š.m.i.k

Povídání o pejskovi a kočičcePovídání o pejskovi a kočičceJosef Čapek

Tohle je nesmrtelná knížka. Bavila jsem se u ní jako dítě já a úplně stejně se chechtají i mé děti. Doporučuji jako ideální knížku na první čtení pro prvňáčky, kteří se teprve číst učí. Zvládnou to s nadšením "louskat" i po těch slabikách.

03.02.2021

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Chytlo mě to od úplného začátku a nadšení, překvapení i zvědavost neopustily až do konce. Pro mě asi nejlepší a nejpůsobivější kniha, která se ke mně letos dostala. Je velmi originální, prolíná se v ní skvěle krimi, fantasy i love story a celkově nutí k zamyšlení.

06.12.2020

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Moc příjemné čtení, celý příběh mě dojímal, chytil už od začátku. Robertovi jsem velmi fandila i když mě i občas "naštval" ;) Ale všechno to odhodlání a zvládání nástrah doby můžeme jen závidět. Ani bych neřekla, že to bylo tolik stran, jak se mi to líbilo... Rozhodně doporučuji.

05.08.2021

NastereaNastereaPetra Stehlíková

...co k tomuto napsat.... Jsem víc než jenom zklamaná... Hned v začátku mi při neustálých opakováních nadávek Ilan blesklo hlavou, že je to mizerný překlad (...jenže ono je to naše...). Až cca do třičtvrtě knihy mě to nebavilo vůbec. Působilo to na mě tak, že když autorka nevěděla, jak zrovna dál, vložila svoji oblíbenou mantru "do prasečí řitě" a dál a dál se nesouvisle blábolilo o ničem. Poslední čtvrtina byla o málo zajímavější, nic nového jsme se ale nedozvěděli a aspoň důstojné zakončení tohoto dílu se taky nekoná...

21.08.2021

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Moc hezky napsané, styl autorky mi "sedne" i když se nejedná o lehké téma. Napsáno tak citlivě a pocitově, velmi osobně. A houbaření jsem si úplně užívala.

24.06.2020

Lovec drakůLovec drakůKhaled Hosseini

Hodně silný příběh o tom, že nic není jen černé nebo bílé, příběh co nás donutí sáhnout si do vlastního svědomí, nutí k zamyšlení, pro mě je také o odpuštění i naději. Prožívala jsem se slzami v očích...

29.01.2020

SpolubydlícíSpolubydlícíBeth O’Leary

Toto bylo VÝBORNÉ. Velmi vtipná oddechovka. Námět "lovestory" je originálně pojatý. Královsky jsem se bavila. A forma vzkazů opravdu skvělá.

17.07.2020

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Opravdu vtipná oddechovka. Poslouchala jsem jako audioknihu a Martin Stránský byl prostě skvělý. Nejsem si jistá, jestli bych se "prokousala" přes začátek, kdybych měla číst vlastníma očima.

08.03.2019

FajaFajaPetra Stehlíková

Skvělé! Pro mě ještě lepší než Naslouchač. Asi i tím, že příběh se zajímavě a napínavě vyvíjí, postavy už znám a mám je opravdu ráda.
Jen nevím, jak to vydržím, než vyjde pokračování... Poslouchala jsem audio tak skvěle načtené, že zážitek bych opravdu nemohla mít větší ani kdybych četla vlastníma očima.

22.07.2019

Dokonalé tichoDokonalé tichoHelen Fields

Jednoznačně nejlepší díl z celé dosavadní série. Od půlky jsem se už nemohla odtrhnout, nešlo jít spát a ještě do rána mi příběh dozníval v hlavě.

22.01.2021

Kanibal z Nine ElmsKanibal z Nine ElmsRobert Bryndza

Nemůžu říct, že by mě tato detektivka nějak fascinovala nebo překvapila, žádné "Wow" se nekonalo, ale v podání Martina Stránského se to poslouchalo velmi dobře. Kate mi jako postava byla sympatická, vlastně všichni zdejší "klaďáci", záporáci mě odpuzovali, místy to bylo i napínavé, takže všechno v pořádku, 4* si to zaslouží.

10.04.2021

SpasitelSpasitelAndy Weir

Wow! Dobré. Dobré. Dobré. Takhle už mě zase dlouho žádný příběh nepohltil, autor dal laťku velmi vysoko, ...takže každá další čtená kniha v pořadí bude dost znevýhodněna...
Technické části mě až tolik nebavily, ale rozhodně byly zajímavé a musely tam být. Žádná "omáčka". Vše je vystavěno velmi uvěřitelně a živě a hlavní hrdiny si nejde nezamilovat. I slza ukápne. Poslouchala jsem jako audioknihu a musím pochválit perfektní zpracování. Určitě bych neměla až takový zážitek, kdybych četla očima. Hodnotím jako jednu z těch TOP 5 knížek za poslední rok četby.

PočátekPočátekDan Brown

Dana Browna fakt můžu. Počátek jsem si užila, pokaždé mě fascinují všechny souvislosti, které příběh tvoří. Obdivuji, jak to vymyslel. Umělá inteligence Winston mi připadal velmi zábavný. A autorovi úplně "žeru" všechny informace, které z četby nanásilně vstřebávám (i když co do informací je zrovna Počátek slabší, Inferno bylo výživnější). Také je super se pohybovat v místě, které jsem osobně navštívila. Barcelonu a Sagradu jsem tak znovu procházela téměř 3D. Jednu hvězdu ale beru za konec,...
Jinak jsem určitě pro takovouto četbu cílová skupina. Mají mě ;)

21.01.2019

Komturova smrtKomturova smrtHaruki Murakami

…5* je na Komtura málo… Zajímavý příběh, krásné vyprávění, které vtáhne do děje a i mě nutí si popřemýšlet. Když jsem viděla, že se blížím ke konci, už jsem si šetřila kapitoly na další dny – u mě jasná známka toho, že se ještě nechci s příběhem loučit, že se mi to FAKT hodně líbí.

