š.m.i.k š.m.i.k komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Líbilo se mi to, zaujalo od začátku do konce, dobře se to poslouchalo (audiokniha), ale takhle to prostě být nemohlo, nevěřím, proto jen 3*... Autorka to podle mě hodně "učesala" a do štítků bych tím pádem přidala ještě "pro ženy". Jsem ráda za vyloučení nechutných kruťáren, ale dílo mi vyznělo trochu naivně a na toto těžké téma až moc romanticky. Určitě oceňuji epilog s informacemi o skutečných lidech z příběhu.

25.02.2023 3 z 5

Nalezený Nalezený Erin Kinsley

I když tady není zrovna vysoké hodnocení, mě se příběh silně dotýkal. Téma dětí, kterým je ubližováno mi vůbec nedělá dobře, ale nějak mě to chytlo. Místo, abych to zavčas odložila, masochisticky jsem to zvládla až do konce. Z pohledu "dětské psychologie" a tak jak byl příběh podán, mi připadal zajímavý.

28.01.2023 4 z 5

Vzpomínky a kouzla Vzpomínky a kouzla Erica David

Mile mě překvapila čeština a bohatá slovní zásoba. Děj příběhu sice trochu pokulhává, ale holčičkám, co jsou po princeznách jako divé, určitě udělá kniha radost.

28.01.2023 4 z 5

Ohnivé kameny Ohnivé kameny Chloe Palov

Sedlo mi to do nálady a hlavně mě děj zajímal, co se týče historických skutečností. Jakmile začnu googlit více informací, je to pro mě jasná známka toho, že jsem zaujata a autorovi jsem se chytila na udici ;) ...a pak nechyběla nějaká ta láska, akční scény nesmrtelných hrdinů a "ostatní klišé omáčka" aby to bylo ještě příběhovatější. Jsem zvědavá na další díl v sérii.

04.01.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Hodně zdlouhavé, řekla bych že až "nestravitelně"... Příběh je prokládán nezáživnými popisy kouzelnických triků, které mě odváděly od skutečného děje. Příliš mnoho hlavových konstrukcí co by kdyby a jak by mohlo být. Čím víc jsem se blížila konci knihy, tím míň mě zajímala zápletka i děj a ani se mi to nezdálo napínavé,... Nevím co vyzdvihnout, abych nechrlila jen samá negativa, ale toto vážně nebylo ono.

29.12.2022 3 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Velmi vtipný příběh, nebo aspoň mě opravdu bavil. Po historických románech to bylo od autora zajímavé zpestření. A opravdu mě překvapilo, jak skvěle zvládá pan Niedl jiný žánr. Určitě půjdu do dalšího Prevíta a těším se na to.

Cesta slávy Cesta slávy Jeffrey Archer

Taková historicko-biografická lahůdka. Bavilo mě to a po dočtení jsem samozřejmě MUSELA dohledávat dostupné informace o Mallorym, srovnat si, co jak opravdu bylo a co je už dokreslené...

09.12.2022 5 z 5

Pravomil aneb Ohlušující promlčení Pravomil aneb Ohlušující promlčení Petr Stančík

Jako už tradičně jsem u pana Stančíka nadšená z krásné češtiny, ale tady jsem naprosto nadšená úplně ze všeho. Od začátku příběhu, jak se děj rozjel a na závěr se vše pospojovalo a dokreslilo. Líbil se mi vtip, s jakým byly historické události doplněny a hrozně zajímavé mi přijde i umění autora podat reálné krutosti drsně a přitom "poeticky" zároveň. Výborné to bylo. Samozřejmě ukládám nejen do škatulky Přečtené, ale hlavně do Doporučuji.

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Detektivka se na můj vkus straaaašně vlekla. Vadilo mi i časté "skákání" v čase a od postav k jiným postavám. Měla jsem ve všech jménech "guláš"...

09.12.2022 3 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Celé mě to velmi bavilo mimo úplný začátek s novinářkou. A to asi jen kvůli tomu, že mi byla jako postava vyloženě nesympatická. Naopak se mi hrozně líbily postřehy Luny a celková pointa příběhu. Nasmála jsem se ;) a jako oddechovku doporučuji.

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Povedená detektivka, hodně pocitová. Ono to pak před očima běží jako film a působí to na mě tak, že autor zpracoval skutečnou událost. Večer jsem se sesouvala hlouběji pod peřinu, jak to bylo živé...

03.09.2022 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Tentokrát mi to přišlo hodně zdlouhavé. Jako kulisa k práci audiokniha dobrá, ale ani bych to neoznačila za thriller, o Sloan jsem se za celou dobu nezačala bát...

03.09.2022 4 z 5

Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Miloň Čepelka

Začátek mě vůbec nezaujal a možná až do poloviny jsem přemýšlela, jestli jsem nesáhla úplně vedle... Ale pak se mi myšlenky pana Čepelky začaly dostávat nějak víc pod kůži a nakonec musím ohodnotit plným počtem. Řazení kapitol "pod jednotlivé květiny" mi připadá velmi originální.

18.07.2022 5 z 5

Česnek útočí, se vším zatočí Česnek útočí, se vším zatočí Pavel Brycz

Série krásně graduje, česnektariáni vítězí... Díl je hodně akční, plný napětí, ale i výborných nápadů. A my jdeme honem na další, i když asi už ...poslední...???

07.04.2022 5 z 5

Žirafa, Pelly a ja Žirafa, Pelly a ja Roald Dahl

...a nás velmi zaujala. Na večerní čtení před spaním ideální. Dahl si u mě zase spravil reputaci (od poslední "Čarodějnice", kterou naopak pro děti nedoporučuji). Zvířata jsou milá, vtipná a příběh má spád.

05.04.2022 5 z 5

Tappiho toulky po Bručících horách Tappiho toulky po Bručících horách Marcin Mortka

Tenhle Tappi se nám líbil hodně. Jednotlivé příběhy hezky navazují, takže tvoří celek, nejsou jen náhodnými jednotlivými povídkami. Je to milé a úsměvné čtení, i obrázky jsou parádní. Dobré a zlé je jasně vidět, jak to u správné pohádky má být. Můžu jen doporučit.

28.03.2022 5 z 5

Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář Tereza Verecká

Výborné. Kniha je taková vtipně hravá. Bavila jsem se. Jen myslím, že víc si ji užijí dospělí, protože děti ještě nemají ty správné vědomosti.

17.03.2022 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Tak nechápu, co je na této knize tak opěvované....? Neskutečně o ničem. Komplet mi to připadá jako napsané v období vrcholné puberty. Doufám, že je to tím, že lidská mentalita za dobu od napsání knihy tak výrazně pokročila – k lepšímu ;)

15.03.2022 1 z 5

Příběh sice zajímavý, ale Oldřich tady vystupuje podle mě už přehnaně jako "vědma". Naopak mě velmi bavily všechny ty Ludmily ;) a velké plus přidávám za epilog s aktuálními informacemi z posledních historických výzkumů.

14.03.2022 4 z 5

Soví zpěv Soví zpěv Iva Procházková

Líbilo. Je to trochu k zamyšlení, ale hlavně mě zaujal styl psaní, který je ve výsledku takový velmi osobní...

14.03.2022 4 z 5