rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Nápad dobrý, ale to zpracování... Velmi americké. Naomi byla hrozná blbka, Nicolase mi bylo líto. Jako jo, párkrát jsme se zasmála, trocha romantiky taky byla, ale že bych knihu doporučila dál, to ne.

02.10.2023 2 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Tak jako pro mě bylo v Selském baroku málo minulosti, tak v tomto díle pro změnu přítomnosti. Kauzu si letmo vybavuju, byla jsem ještě malá, takže bylo zajímavé si ji oživit "očima místních obyvatel". Kniha se četla dobře, ale jak už zmiňovalo více čtenářů, neměla bůhví jakou hloubku. Do postavy hlavní hrdinky jsem se nedokázala příliš vcítit. Stejně jako ta předchozí kniha ve mně bohužel nic hlubokého nezanechá.

06.09.2023 3 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Za mě poměrně slušná detektivka, jen kdyby se ta jména tolik nepletla. Taky mě trochu mě iritoval ten koutek, který vystřelí všem nahoru.

07.08.2023 3 z 5

Nový Zéland sakra na těžko Nový Zéland sakra na těžko Monika Vacková

Do puntíku musím souhlasit s komentářem pode mnou. Kniha byla strašně úmorná a bohužel jsem ji nedočetla. Což bych u cestopisu a ještě ke všemu ze Zélandu nikdy neřekla, že se stane. Ale bohužel.

31.07.2023 2 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Předchozí dvě knihy mě příliš nenadchly a stejně tak to dopadlo i s touto. Paní Morris píše Osvětim pro mainstreem. Chápu, prodává se to. Ale nedá se to vůbec srovnat s publikacemi od jiných přeživších. Přišlo mi to zase trochu jako pohádka.

Spousta nesrovnalostí tady už byla zmíněna, jako třeba sklízení zeleniny začátkem května. On i ten vzpomínaný gladiol v dubnu určitě nemohl kvést. Když jsem si googlila SS dozorkyni Volkenrath, která byla se sestrami skoro kámoška, tak jsem o ni našla úplně jiné informace. Další věc, co mě překvapuje je, že měly ještě malou sestru, která zemřela ve 3 letech. Proč o ní ani jednou nebyla zmínka? Co se mi líbilo, tak byla třetí část knihy o životě po válce.

Nehodnotím téma, to je samozřejmě hrozné, ale zpracování knihy. A další knihu od autorky si už opravdu nepřečtu.

27.07.2023 3 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Tento typ knih mám moc ráda. Ráda čtu o dobách minulých. A jsem ráda i za obrazovou přílohu. Co mi vadilo, byla absence odstavců.

24.07.2023 4 z 5

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Hlavní hrdinka je dost slušňačka, ale já vlastně taky, takže mi to nevadilo. Ten důvod, proč došlo ke všem těm zvratům byl docela blbý, ale tak je to kniha, žejo. Nějaká zápletka tam být musí. Celkově to bylo nabité dějem a postavami a dobře se to četlo. Přiznám se, že mi i slza ukápla. Určitě sáhnu i po dalším autorčině dílu. Na odreagování to bylo ideální.

28.06.2023 4 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Zápletka byla v tomto díle zajímavá a knize dost prospělo zeštíhlení oproti jiným dílům, které se mi trochu táhly. Tentokrát to bylo tak akorát, aby se vyvážil popis krajiny a gastronomie se samotným pátráním po pachateli.

08.06.2023 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani žádné wow. Téma sice otřesné, ale nijak revoluční. Zápletka byla zapletena dost, ale i tak se to dalo prohlídnout. Jak pročítám komentáře, tak vidím, že jsem nebyla jediná, kdo byl ve jménech hlavních postav ztracen. Hlavní vyšetřovatelka si mé srdce zatím nezískala, ale zkusím ji dát ještě šanci.

31.03.2023 3 z 5

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

Jednohubka okořeněná autorovým suchým humorem.
Prostředí autistů je jistě poučné pro mnohé z nás.

20.03.2023 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Konec pro mě nebyl úplně přesvědčivý, ale jinak jsem se celou dobu bavila. Kniha se čte sama. Jsem zvědavá na pokračování.

28.09.2022 4 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Nuala Ellwood

Podle hodnocení jsem to čekala horší, ale že by mě to nějak extra chytlo, se říct nedá. Fakt průměr...

02.08.2022 3 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Jediné, co mě na knize zaujalo je to, že jsme hodně dlouho nevěděli, která byla zabita. Jinak je to čtení zřejmě pro mladší ročníky a to se teda ještě nepasuju do starého železa ani náhodou...

01.07.2021 2 z 5

Kanadskou divočinou pěšky Kanadskou divočinou pěšky Lucie Richtrová

Když jsem si knihu pořizovala, netušila jsem, jaké to je retro. Ale perfektní retro! Tehdy ještě hiker nebyl hiker, ale tramp/čundrák, neřešilo se ultra light vybavení, nejvyšší stavbou na světě byla věž v Torontu a ubytování se řešilo prostřednictvím faxu. Kde jsou ty časy?! Bylo to moc milé čtení a oceňuju i informativní stránky.

01.07.2021 4 z 5

Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakub Čech

Jakubovy deníky jsou moc milé čtení. Hodně jsem se těšila na Appalačský trail, který se bohužel nekonal, ale tato česká výprava ho vynahradila a navíc jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací nejen zeměpisných, ale i historických, o kterých jsem neměla tušení. A taky mě potěšilo, že procházel i mým rodným městem.

Zpráva pro osobu, která odsud kopíruje cizí komentáře na megaknihy (deník 1 a 2): Zkus si vymyslet vlastní komentář, ty hlavoune!

01.07.2021 5 z 5

Tvář Tvář Johana Kral (p)

Začátek byl pro mě trochu těžkopádný, ale pak se příběh rozjel. Na autorčinu prvotinu zdařilé dílo. Co mě ale trochu mrzelo, tak že tam nebylo víc popisů švýcarské krajiny i měst. Jen na začátku bylo letmo zmíněno, kde se příběh odehrává, ale pak už jen vždycky: přijel "k nám do města" apod. Jakoby se zuby nehty bránila napsat přímo název města. Myslím, že i názvy ulic a čtvrtí byly smyšlené... To samozřejmě ničemu nevadí, ale znám to tam, tak mi to přišlo trochu líto.

07.04.2021 4 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Cornwall, papuchalk a pekárna to je prostě láska. Třetí setkání s Polly a jejími blízkými je stejně vydařené jako dva předchozí díly a vůbec bych se nezlobila, kdyby vyšel ještě další díl. Je to příjemné oddychové čtení nejen na zimní večer. Jestli jsem to dobře pochopila, tak Polbearne je umístěn na reálný St Michael's Mount, který můžu jen doporučit k navštívení stejně jako i celý Cornwall :-)

01.03.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Ve spoustě situací jsem se našla, ale skutečně jsem se zasmála jen jedné jediné. Za knihomola se považuji, ale zřejmě už ze starého železa. Kniha je rozhodně pro mladší ročníky. Hvězdičku navíc dávám za ilustrace, ty jsou povedené.

03.02.2021 3 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Moc milá jednohubka :-)

16.01.2021 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Oproti prvnímu dílu z Kodaně se mi kniha taky líbila trochu méně. Děj je více prvoplánový, ale kniha je čtivá a která žena nepotřebuje trochu té romantiky aspoň zprostředkovaně? :-)

04.01.2021 3 z 5