roso.mak roso.mak komentáře u knih

Mark Dzirasa - 21 dnů Mark Dzirasa - 21 dnů Jaroslava Timková

Ze začátku to vypadá dobře. Autor je něco mezi buisinessmanem, co ví, že auta a prachy nejsou všechno, ale zároveň tvrdí, že na prachách a autech není nic špatného. Nicméně hodnocení autora pro mě spadlo až na dno, když začal vzývat multilevel marketing, který považuji za zlo zel.

Pak tam bylo zase pár pěkných momentů, například, když vysvětluje, proč si máme sepsat 101 snů. A pak sám sebe skopl zpátky do bláta, když v celé jedné kapitole vzývá knihu Tajemství. (Kdo neznáte, tak to je kniha, ve které se vysvětluje, že když si něco přeješ, tak se ti to splní. To by nebylo tak špatné, kdyby autorka netvrdila, že tuhle pravdu vymyslela ona.)

Ještě, že tihle marketingoví guru mají natolik přebytku ega, že člověk nemá touhu lézt na ty jejich předražené semináře, aby poznal, jak jsou zbyteční.

04.04.2021 2 z 5

Duch džungle Duch džungle Bear Grylls (p)

Tuhle knihu slavné jméno fakt nevylepší. Mám občas neodbytný dojem, že dospělí, co píší pro děti, si s knihami, pod dojmem, že jsou děti přece hloupé a malé, nedávají tolik práce, kolik by měli.

30.03.2021 2 z 5

Simonův kocour na toulkách Simonův kocour na toulkách Simon Tofield

Člověk se musí prostě chechat nahlas.

23.03.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Předem upozorňuji, že se nejedná o komiksový příběh, ale o samostatné stripy. Já jsem to věděla dopředu, ale podle komentářů níže, je spousta lidí zklamaných. A také, protože je to komiks, tak je to přečtené opravdu rychle. Takže asi lepší zapůjčit, než koupit.

Ale mně se knížka líbila natolik že uvažuji že si ji ve své knihovně nechám. Autorka nakreslila vlastně sérii kreslených vtipů, které těží ze základních klišé o upírech a vlkodlacích. A černého humoru. Mně se to prostě líbilo.

23.03.2021 5 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Kniha začíná velmi slibně. Ve skutečném normálním světě žije hlavní hrdinka v tajemném domě s krotkými kříženci kojotů a vlků, dvěma duchy, měnícími ses chodbami a tajemným chmýřím, které občas poletuje kolem. A také velkou temnou záhadou, která ohrožuje životy lidí. Jenže...

Následuje setkání "Montega a Kapuletové" a rozhovorů plných vždy vtipných a pohotových poznámek a škádlivých odpovědí, aby tak vznikla Velká Zakázaná Láska. A velký kýbl nudy. To bych snad ještě přežila, ale...

Místo toho, aby se kniha dostala k nějaké detektivní dobrodružné zápletce, je pravda hlavní hrdince šoupána až pod nos na stříbrném táce. Navíc způsobem, který snad měl být pokusem o magický realismus. Zde se ale tento pokus proměnil ve strašnou spoustu omáčky, která kryje něco naprosto obyčejného.

Zkrátka, tento příběh si dokážu velmi dobře představit v rozsahu povídky, jako pohádku na dobrou noc pro malé holčičky. Dát tomu ale formát knihy o 400 stranách, nebyl dobrý nápad.

23.03.2021 2 z 5

Třikrát inspektor West Třikrát inspektor West John Creasey

Pro poznání inspektora Westa jsem si vybrala tuto sbírkovou knihu ,protože jsem si říkala ,že do takovéto knihy dají to nejlepší. Pokud je to to opravdu to nejlepší, tak mohu říct, že nemám ráda příběhy s inspektorem Westem.

Kniha je plná akčních scén dělané jenom pro akční scény, nic nemůže jít hladce, a aby to nešlo hladce, tak jsou daní hrdinové mnohdy úplně blbí. Nikdo neřeší, že nemůžete sledovat celý den člověka z 10m, aniž by si vás všimnul. Chápu, že jsou příběhy poplatné době, že to lid tehdy žádal, ale mně se to prostě nelíbilo.

19.03.2021 2 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Skrz mrtvoly se tam už nedá kam plivnout. Reálně jsem přeskočila třičtvrtě knížky, aniž bych sebeméně ztratila nit. Konec je docela dojemně napsaný, ale to je asi tak všechno.

