rimar rimar komentáře u knih

Destrukce Destrukce Alex Drescher

Na tomhle autorovi mne bavi ze pokazde prijde s necim novym. Knihu jsem si rozecetl jeste na jeho strankach nez mu to vydavatel zkrouhl a je znat ze v knize uz je to doladene a ikdyz jsem vedel do ceho jdu tak jsem se bavil a uzil si to. Hlasky a humor tu jsou v dostatecnen mnozstvi, akce take a dej prijemne utika a graduje. Trochu mohlo byt lepe vysvetleno co vse stvoritel muze a tak nejak to rozebrat, protoze nechapu proc v ocistci si dela pakarnu kdyz v dalsim svete staci trochu chtit a udela ze sebe pomalu supermana. Verim ze v pokracovani se dozvim vic. Jen doufam ze bude druhy dil co nejdrive nebavi mne cekani jak to dopadne :-).

20.09.2019 5 z 5

Frost Frost Oskar Fuchs (p)

Takove pohodove cteni super hlasky parkrat jsem fakt odpadnul. Pokud chcete takovou jednohubku, lehke cteni a mate radi napr. hustej narez urcite neudelate chybu kdyz po tom sahnete. Rozhodne si prectu od autora druhou knihu.

17.08.2019 5 z 5

Tajemství sudby Tajemství sudby Jiří Dittrich

Oproti prvnimu dilu vyrazne zlepseni co se psani a pribehu tyce. Zde jiz je jeho pojeti a pustil se do sve predstavy sveta ktery vytvari. Autor udelal velky posun ale zaroven zlepsenim psani se mi tam vytratilo takove to nadseni ktere jsem citil z jednicky. Kniha mne nedokazala chytit a nedokazal jsem se do pribehu ponorit. Bylo tam dobre podanych pasazi ale vetsina textu se pro mne odvijela desne tezkopadne a pomalu. Do cteni jsem se v podstate i musel nutit. Za mne by to chtelo pridat trochu nadhledu a i humoru a trochu zrychlit tempo. Ale urcite si prectu i dalsi dil az s nim autor prijde a budu mu drzet palce na jeho spisovatelske draze protoze je to jako se vsim praxe dela mistry a je fajn ze se neboji jit s kuzi na trh a zkousi tvorit knihy.

26.07.2019 4 z 5

Ruská ruleta Ruská ruleta Petr Heteša

Je tu hodne negativnich hodnoceni ale mne se kniha libila. Jasny ty novejsi knihy jsou lepsi ale pobavilo mne to taky a chvilema se i docela zasmal. Neni zde tolik akce ale jednani na meste a dalsi cinnosti hlavniho hrdiny to bohate vynahrazuji.

24.03.2019 5 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

O tom ze je film natocen podle komiksu jsem se nahodou dozvedel z upoutavky pro druhy dil a tak jsem vyrazil poznat i jej. Kdyz nebudu resit ze se to cte z naseho pohledu od zadu a chvilku mi trvalo nez jsem posloupnosti prisel na kloub tak super zazitek. Neni to ani prilis japonsky pojato a tak i clovek neznajici bushido a dalsi veci spojene se samuraji bezradne nekouka co tim chtel autor vlastne rict. A jak uz zninovany konec je fakt super. Umel bych si predstavit kdyby se film vice priblizil komiksu ale chapu ze trzby jsou rozhodujici a je potreba oslovit sirsi masu populace.

16.03.2019 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Tohle se moc nepovedlo, pribeh tezko uveritelny. Byli tam i svetle chvilky ale celkove mne to moc nezaujalo. Trochu mi prislo ze se snazi sokovat za kazdou cenu ikdyz to skripalo.

12.02.2019 3 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Zase z jineho soudku rozhodne to neni neprustrelny hrdnina jako z jinych pribehu ale urcite bych si rad precetl dalsi dil pokud nekdy vyjde. Takova lehka humorna oddechovka

23.01.2019 5 z 5

Kisongokimo : Příběhy afrického lovce Kisongokimo : Příběhy afrického lovce Charles Mahauden

Nadherna kniha o africe a lovci ktery byl opravdu chlap kazdym kouskem a kdyz ctu s jakym vybavenim a v jakych podminkach fungoval nezbyva mi nez hluboce smeknout. To ze ulovili i kus ktery nikoho neohrozoval? Tak byl to lovec a ten lovi, zase kazdy kus ktery ulovil tak domorodci zpracovali a neprislo nic na zmar. Kdyz ctu co napsal Hemingway o jeho lovech v africe kde strilel desitky kusu zeber ziraf protoze nekomu doma slibil kuzi, tak tento skromny a drsny clovek ktery se neskryva laskou k africe a jejim obyvatelum a zveri vitezi na plne care.

22.09.2018 5 z 5

Extrémní oběť Extrémní oběť John Sandford (p)

Velmi zdařilé dílo. Dej je napínavý a hezký jede. Davenport se dostává opět na vyšší level tak jsem zvědavý na další díly.

01.03.2018 5 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Puvodne jsem chtel dat jen dve hvezdy ale od poloviny se kniha zacala malinko zlepsovat a zacala byt zajimavejsi a tak moje hodnoceni se zvednulo. Pripada mi to jako kdyby autor koukal jako dite na Avatara a pak chtel se jim stat a popisoval to jen tomu dal trochu sveho pojeti.

