sabuska sabuska komentáře u knih

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Filmové zpracování znám mnoho let a chtěla jsem si ho připomenout knižně. Bohužel mě moc nezaujalo, četlo se to dobře, ale čekala jsem více napětí.

13.08.2023 2 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Knihu jsem dostala jako dárek a moc jsem se těšila na horor bestseller. Miluji knihy o duchách ale tohle je opravdu jen duchařinka, ale žádný horor. Řeší se tu příběh dvou sester co se zamilujou do stejného muže... Že se skáče dějově tam a zpět mi nevadilo, alespoň mě to udržovalo ve střehu, protože jinak nuda nuda.. 2 hvězdičky za dobrý nápad ale proč ta romantika?????

07.07.2023 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Taky jsem se zamyslela nad svoji "knihou výčitek"

03.05.2023 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Měla jsem asi velké očekávání od první knihy série, přišlo mi to zbytečně zdlouhavé: popis Harry osobního života, kultury homosexuálů a života domorodců Austrálie. Nerada odkládám nedočtenou knihu a musela jsem se nutit ke čtení.

26.10.2022 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Přiznávám že jsem kontrolovala zámky a závěsy, když jsem si večer četla :)

31.05.2022 4 z 5

Na špatné straně Na špatné straně James Patterson

Tak jsem na 143 straně a knihu odkládám. Vůbec mě nebaví soud s panem dokonalým, v pozadí probíhá případ blondýnek na internetu...

31.03.2022 2 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Hodně brutální, po 4 kapitolách jsem si říkala to přece není možný.. A neni :)
moc nechápu doslov, kde se autor snaží přesvědčit že to byla pravda..

29.01.2022 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Upřímně - asi jsem čekala víc, nejlepší to bylo dokud se neukazala. Četlo se to dobře večer pod peřinou, jdu zkusit další...

27.12.2021 3 z 5

Muž sedmi sester Muž sedmi sester Jaroslav Havlíček

Knihu jsem si stáhla tady na databázi a velmi mile mě překvapila. Jaroslav Havlíček musel být vtipný patron:)

08.02.2021 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Dlouho jsem se nemohla začíst, drogové téma mě nenatchlo. Když Harry začal konečně řešit bylo to super:)

08.02.2021 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Velmi silný příběh, několikrát jsem chtěla přestat číst. Je v ní mnoho utrpení. Nechávám si ji v knihovně ale nevím jestli budu mít sílu se k ní vrátit. Určitě doporučuji kam se hrabe Carter apod.

05.01.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížka mě nijak nenatchla, měla jsem velké očekávání. Bohatá rodina s rebelkou, kočičakovou a sadistou. Škoda že se kniha nevěnovala i rodičům :)

07.12.2020 3 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Knížka neurazí ale ani nenadchne. Policistka vyšetřuje vraždy prostitutek a nepochopitelně půlka jejího týmu hledá nalezenemu miminku mámu.

18.10.2020 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Zkusila jsem Cartera naposledy... ... Brutální vraždy... Popisy forezniho... Minimálně napětí.. A nakonec perfektní střelec.. Stále stejná Pohádka pro dospělé.

10.10.2020 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Knížka opět zaujme motivem a způsobem vykonání vražd, ale chybí mi napětí a strach. Dokonale popsáne místo činu a ohledání mi to nenahradí. Jen jednou jsem se bála o hlavní hrdinku, když na konci knihy vylezla ze sprchy. Když Carter popisuje jednotlivé vraždy jen mě šokuje a je mi obětí líto.

21.09.2020 3 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Františka Niedla znám jako autora historických románů a velmi mile mě překvapila tato kniha o americkém policistovi. Čtivá, vtipná, napínavá = bavila mě.

25.08.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Vžívala jsem se do role hrdinka a nemohla se odtrhnout. Bylo to čtivé, napínavé a akční;)

11.08.2020 4 z 5

Krutá spravedlnost Krutá spravedlnost Colin Falconer (p)

Věřím, že tahle to funguje ve skutečnosti, je jedno co provedeš, důležitý je dobrý právník. Jen s věkem hůř a huř snáším trestný činy na dětech...

10.08.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Velmi dobře se mi to četlo jen mi vadila podobnost s Kingem. Pro někoho kdo nečetl Hřbitov zvířátek, kniha musí být super:)

24.07.2020 3 z 5

Kruté hvězdy Kruté hvězdy Kjell Eriksson

Čekala jsem více napětí, spíš to byl příběh nešťastné ženy...

16.07.2020 2 z 5