rm rm komentáře u knih

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

No, já mám z třetího dílu, potažmo z celé série velmi dobrý pocit. Bylo to "hustý". Závěr byl trošku zvláštní, ale když jsem pak nad tím uvažoval - naprosto k tomu příběhu seděl! Katniss nebyla John Rambo. Lehce (někdy více) zmatená, rozpolcená sedmnáctka zapůsobila jinak. Dávám plný počet a doporučuji. (jinak raději nečtěte komentáře dříve, než si přečtete knihu!!!)

22.04.2014 5 z 5

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

Tak tohle mě přišlo dost dobře vymyšlené! To neustálé vracení do temné místnosti - supr.

17.02.2014 5 z 5

Temné kosti Temné kosti Kathy Reichs

Mě se to líbilo. Nebylo to příliš překombinované, zase jiné pozadí - automobilové závody - příjemně to odsejpalo :-)

17.02.2014 5 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Nebylo to vůbec špatný. Takový Tempe za mlada :-)

11.02.2014 5 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

TV Film natočený dle románu MayDay se jmenuje Stav nouze z roku 2005. Není tak dobrý jako kniha, ale to se dá asi čekat.

06.03.2013 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Skvělá detektivka dle říkanky:
Žilo bylo, dávno tomu, malinkých pět prasátek, první na trh běží z domu, koupit kornout cukrátek. Na peci se druhé válí a třetímu maso dali – čtvrté hlodá kost. Páté křičí jéjé, jéjé, jako by je na nůž brali, copak se mu asi děje, že má na svět zlost?

06.03.2013 5 z 5

Hazard Hazard Felix Francis

Výborné navázaní na tradiční tvorbu svého otce!

02.01.2012 5 z 5

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Bylo to velmi silné. Zážitky z ústavu, psychologický i fyzický teror a strhující závěr - výborné!
Škoda, že u nás nevyšla další pokračování :-(

12.07.2011 5 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Mno, trošku rozvleklý, ale jinak fajn. Zas až tak nevelký překvapení na závěr...

06.03.2023 4 z 5

Vražda na Ostrově Camino Vražda na Ostrově Camino John Grisham

Tak tohle mi dalo trochu zabrat. Takový zvlátní styl, něco jako dokument. No to mě moc nebere.

06.02.2023 2 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

No, kniha je docela zajímavě koncipovaná, skáče v čase i postavách a čtenář si to musí skládat do sebe. Není to ani tak o přežití na pustém ostrově jako spíš o vztazích. Mě se to vcelku líbilo a trochu jsem si lámal hlavu, jaký konec tomu autorka dá... Za mě fajn :-)

05.10.2022 5 z 5

Puls Puls Felix Francis

Tak poprvé v hlavní roli "Francisovek" žena. Lékařské prostředí fajn, deprese už ne tak fajn, ale knížka mě docela bavila a i když to nemá na "taťku", dávám za 4* :-)

07.07.2022 4 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Tento žánr sám od sebe nevyhledávám, ale z nedostatku jiného čtiva... No, občas jsem se zasmál, ale žádná bomba to z mého úhlu pohledu nebyla.

10.01.2022 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Za mě výborný. Třetí díl má také několik silných míst. A ano, je pravda, co zaznělo v několika komentářích, na to, že je to literatura pro mládež, teče tam dost krve. Už jsem se s tím potkal ve více knihách pro mládež - asi tou dobou... Když si uvědomím, na co se dívají... Jsou otrlejší než starší generace.
A jinak, co chcete, je to označené jako "válečné sci-fi", tak co byste tam jako jiného chtěli najít?

09.05.2021 5 z 5

Černý sršeň Černý sršeň Rob Sinclair

(SPOILER) Super, ani druhý díl nezklamal. Těžko snáším vrtání do rukou, ale ta díra tady byla tedy fakt hnusný peklo... No nic, nějaké otázky vyřešeny (myslíš?), další otazníky zůstávají... Anglicky jsou další tři díly, tak snad vyjdou česky (občas mě připadá, že mají Češi touhu vzdělávat národ v
cizích jazykách - tím že nepřeloží další díly)
Wow, může mi někdo říct, jak jsem prozradil děj?

29.04.2021 5 z 5

Červená Kobra Červená Kobra Rob Sinclair

No, mě se to líbilo, moje druhá kniha autora. Takový ukecanější ala Jason Bourne :) Ale v pohodě. Jasně, že je skoro nerozbitnej, od toho je to taky špion, ne? :)) Na konci malé překvapení, a těším se na sršně...

13.04.2021 5 z 5

Dívka v ohni Dívka v ohni Tony Parsons

Líbilo se mi to, jen ten konec jsem trochu čekal a nepotěšil :-(

05.10.2020 5 z 5

Třináctá oběť Třináctá oběť Tony Parsons

Už čtvrté pokračování Maxe Wolfa - taktéž zajímavé (a aktuální) z prostředí emigrantů. Jen ty "manýry" policie jsou občas takové zvláštní. Ale jinak fajn čtení.

14.10.2019 5 z 5

Na porážku Na porážku Tony Parsons

Za mě dobrý. Výborný příběh. Jo, taky mě trochu iritovalo, jak si počínali policisté... Ale je to zkrátka tak, Anglie není Spojené státy, s pistolí nízko u pasu... :-)

14.07.2019 5 z 5

Trojkoruna Trojkoruna Felix Francis

Jo, líbilo se mi to. Jen mě přijde, že to není to, co tomu dával jeho taťka :-)

26.12.2017 4 z 5