rodak rodak komentáře u knih

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Opět po roce u našich starých známých.Už jsem jednou psal, že u této série vztahová a rodinná linie někdy vítězí nad připady,které zrovna vyšetřují.Nemyslím tím že by detektivní část byla špatná,to vůbec.Ale ten Sebastian a vše co se okolo týmu děje prostě přitahuje čtenáře jako magnet.

05.06.2022 5 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Tak jsem přemýšlel mezi 3-4 hvězdičky.Co mě hlavně bavilo byl nápad a vyprávění příběhu.Na druhou stranu tam bylo některýxh zbytečných věcí až dost.

31.05.2022 4 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Skvěle napsaná kniha,žádný bulvár se tady nekoná.Je to průvodce československé hudby a kultury okořeněné Gottovou osobou.Nenašel jsem v textu nijaké pikantnosti ani špínu ze strany autora.Všichni přece víme,že si Karel Gott pěstoval kult slávy a osobnosti.A také že lehce proplouval ve všech režimech.Nikdy mi nevadil,uznával jsem ho,šel si za svým.Zasloužená cena pro pana Klusáka za tuto knihu.

29.05.2022 5 z 5

Tragédie jedné vesnice a mnoha rodin. Velké uznání autorce za připomenutí a nalezení nových okolností případu. Neveselé čtení.

25.05.2022 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Opět se četlo výborně,ale Rychlopalba se mi líbila více.Asi to bylo něco nového.Tady mi přišlo že se to trošičku v půlce táhlo a ten příběh takový už za hranou uvěření.

24.05.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Autorka stvořila možná své životní dílo v daném tématu. Je to román a napůl studie doložená materiály o pronásledování řeholnic v Bílé Vodě a vývoji křesťanství po padesátých letech u nás. Čtení někdy zadrhávalo kvůli různým dopisûm a složkám. A papalášství vrcholných představitelů církve u nás existuje i nadále.

18.05.2022 4 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Historický román o životě jedné rodiny a automobilky Praga.Podle deníkových záznamů, které měl autor k dispozici stvořil jedinečné dílo, které opravdu stojí za přečtení.

07.05.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Je to takové vyloženě ženské čtivo, které si někdy rád dám. Všechno je báječné, všichni se neustále zvou na večeře či jiné sedánky.Ale někdo zlobí a zabíjí. A teď to rozmotat.Bylo to napínavé a užil jsem si odpočinkovou četbu.

03.05.2022 4 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Neuvěřitelný příběh jedné rodiny na cestě ke svobodě.A v kontextu dnešní doby přímo alarmující.

27.04.2022 5 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Více se mi líbil druhý díl. Je vyzrálejší, propracovanější. Oldřiška je fakt uragán. A je to čtivé a fajn čtení. Uvítám další pokračování!

23.04.2022 4 z 5

Miliónový jeep Miliónový jeep Jan Novák

Tato kniha si zasloužila nové, pěkné vydání od Arga. Idealista a snílek, který rozmetá celý svůj život napadrť a na nikom než na sobě mu nezáleží. V komunismu i v kapitalismu. Román je syrově napsaný a jsem rád že jsem se s knihou potkal.

19.04.2022 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Perfektní zamotaná detektivka.Klasika ve svém žánru.

10.04.2022 5 z 5

V břečťanu V břečťanu Jan Rupp

Zajímavý snový výlet do podzemí domu. Hlavní hrdina zde pomocí (zemřelého předchůdce)hledá svou minulost a současně řeší svůj rodinný život.Nádherné zpracování knihy a pěkné ilustrace.

02.04.2022 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Dívku ve vlaku už autorka nepřekoná. Ta byla jediná a jedinečná.Nicméně její nová kniha mě zaujala. Zajímavá, čtivá, napínavá.

30.03.2022 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Byla to skvělá palba o českém četníkovi daleko za hranou zákona.Čeká mě druhý díl na který se velmi těším.Škoda,že série zatím nepokračuje.

27.03.2022 5 z 5

Slídil Slídil Tana French

Na můj vkus se to hodně vleklo. Ale svoje kouzlo kniha určitě má. A čtenáři milující autorky tlusté romány si zajisté přijdou na své. Tato měla nejméně stran z její tvorby.

21.03.2022 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Zvláštní parta lidí na tomto venkově. Samé hádky, napadání. Těžko se to četlo.A vztahy nepochopitelné v dnešní době.

15.03.2022 3 z 5

Poslední stanice Hamburk Poslední stanice Hamburk Martin Vopěnka

Skvělý český drsnější román.A děje se to v nás a našich životech.Jeden má takové fantazie a jeden se nebojí a prožije to.

13.03.2022 5 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Je to krásný dlouhý román. Je potřeba číst po větších částech. Není to thriller, není to detektivka no i když. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl.

06.03.2022 5 z 5

Surový tvar Surový tvar Lukáš Palán

Není pro mě tento druh literatury. Jediné co mohu napsat je, že v té vesnici bych tedy bydlet nechtěl.

25.02.2022 3 z 5