Boj o Středomoří

Boj o Středomoří https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23791/bmid_boj-o-stredomori-eHd-23791.jpg 5 29 2

Středomořská sága série

První díl volné pentalogie s tématem bojů o Středomoří během druhé světové války. Kniha sleduje dramatický zápas o ovládnutí středozemní oblasti sváděný Brity a Italy od vypuknutí války až po rozhodující bitvu u mysu Matapan, tedy prvních devět válečných měsíců. Po porážce Francie sváděla zde osamocená Velká Británie zápas o Maltu, Egypt, Suez a o životně důležité cesty. Britové bojovali s ozbrojenými silami Mussoliniho Itálie i v severní a východní Africe. Ve chvíli, kdy se zdálo, že Itálie úplně ztratí vliv ve strategicky mimořádně důležité oblasti, zasáhl na podporu svého spojence Adolf Hitler.... celý text

rimar
16.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha ostatně jako všechny od tohoto skvělého autora. Jen mne mrzí že v této sérii nepokračoval a nedokončil ji jako válku v Pacifiku.

KAREL6725
15.05.2018 5 z 5

Boje ve Středomoří , během druhé světové války od pána Hubáčka. Autorovy knihy patří k těm nejlepším , proto plný počet hvězd rozhodně stojí za přečtení. Jen se divím, že jsem první kdo k téhle knize píše komentář.