19.03.2021 1 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Tak tahle knížka se mi zdála vyloženě špatná. Začínají tam přibývat mrtvoly, ale člověka to tak nějak vůbec nezajímá.

Konec se samozřejmě musel řádně vyhrotit, ale člověk tomu tak nějak nevěří.

19.03.2021 1 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Četla jsem Zloděje dýmu, kteří se mi líbili, a lidé zmiňovali, že je to slabý odvar proti této sérii. Tak jsem se do ní pustila a musím říct, že jsem trochu zklamaná.

Děj se tak nějak plyne, člověk má dost tendence přeskakovat a autorka by jsi měla promluvit s někým, kdo je gay. Mám pocit, že ho tam vrazila, jenom proto, že je to teď strašně v módě. Ale člověk mu to tak nějak nevěří.

Lidé této sérii vyčítají plochost postav, ale já bych to spíš nazval a plochostí motivů jednání.

19.03.2021 3 z 5

Hořící království Hořící království Sally Green

(SPOILER) Kvalitní závěr knihy. Jen bych vytkla Catherin, jak rychle se dokáže do někoho zamilovat. Skoro, jako by autorku nebavilo se tím zabývat. Mně to neva, já tyhle scény nemusím, ale je to trochu nepravděpodobné.

04.03.2021 4 z 5

Svět démonů Svět démonů Sally Green

Prima pokračování prima knihy.

04.03.2021 4 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Dvoumetrový zabiják, který nadává: Do prkýnka dubovýho? To jako vážně? Doufám, že je to ztraceno v překladu.

Na tento "jazyk" v sérii si tu už pár lidí stěžovalo, ale myslím, že v této knize to dosáhlo vrcholu.

01.02.2021 2 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

(SPOILER) Hrdinka si pořád neco vyčítá, vubec se nikdo nestará, kde se sakra vzal Chriss a kdo mu dal ty leky a zrzoun zloun Max se tam objevi a zase mizí, aniz by neco posunul dal. Je to proste zezce nedotažený.

06.01.2021 2 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Začátek klidně přeskočte začněte až klidně v pekle. Tam se rozjede pořádný vodvaz, který vás bude hodně bavit. Jen ten konec byl prostě takový divnej.

16.12.2020 3 z 5

Holčička a cigareta Holčička a cigareta Benoît Duteurtre

Hu, tak to byla hodne strašidelná kniha. Takový Kafka volné výchovy.

15.11.2020 4 z 5

Všichni tady lžou: Velké zmatky ve Svaté zemi Všichni tady lžou: Velké zmatky ve Svaté zemi Jiří Kalát

Příběh jednoho Čecha, který vyrazil na rok do svaté země, rozmotat klubko zvané Izrael. A pro roce ví jediné. Že to klubko nikdo už nejspíš nikdy nerozmotá. Protože tady opravdu všichni lžou. Ať už to ví, nebo ne. Přesto se potkává s lidmi, kteří se o to snaží. Ale i s lidmi, kteří pevně věří v to, co jim bylo řečeno. Nakonec si nechává jako třešničku na dortu pásmo Gazy, setkání s Hammasem a vyhoštění ze země. I když to poslední si asi neplánoval.

28.09.2020 4 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Přestože tato kniha má obzvláště v začátku lehké nedostatky, jako celek se mi velmi líbila. Přesto viditelně měla tak nízkou prodejnost, že nakladatelství nevydalo a asi ani nevydá 2. Díl. Což je dost blbé, vzhledem k tomu že to končí v prostřed zápletky. Takže lidé dobří, kdo neumíte anglicky ,nebo se vám nechce dávat 11 dolarů na Amazonu...

17.09.2020 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Srážím hodně za konec. Ten byl totiž tak akční, az to byla nuda. A to po tak slibném začátku.

Take mi vysvětlení " tajemství" místních přišlo ne moc pevně ukotvené v logice.

10.09.2020 2 z 5

Do pátku bude váš manžel jiný Do pátku bude váš manžel jiný Kevin Leman

Nenechte se zmást názvem, kniha není a předělávání manžela ale o předělávání manželky. Nicméně, názory jsou rozumné a obzvláště se mi líbí že autor nezapomíná na to ,že někteří muži to prostě nemají v hlavě v pořádku a je třeba od nich utéct.

07.09.2020 3 z 5

Potkala jsem Sicílii Potkala jsem Sicílii Marie Třešňáková

Spíše takové fejetonky z cest. Příjemně čtivé, hodně tenké. Kdo tuto knihu ale zařadil pod cestopis, nikdy ji neotevřel.

17.07.2020 3 z 5