rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Sérii jsem si oblíbila nejen kvůli Sebastianovi na zabití. Tento díl pro mě ale za ostatními trochu zaostával. Téma přistěhovalců, tajných služeb apod. mi není blízké. Vyšetřování z mého pohledu stálo na mrtvém bodě, zato jsme si dosyta užili lovestory padesátníků a dění kolem Vanji. Mám ráda, když se o hlavních postavách dozvím více z jejich osobního života, ale tady toho přemítání nad vztahy bylo až příliš. Tentokát se to aspoň obešlo bez toho příšerného Haraldssona, zato tu máme stále šílenou Elinor. Doufám, že s ní v dalším díle už něco udělají. Jako všechny tady, i mě mrzí, co se děje s Billym. Tak vzhůru na další díl :)))

04.08.2021 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Čtivé, ale žádné terno. První díl jsem četla už dávno, takže jsem horkotěžko vzpomínala, kdo jsou vůbec hlavní postavy. Je tam na mě zbytečně moc osobní roviny... Zápletka je zajímavá, ale docela brzy jsem pachatele vytipovala, což se mi většinou nestává.

11.03.2021 3 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Nechápu to vysoké hodnocení tady. Táhlo se to jako týden před výplatou, do půlky jsem vážně zvažovala, že knihu odložím. Pak už se konečně začlo něco dít. Je tam ale příliš mnoho lidí a linek a bohužel nejprotivnější je ta s hlavní hrdinkou. Hrdinka se rozvede, odstěhuje 400 km daleko a pak posílá šestiletého syna za otcem na víkend samotného autobusem? Ja zírám. Čekala jsem severské krimi a dostala jsem velmi špatnou červenou knihovnu... Podle komentářů u dalšího dílu vím, že jej číst nebudu.

24.02.2021 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Od knihy jsem po přečtení náhodných komenářů moc neočekávala a dojem ve mně zanechala přesně takový. Tato kniha mě neurazila, ani nenadchla. Často se tu srovnává s Kingovým TO. Věřím, že to TO bude lepší. Bylo tam pár vtipných hlášek, které si zapamatuju, ale to je vše.

18.02.2021 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Knihy autorky mají podle mého mínění klesající tendenci. Nejvíc jsem si užila první díl v Kodani. Tady mi jak hlavní hrdinka, tak i její protějšek přišli skoro až protivní. Co se mi ale na tomto druhu knih fakt líbí, je to, jak se všichni semknou a pomáhají si. No uvidíme, co další díl, na Island se moc těším.

15.02.2021 3 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Cestovatelské příběhy miluju, takže jsem se bavila. Ale klidně to mohlo být 3x delší :-D

04.01.2021 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Že sem omylem sáhla po knize pro mládež jsem si uvědomila prakticky až tak po dvoustech stránkách. Konec byl trochu ujetý, ale jinak mě kniha bavila, byla čtivá, celkem napínavá a zavzpomínala jsem na návštěvu Florencie :-)

14.12.2020 4 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Když tady čtu všechny ty komentáře, že super a mělo to spád, tak mám pocit, že jsem snad četla úplně jinou knihu... Autorka vymyslela tolik různých tajemství, že by to vystačilo na tři knihy, kdyby to víc propracovala, ale takhle v jedné mi to přišlo celé nějak nedotažené. Do žádné postavy jsem se nedokázala vžít, všechny byly nějak nemastné neslané, zato víme, jak se přebaluje novorozenec a jak se vážou kytice. Knihu jsem dočetla jen proto, že nerada nedočítám. Ale celou dobu jsem se modlila, ať už je konec a můžu jít dělat něco užitečného. Ani mě nějak extra nezajímalo, co se s tou Annou vlastně stalo. Závěr sice překvapil, ale vysvětlení
bylo dost smykem...

01.11.2020 2 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Uf...nebýt výzvy, tak to nedočtu. V knize se nachází i milé a poučné historky, nějaká životní moudra. Ale mezi tou hutnou omáčkou okolo mi to celé nějak zaniká... Byť útlá kniha, tak mi dala zabrat...

