Není jiných cest

Není jiných cest

Klopp Yggredd se vrací již potřetí – poprvé na stránkách románu! Tentokrát je Klopp nucen se vypořádat nejen s intrikami mocných, ale i s rafinovanou snahou legendami opředené Meltezy o ovládnutí Kněžegradského království. Korupce, černá magie a lidská chamtivost jeho zemi ještě nikdy neohrožovaly tak, jako nyní a pomoc může čekat jen z těch nejnepravděpo dobnějších mís t. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31337/neni-jinych-cest-31337.jpg 4.220

Klopp Yggredd (3.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

trudoš
27.09.2017

Zbytečně dlouhé. Což je ve zkratce moje asi největší výtka k téhle jinak povedené fantasy kriminálce. I když Alex Drescher zápletkou příliš nepřekvapil, dějově mu vše šlape v mezích zákona a čtenářského vkusu. Jenže tam, kde si v povídkách vystačil s rozsahem právě tak akorát, román mu překvapivě nabobtnal v nedůležitých momentech, čistě jen proto, aby se mohly pomasakrovat další a další postavy. Čekal jsem trochu víc tvůrčí invence, když už se změnil literární útvar. Ale hlavně je to zatraceně promarněná šance. Ač se Drescher snaží, Žamboch ani Šlechta pořád ještě není.
S tím souvisí i jeho největší neřest ve formě závěrečného vyústění. Přijde mi, že řešit všechno uvolněním Yggreddových zakázaných schopností je po dvou knihách povídek už vážně drobet na pováženou. Co ovšem opětovně skvěle funguje, je poodhalování obchodních triků, právních berliček či politických intrik. Tady je autor ve svém živlu a je jen škoda, že to v příběhu nehraje významnější roli, než je obdoba pouhé omáčky.

rimar
20.05.2017

Oproti povidkam ktere meli spad je tady obcas citit stagnaci. Preci jen prejit z povidek do romanu je narocne a ten rozsah stranek a deje ktery je treba vyplnit je dost velky
a obcas to tam dre. Tim ale nechci nijak knihu hanet a rozhodne doprucuji precist. Bavil jsem se
a konec byl taky velmi povedenej. Akorat je lepsi si ji dat az po povidkach clovek pak lepe chape nektere souvislosti. Doufam jen ze nekdy se dockame dalsiho pokracovani teto serie.

Alex Drescher

Alex Drescher