem trochu nakouknout do života těchto lidiček, abych trochu lépe některým situacím a věcem porozuměla (bratrancův syn má Asperga).

04.04.2024 3 z 5

Okouzlení Egyptem. Ludmila Matiegková (1889 - 1960) Okouzlení Egyptem. Ludmila Matiegková (1889 - 1960) Hana Havlůjová

Kniha, která se podrobně zabývá životem velmi zajímavé ženy. Dosud jsem o ní nikdy neslyšela a je to velká škoda. Žena, která na svou dobu, šla za svým snem...

04.03.2024 5 z 5

Letovisko Letovisko Sarah Pearse

Jsem nadšená, je to ještě lepší než první díl a věřím, že další v budoucnu následovat bude...

05.08.2023 5 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Je to druhý den, co jsem knihu dočetla a mám ji stále v hlavě. Bylo to hodně napínavé a stále jsem si nebyla jistá, kdo za vraždami stojí... Když jsem se na konci dostala k odhalení vraždícího, byla jsem hodně překvapená. Ovšem epilog mě dostal a já přemýšlím, co vlastně mohlo být ještě jinak a já jsem přehlédla??? Hodně povedené.

12.05.2023 5 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Příběh byl do 2/3 zdlouhavý a moc se děj neposouval, ale poslední třetina to všechno vynahradila a závěr se povedl. Bylo to daleko zamotanější než jsem čekala. Jsem ráda, že jsem vydržela a knihu dočetla :-)

10.04.2023 4 z 5

Má dobrodružství cestou do Afriky Má dobrodružství cestou do Afriky Vilém Němec

Knihu z roku 1919 (jedná se o první vydání) jsem objevila v knihobudce a jsem za to moc ráda. Tohoto cestovatele jsem vůbec neznala. Dokázal svou cestu z Prahy do Egypta vyprávět velmi poutavě. Je až neuvěřitelné, jaké měl štěstí při svém putování a především na lidi, kteří mu vždy pomohli. Vždy se i z těch nejhorších situací dokázal znovu postavit na nohy. Šel za svým snem - doputovat do Afriky a tu pak poznávat. Určitě se podívám i po dalších dílech autora. V této knize popisuje Němec jen cestu, jak se dostal do Afriky a jen poslední kapitola vypráví o pobytu v Egyptě.

20.03.2023 4 z 5

Smrt chrámových tanečnic Smrt chrámových tanečnic Břetislav Čenda

Náhodně vybraná kniha z městské knihovny a opravdu úlovek. Nefer a její příběh mě pohltil.

11.12.2022 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Očekávala jsem na konci nějaké wau, ale bohužel. Příběh milý, ale se ke knize už vracet nikdy nebudu.

26.02.2022 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skvěle napsáno, četlo se samo. Autorka, od které si ráda přečtu další knihy.

10.01.2022 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Příběh 3 žen, 2 z minulosti plující lodí, jež se potopí + 1 současná linie, kdy Sarah hledá souvislosti s touto tragédií, kde zahynul i jeji předek a také námět pro svou knihu. Doporučuji.

10.07.2021 4 z 5

Selfíčka Selfíčka Marek Vácha

Spatna volba. Ja, clovek ateista a koupi si takovouhle knizku... Poputuje do knihobudky, snad si sveho ctenare, kteremu lepe sedne, najde...

30.06.2021

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Kniha nebyla špatná, ale ten závěr mě zklamal. Historická část byla lepší a závěr uzavřený, naopak současnost pokulhávala. Proč jsme se trmáceli s hl.hrdinkou N.za Ohnivákem do minulosti, když to pak vlastně nepomohlo vyřešit současnost tj.nalezení důkazu, že byl z Ruska? Myšlenka pomoci ženě, které patřil, byla, ale někam se ten směr pak vytratil....

15.06.2021 3 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Bohužel po 30 stranách odloženo, psáno kostrbatĕ, nešlo se vůbec začíst. Amatérsky psané, jak uz někdo psal, pokus o knihu napodobit Erskinovou. Divím se, že to knižnĕ vůbec vyšlo.

02.06.2021 odpad!

Různé životy a tajné smutky Josefíny B. Různé životy a tajné smutky Josefíny B. Sandra Gulland

Velmi ctive, uz se tesim na dalsi dil. Nejprve jsem cetla novinku min.roku Hortensie od ceske autorky Strakove a ta doba me tak oslovila, ze jsem se zacala zajimat vic o Josefinu, matku H.a manzelku Napoleona. Doporucuji.

15.04.2021 5 z 5

Hortensie de Beauharnais Hortensie de Beauharnais Izabela Michlian Straková

Velmi zajímavá knížka, která mi rozšířila obzory této historické doby. Po přečtení mám mnoho otázek a musím "googlit" - např.co měl manžel H.za nemoc? Měl nějaký poměr v době pobytu v lázeňských Teplicích? Opravdu H.měla syna, který byl výrazný dál v historii...narážky tam trochu jsou. Jdu hloubat a hledat další informace + knihy, které mi snad pomohou najít odpovědi. Doporučuji.

20.03.2021 5 z 5

Svět, co byl mým Svět, co byl mým Jitka Závodná

Hodne zajimava kniha, ktera mi otevrela oci, jak to v dobe prvni, druhe sv.valce a pak v dobe komunismu meli slechtici tezke. Osud hlavni hrdinky ve me zanechal mnoho otazniku. Ceho vseho jsou lidi schopni. A verim, ze i v soucasne dobe nejsme o dost dal. Je to smutne.
Semknout se a byt tu jeden pro druheho, nedelat rozdily a zit v harmonii. To je neco k cemu bychom meli smerovat...

27.01.2021 5 z 5

Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Barbara Erskine

Maximální spokojenost, povídky se mi líbily. Povídka "Písky času" je prodloužené pokračování knihy Šepoty v písku. Doporučuji přečíst nejprve tuto knihu a pak navázat na tuto povídku, kde příběh pokračuje. Samozřejmě je to na každém :-) Já si to pak pořádně užila. Jinak souhlasím, že jedna z povídek "Vzdálené hlasy" je totálně vhodná pro celý román, škoda, že je to tak rychle ukončeno, ale konec si vlastně můžeme dotvořit v hlavě sami. Doufám, že další nový román se brzy objeví. Jsem na Erskinové závislák, prostě a jednoduše - vlastním všechny její vydané knihy v ČR a to mluví za vše :-)

12.01.2021 5 z 5

Podruhé narozený Podruhé narozený Pauline Gedge

Tuhle knížku miluju.

26.12.2020 5 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Mám ráda knížky s hlubokými myšlenkami, které mě někam posunou, rozšířím si obzory, mohu hloubat nad dějem, jak se vyvijí, ráda se vcítím do pocitů hrdinů.
U této knížky jsem po 4 kapitole odložila, prostě se to nedá...

02.12.2020 odpad!

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Uzasny pribeh a ten konec me dostal...

07.10.2020 5 z 5