31.10.2019

Stříbrná cestaStříbrná cestaStina Jackson

tohle mě vůbec nechytlo. Celé mi to přišlo hodně rozvláčné, nezajímavé, bez náboje, takové "sterilní"... Asi jediné, co na mě z příběhu dýchlo je totální deprese, která si line celým příběhem.

31.01.2020

Dokonalé stopyDokonalé stopyHelen Fields

...ani jsem nedutala, skvěle promyšlené a napínavé. Určitě doporučuji.

13.02.2020

KaranténaKaranténaPeter May

Perfektně do detailu promyšlená linka příběhu mě dostala. Všechny drobné detaily. Zajímavé je sledovat, jak si autor poradil s tématem pandemie, i když jí "naplánoval" katastrofičtější scénář a smrtnost jako v případě moru. Vše mě bavilo cca do 3/4, pak už mi konec seděl čím dál méně. Na můj vkus už bylo mrtvol (těch akčních) až moc a konec mohl být propracovanější. Asi si potrpím na delší konce ;)

28.10.2020

KatarzeKatarzeYrsa Sigurðardóttir

Oblíbila jsem si Freyju i Huldara už v předchozích dílech a připadá mi, že čím dál víc "zrají". Díl od dílu je lepší a lepší. Tak snad vyjde brzy další.

15.11.2020

Cirkadiánní kódCirkadiánní kódSatchin Panda

Hodně mě to zaujalo a s okamžitou platností si budu více hlídat minimálně své hodiny stravování, světelné podmínky a spánek. Je velký rozdíl, když slyšíme tyto informace s tím, že máme dělat to a ono, ale tady je tak hezky vysvětleno proč a jaký přínos z toho budeme mít...

08.05.2021

Stopy v krviStopy v krviSteve Robinson

Hodně dobrá knížka. Genealogie jako téma je tu pojato originálně a perfektně vymyšlené je také propojení minulosti s děním současnosti, jak to všechno na sebe navazuje,... bavilo mě sledovat dvě časové linie najednou i postupné odkrývání celého příběhu.

22.01.2019

Všemi dary obdarovanáVšemi dary obdarovanáM. Carey (pseudonym)

Moc se mi to líbilo. Poslouchala jsem jako audioknihu a ke konci jsem si už kapitoly "šetřila" na další dny, protože se mi ještě s příběhem a "lidmi" nechtělo loučit. Závěr byl pro mě překvapující. Celé mě to chytlo a bavilo od úplného začátku až do konce.

01.07.2019

Dokonalá kořistDokonalá kořistHelen Fields

Baví mě dvojice detektivů a baví mě to celé. Těším se na další díly.

31.05.2020

Jak vycvičit drakaJak vycvičit drakaCressida Cowell

Škyťák nás vážně bavil, mnohem lepší než televizní zpracování a hlavně trochu jiné. Je to milé, vtipné i napínavé. Bavilo mě (dospělce), takže hvězdy "do plnejch" a určitě budeme pokračovat dalším dílem.

17.06.2020

Barva kouzelBarva kouzelTerry Pratchett

Jedna ze srdcovek, ke které se v podobě audioknihy ráda vracím. Úžasná Zeměplocha je úžasná už od začátku.

31.10.2020

Podivný případ se psemPodivný případ se psemMark Haddon

Taková ta správná kniha k zamyšlení. Na pozadí je detektivní případ, o který vlastně vůbec nejde, jen se prostřednictvím něho rozvíjí celý příběh. Hrozně se mi to líbilo.

19.11.2020

Zajímavé časyZajímavé časyTerry Pratchett

Jak ráda jsem zase zaskočila na chvíli za "největším Mákem" ;), ...a jsem vděčná, že se opět objevil i Dvoukvítek. Zeměplocha je skvělá, stále velmi vtipná. Mrakoplaš zkrátka nemá chybu.

28.11.2020

Dokonalá smrtDokonalá smrtHelen Fields

I třetí díl stojí za to. Mohla jsem zase strávit chvíli se známými oblíbenými postavami a vážně jsem si to užila. Nedá se nic dělat, musím okamžitě pokračovat čtvrtým dílem ;)

17.01.2021

Tichý zabijákTichý zabijákVolker Kutscher

Do třičtvrtě knihy jsem si říkala, že je Gereon opravdový arogantní idiot (v prvním díle mi až tak nepřipadal, tady jako by vystupoval pod stejným jménem někdo jiný). Ale pak už to mělo rychlý spád a vše jsem poslouchala se zatajeným dechem. Budu se muset pustit do dalšího dílu, ještě nemám dost ;)

18.02.2021

HadohlavecHadohlavecPeter May

Čínské "thrillery" očividně nepatří k Mayovým vrcholným dílům. Hadohlavec ve srovnání s předchozími na úrovni o dost klesl, ale je pravda, že pořád ještě to nedosahuje jeho nejhoršího "Ochráním tě" :D ...standardní detektivka, takže 3* musí stačit.

11.06.2021

Bez dušeBez dušeMartin František Stručovský

Hodně se mi to líbilo, zaujalo. Zařadila bych mezi velmi oddechovou detektivku, takovou tu poctivou, která je zkrátka "naše". Česká mentalita je v ní znát a je to pro mě bonus. Trochu mi připomíná Malého pitavala ;) Matěj Mlynář je sice neohrožený superhrdina, ale budiž, jeho přežití množství rvaček téměř bez následků mi nevadilo. Hezky to odsýpalo a na pokračování se těším.

16.07.2021