Rizek75 Rizek75 komentáře u knih

Vzkříšení Lazara Vzkříšení Lazara Antonie Urbanová-Santholzerová

Určitě zajímavá kniha pro případné zájemce o studium života jednoho z českých a významných malířů.

01.08.2020 3 z 5

Zpověď dítěte svého věku Zpověď dítěte svého věku Alfred de Musset

Na tehdejší poměry a dobu asi dobré, ale mě nezaujalo. Hlavní hrdina pořádně neví kdo je a co chce a asi nemá nic jiného na práci než se zabývat otázkami nad životem a milenkou????

17.07.2020 2 z 5

Kalvach Kalvach Jaroslav Havlíček

Psychologické vykreslení postav není detailní jako v nejznámějších Havlíčkových románech, ale v daném případě to není na škodu, ba naopak.

13.07.2020 4 z 5

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Do půlky knihy napínavé, kombinace hororu s prvky literatury faktu. Od druhé půle už jen mix Drákuly, romantického příběhu a rodokapsu, škoda...

08.07.2020 3 z 5

Severní vody Severní vody Ian McGuire

Celkem čtivé, až na tu místy používanou "zhrublost" některých výrazů. Také trochu podobné Terroru, s kterým chtě nechtě musím srovnávat - a na ten tato kniha rozhodně nemá a mít nebude.

19.05.2020 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Je to "psychologický" mazec. Nutí vás číst bez přestání. Věčná beznaděj, že už konečně bude líp...

09.05.2020 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Pěkné zpracování antického příběhu, a velice (pro mě překvapivě) dojemně napsaný konec, který samozřejmě vyústil v očekávanou tragédii.

30.04.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Čtivý příběh, avšak nic "ohromujícího".

04.01.2020 3 z 5

Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Alena Wagnerová

Doporučuji navštívit Vrchotovy Janovice a zažít si na vlastní kůži místo, které splynulo s osudem Sidonie. Budete hltat její životní příběh jedním dechem...

01.12.2019 5 z 5

Vězněm v Alcatrazu Vězněm v Alcatrazu Jim Quillen

Perfektní příručka pro vězně:-)

15.09.2019 3 z 5

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Bože, jak pravdivé, jak mrazivé, jak hrůzné, jak depresivní, jak předvídavé, jak poplatné v každé době. A pozor, historie se opakuje.

03.05.2019 5 z 5

Ledová past Ledová past Kitty Sewell

Super čtení, nenudilo.

28.03.2019 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Zprvu mě kniha nezaujala, nicméně po seznámení se s originálem Shakespearovým, jsem se naladil na ten prapůvodní příběh, kterým se autor inspiroval a knihu dočetl do konce. Kdo ale čeká super detektivku ve stylu Harryho H., , toho by to až tolik nemuselo bavit. Tomu ostatně odpovídá celkové hodnocení knihy...

18.03.2019 3 z 5

Mnich Mnich Matthew Gregory Lewis

Četl jsem s určitým nadhledem, jinak to nešlo. A protože jsem chtěl vědět, jak "proradný" mnich dopadne, dočetl jsem dokonce :-)

11.02.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Napínavé, jako předchozí. Plný počet*****

29.01.2019 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Nechtěl bych být v kůži hlavních hrdinů - ani minutu. Napětí, spád, barvitě líčený dobrodružný hororově laděný příběh.

20.12.2018 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Spousty metafor laděných v erotickém duchu - nedivím se, že se kvůli tomu "tetky" pohoršovaly :-) Ale jinak i spousta myšlenek, např. o existenci bytí, sociálním začlenění, mezilidských vztazích... Mě lákala k přečtení údajná inspirace autora při pobytu ve Florencii. A to tedy netuším, kde k ní přišel :-) To spíš tak pařížské Moulin Rouge :-)

12.11.2018 3 z 5

Na shledanou tam nahoře Na shledanou tam nahoře Pierre Lemaitre

Napínavé od začátku do konce. Vykreslení postav do detailů. Neskutečně čtivé a nenudné.

31.12.2017 5 z 5

Velké srdce Mika Larssona Velké srdce Mika Larssona Olle Lönnaeus

Asi jsem čekal od knihy něco víc... Nicméně příběh se odvíjel tak, jak se dalo očekávat - od postupného uvedení postav a "ducha" celé knihy, až po chvíle napětí a nepřekvapivý? konec.
Vidno jest, že autor je novinářem. Právě takový styl mi některé pasáže připomínaly.

22.12.2017 3 z 5

Démonolog Démonolog Andrew Pyper

To je tak, když si přečtete upoutávku na obálce a těšíte se, jak strhující příběh vás čeká... Ve skutečnosti tomu tak nebylo. Ale musím přiznat, že místy mě to celkem bavilo a knihu jsem přečetl. Téma bylo zajímavé, mystické, zahrávalo si to se životem "reálným" a "možným jiným?". A také se podívám, jak to bylo se Ztraceným rájem:-)

09.11.2016 3 z 5