rode rode komentáře u knih

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Nejdříve mě na knize zaujala obálka a potom také anotace. Když jsem začala číst, tak už jsem se nemohla odtrhnout. Autorka píše neuvěřitelně čtivě a všechny postavy jsou popsány tak lidsky, že se s nimi okamžitě sžijete. Příběh je o normální rodině, která na první pohled vypadá dokonale, jak to je ale ve skutečnosti se dozvíte až po přečtení.

09.07.2019

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Ó můj bože! Knihu jsem měla půjčenou od kamaráda, ale už je na cestě z obchodu i do mojí knihovny. Backman napsal v podstatě obyčejný příběh tak originálně a krásně, že jsem chvílemi nevěděla, jestli se chci smát nebo plakat, ale byly by to spíš slzy porozumění, než lítosti. Jsem naprosto nadšená a už se těším i na pokračování, které mi dorazí ve čtvrtek!

09.07.2019 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Naprostá paráda, sice mi trvalo asi pět let od zakoupení si knihu přečíst, ale stálo to za to. Film jsem viděla až po přečtení a z toho jsem byla tedy zklamaná. Knížka je božská, možná kdybych sama hrála nějaké PC hry, tak bych byla ještě nadšenější, nicméně pro moji fantasy/sci-fi dušičku to byla stejně super jízda!

09.07.2019 5 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

Naprostá bomba! Autorka naprosto profesionálně napsala chování postav a to myslím tak, že když psala z pohledu třináctileté dívky, čtenář to cítí, když čtete pohled Lou, které je 31, poznáte to, ale poznáte i to, že toho má hodně za sebou. Téma knihy je v dnešní době málo prezentované, ale je důležité na něj upozorňovat.
Kniha je rozhodně naprosto skvělá, přečteno za dva dny, protože se prostě nemůžete odtrhnout a já jen doufám, že autorka už má další triumf v rukávu!

05.12.2018 5 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Knížce se nedá upřít, že je čtivá. Ovšem na mě asi trochu "ufňukaná". Pro teenagery určitě doporučuji, protože být mi 13+, tak příběh naprosto hltám a nebudu schopná se dočkat dalšího dílu. Takže to, že se mi nelíbí, není tak úplně chyba knihy. Chyba je na mé straně... jsem už prostě stará. :D

06.11.2018 3 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Skvěle vystavěný příběh, který nám ukazuje, že rodina má být vždy na prvním místě. Z postav mi seděla nejvíce Lydie, protože kapitoly, které se věnovaly Claire, se trochu "táhly". Trochu mě překvapilo, že hlavní odhalení proběhlo někde uprostřed knihy a pak už se mi zdálo, že konec trochu protahujeme. Každopádně skvěle napsané, klobouk dolů při brutálních scénách, které byly tak dobře napsány, že jsem je měla před očima ještě dlouho potom.

06.11.2018 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

No tak kde začít... start knihy byl skvělý a jedna bomba střídala druhou. Ovšem po polovině knihy se najednou něco zpomalilo. Přišlo mi, že se autor trochu opakuje, což se ale dá zvládnout. Ovšem v knize je i pár nesrovnalostí, které jí ubírají na hodnocení... Konec je asi předvídatelný, ale čekala jsem, že se dozvím víc. Každopádně pokud u nás vydají i další knihy autora, tak si je určitě přečtu.
Pozor spoiler!
Může mi někdo vysvětlit, jak jako může cizí člověk vědět tolik informací? A taky jsem narazila na chybu, kdy Kasandra zmínila jméno policisty, aniž by jí ho Damian řekl. Po pár stranách potom byl policista opět zmíněn, ale Kasandra tvrdí, že ho nezná. Pravděpodobně zapomenutá nesrovnalost, která mě ovšem navnadila a čekala jsem díky tomu jiný konec.
Konec spoileru.
Na závěr bych asi chtěla říct, že kniha měla neuvěřitelný potenciál, který byl vyčerpán maximálně na 75 procent. Ovšem pokud váháte zda číst, tak do toho určitě jděte.

20.10.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Může obsahovat spoilery, které ale pravděpodobně tušíte už před tím, než si knihu odnesete z knihkupectví...

Pokud pomineme to, že většina mužských postav v thrillerech jsou poslední dobou psychopati, kteří na své manželky nejdříve působí jako naprosto dokonalí muži, ale po svatbě jim přecvakne kontrolka v mozku a chovají se jako ti nejstrašnější lidi pod sluncem, tak příběh sám o sobě byl velmi dobře napsaný.
Rozdělení na dvě vypravěčky, kdy se strany změní v polovině příběhu, byla velmi dobrá volba. Z textu jde nádherně poznat, že se změnila hlavní hrdinka a čtenáře příběh naprosto pohltí. Já sama jsem četla a četla v podstatě jsem knihu přečetla během jednoho celého dne.
Moc se mi líbí, že na rozdíl od ostatních knih na podobné téma, je tato kniha pro mě nejvíce uvěřitelná, nejsou zde žádné překombinované zápletky, ani nesmyslný konec.
Každopádně ať tato sesterská dvojice píše dál, těším se na další díla.

