Roux Roux komentáře u knih

Děti času Děti času Adrian Tchaikovsky (p)

Musím říct, že knihu jsem kupovala celá nadšená. Postupně se ovšem vytrácí zajímavý děj a časem kniha začne zkrátka nudit. Přiznávám, že jsem ji ani nedočetla a to se mi skutečně již dlouhou dobu nestalo.

16.02.2019 1 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ale ano, byla to pěkná kniha. Asi jsem potřebovala trošku změnit žánr a přečíst si něco holčičího. Upřímně nejsem moc na témata z červené knihovny, proto se mi kniha začala zamlouvat spíše až později. Co si budeme povídat, je dosti předvídatelná, ale rozhodně neurazí a byla to příjemná změna. Nejkomičtější na tom je, že jsem si ji vybírala podle štítku zde na Databázi knih.

09.02.2019 4 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

U téhle knihy se mi potvrdilo jediné: Je jedno zda jsi muž nebo žena, především jsi člověk. Celkově jsem od knihy očekávala trošku něco jiného, ale rozhodně její přečtení neurazí.

05.02.2019 3 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Úžasná manga. Rozhodně si koupím i ostatní díly. Doporučuji ❤️

05.02.2019 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Knížka je moc pěkná, hezky popsaná, nějaká ta milostná zápletka. Spoiler: jen mě občas vytáčela hlavní hrdinka. Tak moc Hitlera nenáviděla, že za ním pokaždé přiběhla, když byla v nesnázích.

05.02.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Do určité události se mi kniha zdála naprosto geniální. Velice se mi líbilo zapojení deníku do příběhu. Bohužel po zmíněné události už to tak výborný nebylo. Jako by si k rozpracovanému příběhu sedl úplně cizí člověk a nějak to "doplácl". Bylo to trochu zklamání. Další díl si určitě přečtu, snad se líp zadaří.

05.02.2019 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Po přečtení jsem na knihu ještě několik dní vzpomínala. Především na neobyčejné přátelství čtyř studentek, přišlo mi jejich pouto neuvěřitelně milé. Hned od začátku jsem byla vtažená do děje. Líbí se mi prolínání minulosti a současnosti. Duchařské téma celé knize dodává tajemný nádech a možná se budete trošku bát. Určitě dejte knize šanci, je velice povedená.

02.02.2019 5 z 5

Hygge, to je taková milá nenáročná knížečka, která Vám zkrátí čekání u lékaře a ještě ji zvládnete přečíst celou - mluvím z vlastní zkušenosti.

02.02.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Někde jsem vyrozumněla, že Chris Carter je nejlepší ve svém oboru. Nevím co četli ostatní čtenáři, ale takhle si knihu od nejlepšího v oboru rozhodně nepředstavuji. Nevadilo mi ani tak množství mrtvol a jejich drastický konec života, ale spousta nesrovnalostí, nevysvětlených věcí, to jak geniálního vraha nahání geniální detektiv a chybějící modus operandi. Ani se nedivím, že její prodej je zahrnutý v Levných knihách.

02.02.2019 1 z 5

Mestský mních Mestský mních Pedram Shojai

Kniha, kterou by si měli přečíst dle mého, naprosto všechni. Pár věcí se mi díky ní v hlavě srovnalo. U pár věcí se dostavil Aha efekt. Těším se na změny :)

14.10.2018 5 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Moje druhá Odeonka :)
Tyhle knížky si zamilovávám čím dál víc. Řekla bych, že člověk si tak dokáže uvědomit spoustu věcí. Určitě všem doporučuji.

