Kruté hvězdy

První seznámení s populárním švédským autorem. Román byl v roce 2004 nominovaný na prestižní cenu za Nejlepší švédský detektivní román. Během krátké doby dojde v okolí Uppsaly ke třem vraždám, které spolu zdánlivě nesouvisí. Policistka Ann Lindellová vede vyšetřování vlastní cestou, což se jí stane málem osudným. Románem se prolíná mrazivá vůně severu s Petrarcovými verši a slunnou Itálií. Inspektorka Ann Lindellová a její kolegové řeší záhadné a zdánlivě nesouvisící vraždy bez motivů, oběťmi je několik starších mužů a možná v dávné minulosti i krásná smutná žena....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61644/ann-lindell-krute-hvezdy-GjV-61644.jpg 3.537

Ann Lindell 6.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Motto

Nattens grymma stjärnor, 2004

Kniha Kruté hvězdy

minirock
16.10.2014

Číst se to určitě dalo ale nepřišlo mi to nijak extra napínavé, zápletka taky nijak složitá, spíš je to takový psychologický román šmrncnutý detektivkou. Rozvedená policistka samoživitelka mi sice byla docela sympatická a konec ten rozpačitý dojem trošku vylepšil ale jinak je to knížka dobrá tak na letní odpoledne na koupališti a takových je .... .

Lucienka
20.09.2014

První polovina knihy mi teda zase až tak čtiva nepřišla, oproti jiným detektivkám byl začátek spíše melancholicky a měla jsem podezření, že autor je žena:) Ve druhé půli naštěstí nabralo spád. Hodnocení dávám sice průměrné, ale je určite ve svém žánru originalni.

mhujova
09.05.2014

Hodnotím jako velmi čtivě napsanou detektivku, z mého pohledu i s originální pointou.

Evik30
28.06.2013

I když jsem četla i lepší knihy, tahle tak špatná nebyla. Všechno nemůže být podle mého gusta. Na druhou stranu musím uznat že byla lepší než více propagovaná kniha Princezna z Burundi. Ta mě příliš nezaujala. Asi už mám těch detektivek načtených tolik že bych měla změnit aspoň na čas zaměření. Už mě ty detektivky začínají zmáhat.

kackaj
21.06.2013

nevím proč, ale moc dobře se mi to nečetlo:-((

vilemina
22.05.2013

Mne se knizka libila a cetla se mi moc dobre. Pasaze o Petrarkovi tvorily prijemny mix s krutym osudem postupne vrazdenych postav a i inspektorka mi prisla sympaticka.

proton
14.05.2013

Chytla mě až od druhé půlky.Konec hodně přitažený.

hrabenka
24.01.2013

Knihu jsme začala číst s očekáváním,které dlouho nepřicházelo,musím říct,za mně spíš zklamání,kniha mě chytla až teprv ke konci,kdy to začalo být trochu napínavé.

severská krimi švédské detektivky švédská literatura

Kjell Eriksson
švédská, 1953