23.03.2020 2 z 5

Od hospody k hospodě Od hospody k hospodě Jaroslav Sapík

Pana Sapíka mám moc ráda, proto jsem s nadšením sáhla po této knize. Popis dob dřívějších a vhled do fungování tehdejší vysoké gastronomie mě moc zajímal. Nechyběly ani historky, kdy jsem se musela smát nahlas. Ale prosím vás, těch několik gramatických hrubek korektor fakt neviděl??? Velká škoda, mě trkly do oka hned...

14.01.2020 5 z 5

Jakubův cestovní deník 2 Jakubův cestovní deník 2 Jakub Čech

Stejně jako předchozí díl, je i tento hodně popisný, ale vlastně mi to vůbec nevadilo. O to to bylo autentičtější a člověka hrozně láká se tam taky vypravit a zažít stejná dobrodružství. Jak autor zmiňuje, že loučení na konci trailu je stejně intenzivní jako na konci letních táborů v dětsví, tak stejný pocit mám i já jako čtenář a nemůžu se dočkat dalšího putování. Doufám, že Apalačský trail bude brzy následovat :-)

13.01.2020 5 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Tato kniha pro mě byla milé překvapení. Téma, lokace i životy hlavních hrdinů byly zajímavé, ale taky hodně smutné. Celá zápletka byla dobře promyšlena, možná až nereálná, ale čtivé to bylo dost. Nebránila bych se ani dalšímu pokračování.

19.06.2024 5 z 5

Kdyby to viděla Kdyby to viděla Blake Pierce

I přesto, že jsem pokračování už číst nechtěla, jsem to ještě zkusila. A musím říct, že tento díl je o dost lepší než ten první. Akorát teda překlad byl šílený, spousta gramatických chyb, překlepů a dorazilo mě spojení, že pozůstalým PŘÁLI upřímnou soustrast.

21.04.2024 4 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Pro mě to teda bohužel byla úplně nejslabší kniha Julie Caplin/Wake. Snad jako by to ani nepsala ona. Divedalní prostředí mi blízké není, ale bylo to na celé knize vlastně to nejzajímavější. Hlavní hrdinka mi nepřirostla k srdci. Hlavní hrdina sice více, ale to už dojem nespravilo. Tak snad to bude příště zase lepší.

25.03.2024 2 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Na setkání s Lacey jsem se po takové dlouhé době hodně těšila. V předchozích dílech jsem si užívala tajemna spojeného s Temží, stejně tak vztah Lacey s Markem. Obojí mi v tomto díle docela scházelo. Téma bylo zvoleno asi dobře v reakci na dnešní dobu, ale mě stráááášně nebavilo. Určitě by kniha mohla mít o 100 stran méně. A opět (stejně jako v posledních několika detektivkách, které jsem četla) jsem odhalila ústředního padoucha snad hned, když se objevil na scéně.
Hvězdu dolů i za ty příšerné gramatické a stylistické chyby. Jako vážně si nikdo nevšimne, že je ve větě místo "mi" - "my"? Nebo že místo katatrofy z 11. září je tam 9. září?

14.01.2024 3 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Trochu jsem se bála trapnosti, protože tomuto stylu asi více sedí živý přednes. Ale byla jsem mile potěšena, sedlo mi to :-)

21.12.2023 4 z 5

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Kniha může trochu připomínat tvorbu Julie Caplin, jak už je tu dříve zmiňováno. Trochu ano, ale zároveň mi místy připominá Staré odrůdy od Ewalda Arenze. Asi tím vztahem k přírodě, popisem přírody. A to vše je okořeněno severskou přímostí a drsností.
Moc pěkná, i když poměrně smutná kniha. Ale její čtení je i přesto takovým pohlazením po duši.

04.12.2023 5 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Celkově mi tato série "S láskou" přijde slabší než romatické útěky. Ale tento díl mě bavil trochu víc než přechozí. Možná to bylo lokací a závanem luxusu. Každopádně hlavní hrdinové mě bavili, včetně pubertačky, která to okořenila.

27.11.2023 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Ač jsem se tentokrát dočkala více popisu města, míst a gastronomie, tak mi hlavní pár moc nesedl. Předchozí díl mě bavil rozhodně více.

27.11.2023 3 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Asi by to bylo fajn, kdyby to byla celá kniha. Ale takhle to opravdu působí jako školní práce. Třeba se tato dvojice ještě v nějaké kompletní knize objeví.

27.10.2023 3 z 5