19.01.2018 3 z 5

Není jiných cest Není jiných cest Alex Drescher

Oproti povidkam ktere meli spad je tady obcas citit stagnaci. Preci jen prejit z povidek do romanu je narocne a ten rozsah stranek a deje ktery je treba vyplnit je dost velky
a obcas to tam dre. Tim ale nechci nijak knihu hanet a rozhodne doprucuji precist. Bavil jsem se
a konec byl taky velmi povedenej. Akorat je lepsi si ji dat az po povidkach clovek pak lepe chape nektere souvislosti. Doufam jen ze nekdy se dockame dalsiho pokracovani teto serie.

20.05.2017 5 z 5

Dokonalý obchod Dokonalý obchod Alex Drescher

Na to ze to to je fantazy velmi vtipne do nej autor dosadil moderni veci a skvele jsem bavil. Dobre a vtipne hlasky. Rozhodne knihu doporucuju.

20.05.2017 5 z 5

Artefakt Artefakt Jamie Sawyer

Musím hodně souhlasit s předchozím komentářem, i když vatu jsem nepřeskakoval ale vytrpěl. Váhal jsem zda dát 3 nebo 4 nakonec jsem dal 4. Přeci jen je to jeho prvotina a nedalo se mu nic zásadního vytknout a nápad s řízením duplikátu není špatnej. Pravda už se to objevilo dříve ale to se jednalo o roboty, nejblíže k tomu je asi Avatar, zde se autor nejspíše inspiroval. Knihu bych si určitě nekoupil, ale vzhledem k tomu že ji mám z knihovny tak nelituju že jsem si ji půjčil a přečetl. Určitě jsem už četl lepší military sci-fi ale i horší. Tak do příštích dílů by to chtělo Lazare méně kecat a myslet na kraviny a více střílet :-).

03.03.2017 4 z 5

Čas žít, čas zabíjet Čas žít, čas zabíjet Miroslav Žamboch

To mně Bakly k srdci rozhodně přirost už od jeho Bez slitování kde jsem se sním seznámil. Vzhledem k tomu že ani on sám sebe nemá rád - jen to nejhorší je dost dobré pro mne, může na někoho takto působit. Tato kniha skvěle doplňuje příběhy které o něm již vyšli a rozhodně jsou dle mne mezi tím nejlepším co zatím o něm vyšlo, jen mne mrzí že nedostal takový skvělý příběh jako je o Koniášovi - Vlk samotář, ten považuji za vrchol co se zatím Žambochovi povedl z tohoto světa. Takže pořád doufám že ještě se dočkám i dalších skvělých příběhů o této postavě. Pořád je zde dost mezer které by bylo fajn zaplnit :-).

16.02.2017 5 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Kniha se četla dobře trochu tam byla inspirace od Bartošových žoldnéřů, trochu od Predátorů a spousta nového a dobrého, popis uvěřitelný a akce dobrá rozhodně stojí za přečtení jen je počítat že místo klasiky fantazy tady se jedná o čisté sci-fi, na druhou stranu kniha tolik nechytne čtenáře do spárů a nebyl problém knihu odložit a vrátit se k ní druhý den a pokračovat to jsem například u Nočního klubu nedokázal :-)

27.12.2016 5 z 5

Conan neohrožený Conan neohrožený John Maddox Roberts

Mně zase naopak tahle kniha moc baví a zůstane pro mně jednou z těch srdcových knih které nikdy nepustím pryč.

25.06.2020 5 z 5

Boj o Středomoří Boj o Středomoří Miloš Hubáček

Skvělá kniha ostatně jako všechny od tohoto skvělého autora. Jen mne mrzí že v této sérii nepokračoval a nedokončil ji jako válku v Pacifiku.

16.06.2020 5 z 5

Úplněk vlka Úplněk vlka Lincoln Child

Tohle byla slabsi kniha. Kdyz srovnam treba s Totemem od Morrella tak uplne jina liga. Na autora urcite nezanevru kazdy ma pravo na slabsi chvilku ale budu doufat ze dalsi knihy budou zase lepsi.

21.09.2019 3 z 5

Kroniky světa Po Kroniky světa Po Vladimír Němec

Za mne docela povedene dilko. Urcite by slo napsat lepe ale to asi kazda kniha, ne kazdemu vse sedi. Nejlepsi na tohle tema je pro mne Tma od Neffa hlavne ta druha ale ani tahle kniha nebyla vubec spatna. Zrovna srovnat s Malevilevilem mi neprijde stastne, uplne jina doba a abych se priznal toto pojeti mi prislo realnejsi, protoze na jednoho smejda 10 slusnaku v realite fakt neexistuje. Doufam ze bude pokracovani temata by tam byla.

03.04.2019 5 z 5

Mlok 2018 Mlok 2018 * antologie

Celkovy dojem dobry diky zvysujici se kvalite ke konci za mne nejlepsi - Veronika Fidlerova - tady bych si umel predstavit povidku jako start zajimave serie, Radmila Tomsu - super povidka vazne jsem se bavil, Katerina Vagnerova take hodne zajimave cteni a Kamila Minarikova opravdu super novela. Povidku Jany Vankove bohuzel hodnotit nemohu jelikoz vadny vytisk a chybi zde 20 stran konce teto povidky

25.01.2019 4 z 5