01.10.2018 5 z 5

Můj boj / tvůj boj Můj boj / tvůj boj Ronda Rousey

Ronda je velký bojovník, o tom žádná. Jen mi občas přišlo jako by se nedokázala smířit s prohrou (a to je možná i důvod proč ji nakonec porážka v oktagonu tolik srazila k zemi). Rozhodně je to ovšem velice inspirativní žena, která to z neznáma dokázala dotáhnout na Olympiádu, Královnu UFC a momentálně wrestlingovou zápasnici.
Snad se dočkáme další knihy, která poodhalí její další cestu.
Velice příznivě hodnotím motivující části knihy.
PS: Rondina máma je pěkná drsňačka. Už vím po kom to ta holka má :)

24.08.2018 4 z 5

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Asi chápu co touto knihou chtěla autorka říct a i chápu, že ji to pomáhá propagovat její podnikání. Ale bohužel mi toho příliš nenabídla. Vzpomínky, či zápisky z deníků byli mnohem záživnější a lépe napsané než celé její poslání, aby se ženy nebály být krásné. Projděte si pár motivačních citátů a dostanete přesně to co je v knize. Můžete si je posléze zautomatizovat pro jakoukoliv oblast.

24.08.2018 2 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Knížka, kterou jsem si koupila především díky poštovnému zdarma. Byla to snad náhoda či osud, že jsem do košíku "hodila" zrovna Ohničky všude kolem, těžko říct. Ovšem rozhodně jsem ráda, že mi zkřížila cestu. Kniha mne i po přečtení drží se zvláštní jemností za srdce.

13.05.2018 5 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Kniha, která by vyšla zhruba na 100 stránek, pokud bychom vynechali všechny vedlejší dějové linky. Ty mi až tak moc nevadily. Ovšem co mě celkem dost naštvalo byl konec. Ten byl tak debilní, až se mi chtělo brečet.

09.05.2018 2 z 5

Neuvěřitelné, šokující, děsivé. Snad každý je smířený s minulostí a ví, co se dělo. Ovšem šok z toho, že tohle smýšlení a praktiky stále přetrvávají, je neuvěřitelné. Výborná kniha, kterou jsem přečetla během jednoho dne.

08.05.2018 5 z 5

Drake Drake Peter McLean

Upřímně, tahle kniha se mi celkem hodně líbila. Nemůžu si pomoci, ale Spálený muž je tam nejlepší a snad i nejzajímavější postavou. Těším se na další díl. Kazdopádně jednu hvězdičku strhávám za to, jaký je Drake v podstatě posera. Trošku mi to hůmorem připomínalo Lovce monster, především mého oblíbeného Earla.

10.04.2018 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Zřejmě nejkrásnější na celé knize je obálka. Jinak se jedná o partu lidí, kteří neustále chlastají a fetují. Řeší hlouposti a oddávají se sexu. Opravdu jsem čekala něco zcela jiného. Ani styl psaní mě nějak výrazně neoslovil. Nápad to byl možná dobrý, ale chtělo to nad tím víc přemýšlet a jít do hloubky. Na to jak jsem se těšila, je kniha velkým zklamáním.

08.04.2018 1 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Do čtení druhého dílu série Vraní dívka jsem se musela místy nutit. Kniha nebyla špatná, ale zkrátka jí spousta věcí chybí. Příběh se začíná táhnout. Zrovna začínám číst třetí díl, ale po nějakých 60 stránkách, na kterých jsem, to zřejmě vzdám. Někdy je lepší napsat jednu pořádnou knihu, než trilogii, která je rozevlátá a zkrátka časem začne nudit.

07.04.2018 2 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Závěrečný díl trilogie je zřejmě i nejlepší. Juliett se nám dá dohromady, což snad měla udělat už na konci prvního dílu. Sice se zde pořád objevují záchvěvy toho jejich zvráceného milostného trojúhelníku, ale prakticky je to mnohem lepší než v předchozích dílech. Závěř byl zvláštní, trošku rychlí, dosti nelogický, ale jasně.. proč ne. Aaron splnil přesně to co se od něj očekávalo. K téhle trilogii se určitě nevrátím. Pardon, kdyby šlo o moje blízské, o můj život, o mou zemi... asi bych měla na starosti jiné věci, než se vrhat každému do postele.

02.04.2018 2 z 5