29.09.2018 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Opravdu nechápu, proč mě od toho většina fanoušků seriálu odrazovala. Prý je to moc politické a celkově za to knihy moc nestojí. A já říkám, že jsou to naprostí barbaři, kteří neumí docenit totálně skvělej příběh. Jediný co bych vytkla sobě je, že jsem nejdřív měla číst a pak koukat na seriál, ale to už se nedá nic dělat. Kniha mi alespoň objasnila pár věcí, které byly v seriálu nedostatečně vysvětleny.
Asi po polovině knihy jsem nadšeně kupovala druhý díl a teď už jenom každý ráno číhám na pošťačku, až mi ho konečně donese!

16.09.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jsem tak trochu na vážkách, knize jsem sice udělila čtyři hvězdničky, ale příběh jako takový byl pro mě tak nějak jednoduchý. Přesněji ta hlavní gradace, nechci prozrazovat nic z děje, takže se k tomu nebudu blíže vyjadřovat.
Každopádně to bylo čtivé, s označením BESTSELLER spíše nesouhlasím, ale tak už jsem si zvykla, že se slovy BESTSELLER označují i nákupní seznamy.

07.09.2018 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

První co je důležité zmínit, je že kniha má v sobě přemíru zvratů, díky kterým na konci skoro každé kapitoly zůstanete sedět s otevřenou pusou. Celkově se mi zápletky a celá kniha opravdu moc líbila a rozhodně ji doporučuji. Ovšem označení thriller je zde asi použito trochu s nadsázkou, ale i tak rozhodně nelituji, že jsem knihu koupila.
Téma je tak trochu sci-fi, i když nikdy nevíte... v dnešní době tinderu a dalších internetových seznamek jsme možná jen o krůček pozadu k seznamování se přes DNA... chybí tu někdo kdo by to objevil, ale co my víme, možná už se na tom pracuje.
Takže kdo ještě váhá s přečtením, určitě do toho běžte, kapitoly jsou krátké a rychle to odsýpá. Najednou se ocitnete na konci a ani nebudete vědět jak.

07.09.2018 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Skvělý příběh o tom žádná, ale řekla bych, že zde bylo moc informací v malém prostoru. Konec, který z ničeho nic nabral strhující rychlost. No nestíhala jsem valit oči, co se všechno vlastně děje a musela jsem pár posledních stran číst znovu.
Každopádně jdu kouknout na seriál a celkově doporučuji přečíst.

01.09.2018 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

V druhé části knihy byl můj výraz - jakože cože? Jak to teda všechno je?
Manželka mezi námi je nabytá plna zvraty, čte se tak lehounce, že přečtete půlku ani nevíte jak. Možná ale, že těch zvratů tam bylo trochu víc, než bylo nutné, proto za mírnou překombinovanost ubírám jednu hvězdičku.

20.08.2018 4 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Naprosto zvrácený a totálně skvělý. Místo hvězdiček bych hodnotila slovy - Bomba! Četlo se to jedním dechem a já neměla stále dost, asi stejně jako hosté na tajných večeřích...

19.08.2018 5 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Hm, příběh slečny Studené, pardon vlastně už paní, neměl být rozdělený na dva díly, protože nějaký ten zajímavý zvrat přichází ve druhém dílu. Je to psáno jednoduše, hlavní hrdinka vás štve stále stejně a ze sladkého závěru jsem málem dostala cukrovku.

11.08.2018 2 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Měla jsem na knihu vysoké očekávání, ale mám na knihu podle mě i vysoký věk, takže chyba nebude v autorovi, ale v tom, že na tyhle příběhy jsem už prostě stará.
Knížku určitě doporučuji teen čtenářům, je to krásný příběh, který se točí kolem lásky k nejlepší kamarádce, basketbalu a nevyzpytatelném osudu.

10.08.2018 4 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Ačkoliv jsem na knihu pohlížela skepticky, hned prvních pár stránek tyto mé pocity zahnaly! Přečteno jsem měla ani ne za den, i když příběh spíše pro náctileté, považuji ho za skvělou oddechovku, u které jsem se nenudila ani chvilku. Jediné co bych vytkla byl občas trochu nesmyslný překlad, který se mi v pár případech zdál celkem krkolomný.

20.07.2018 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Není to úplně můj šálek kávy, ale našla jsem ji u sebe v knihovně. Ani nevím jak se mi tam dostala, ale hodila se mi do čtenářské výzvy, tak proč ji nepřečíst. Těmto knížkám říkám dvouhodinovky, protože jsou přečtené raz dva. Příběh tak trochu ze života, okořeněný trochou fantazie, možná by se to hodilo i do časopisů typu Žena a život, jako příběh na pokračování. Nicméně je to čtivé a člověk se i pobaví nad tím, jak funguje karma.

19.07.2018 3 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Začátek knihy neurazí ani nenadchne, každopádně pak to nabere spád a jede se!
Kam kniha směřuje mi došlo cca v půlce, nicméně oceňuji velmi dobrý nápad a dobré zpracování.

16.07.2018 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Knížka dopadla až na moje očekávání. Konec byl velmi překvapivý a podle mě i velká bomba! Divím se, že jsem Pod kůží našla až v levných knihách a že kniha nebyla více známá při svém příchodu do ČR. Jediné co bych vytkla je občas dle mého názoru trochu krkolomný překlad. Jinak tedy rozhodně doporučuji. :)

21.06.2018 4 z 5