Rizek75 Rizek75 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přečetl jsem za dva dny. Za mě super zpracování. Ani jsem tolik od "bestselleru" nečekal, ale příjemné překvapení se konalo, opravdu!

30.10.2016 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Tak toto nemělo chybu. "přihlouplý" Ignácius, "vychytralá" matka, problémy každodenního života, ale vše ve vtipném podání, místy hraničící až s bizarností. Zvláštní styl, ale čtivý.

26.10.2016 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Otravovalo mě to množství poznámek pod čarou - jsem si místy připadal, že čtu skripta do školy:) Určitě by ten tok myšlenek šel nějak zakomponovat do textu. No ale asi v tom je to "nóvum" a možná i jeden z důvodů, že je to bestseller... Ale jinak celkem fajn příběh, postupně to spělo k napětí. A myslím si, že spousta lidí má v současnosti podobné myšlenky jako Leo. Takže tahle kniha je alespoň může navést k uvažování jiným směrem.

16.04.2016 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Mimo sérii HH super detektivka, perfektní líčení reálných míst, myšlenek, nečekaných zvratů - prostě vás to přenese do děje a nemůžete se od knihy odtrhnout. A jak je tu v komentářích zmíněno, až se skoro chce soucítit s vrahem...

08.04.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Napínavé, úžasné, dočtete kapitolu a hned musíte pokračovat v další, nedá vám to.

27.10.2015 5 z 5

Řek Zorbas Řek Zorbas Nikos Kazantzakis

Nádherná kniha, která dodá energii. Spousty filozofických rozprav o běžném životě, ale snadno srozumitelných. A navíc pro čtenáře, který byl na Krétě, kde se děj odehrává, se zhmotňuje kouzelná příroda, poklidně plynoucí čas.

21.09.2015 5 z 5

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Určitě to do sebe něco má. Místy velice čtivé metafory. Jinak: přečetl jsem si to ze zvědavosti, ale dost často odkládal, protože v kuse se to nedalo, bez napětí, bez příběhu. Zkrátka, když vás něco napadne, hned si to zapište /byť budete právě na toaletě/ a můžete vydat knížku:-)

31.08.2015 3 z 5

Muž z podzemí Muž z podzemí Mick Jackson

Pár myšlenek k zamyšlení, v podstatě nic moc děj a už vůbec nechápu formu deníku... Žádný zážitek.

06.07.2015 2 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Je to čtivé, je to drsné, je to život. Ale když člověk vyzraje (nejen po duchovní stránce), nemusí být jenom "nejhůř"...

23.06.2015 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Od spisovatele moje první kniha. A jedním slovem super. Osobně nedávám přednost detektivkám. Ale. Napínavé, současné, čtivé od začátku do konce.

22.11.2014 5 z 5

Rabi Rabi Noah Gordon

Živé vyprávění, poutavý "rodinný" příběh odehrávající se retrospektivně. Je to o životě, o náboženství, o lásce. Vřele doporučuji.

11.11.2014 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Četl jsem od Kinga lepší knížky. Ale i tak mě zajímalo, jak to všechno dopadne:-)

09.07.2014 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Zajímavý příběh, čtivý, ponurý, s psychologickým exkurzem do nitra všech postav. včetně jejich přirozených sexuálních potřeb (v přijatelné míře).

19.05.2014 4 z 5