rimar rimar komentáře u knih

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Tak nejlepší postapo to určitě není ale kniha je dobrá. Největší pro mne zápor bylo moc postav a jejich příběhu blbě jsem se orientoval kdo je kdo. Emzaci no docela zajímavé ale díky nim ten příběh člověka tolik nesundá jelikož je to méně uvěřitelné. Oproti tomu například Tma 2 od Neffa která staví na přírodní katastrofě uveritelna je a o to víc z ní mrazí. Ohledně chování lidí tak přesně tak věřím že by se chovali a spíš se autor držel i dost při zemi. Dost mne pobavil názor že by se lidé přece spojili a snažili by se něco dělat. Ti by skončili v lepší jako otroci. Stačí se podívat do historie a nebo současné rabování v USA. Co by asi nastalo kdyby nebyla ani vidina někoho trestajícího? Místo na pokračování by tam bylo ale asi bude lepší už ten příběh nechat takhle nedokončený.

24.06.2020 5 z 5

Trichamin Trichamin Tomáš Žlůva

Jsou knihy které jsou tak blbé až jsou geniální a tohle je ten případ. Pravda z počátku jsem si říkal že je jen blbá ale od poloviny se autor zlepšuje a jde to nahoru. Jasně inspirace Kulhánkem je tam všude a počítám že to není pravé autorovo jméno ale proč ne. Číst to podruhé už určitě nebudu ikdyz jeden nikdy neví ????. Za strizliva určitě ne.

20.06.2020 4 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Říká se do třetice všeho dobrého a tady to platí bezezbytku. Po výborné jedničce trochu slabší dvojce přišla naprosto skvělá trojka. Námět autorům sednul a byla to neskutečná jízda za kterou nezbývá než autorům poděkovat. A být rád že se nám zde urodili takový skvělí spisovatelé.

29.02.2020 5 z 5

Nokturna Nokturna John Connolly

Zatim u autora sleduji jen serii s Parkrem a musim nechat ze povidky mne prijemne prekvapili a knihu jsem si opravdu uzil. Zaber temat je opravdu siroky a s kazdym se autor popasoval dobre. Zadna z povidek mi neprisla slaba a i prumerenou bych tu zadnou neoznacil.

28.10.2019 5 z 5

Pod křídly smrti Pod křídly smrti Stjepan Šejić

Tak tohle je opravdu povedeny pocin a doufam ze se dockam nejakeho pokracovani.

11.10.2019 5 z 5

Hitokiri Hitokiri Oskar Fuchs (p)

Kniha mne bavila velmi prijemne pocteni. Jediny zapor pro mne bylo pouzivani slovenstiny preci jen uz jsem musel oprasovat slovni zasobu a myslim ze pro mladou generaci ktera se s ni uz nepotkala to muze byt jeste vetsi problem. Frost tady je vylozene za kladnou postavu a humornych scen a hlasek je zde porad dostatek. Casove se dej odehrava pred Frostem ale nevadi cist to jako druhou knihu clovek uz nemusi tapat a ma predstavu kdo je kdo.

26.08.2019 5 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Po dobre rozjete dvojce ze zacatku trochu zklamani. Prni cast knihy mne nebavila a casto jsem knihu odlozil do cteni se nutil ale pak se to rozjelo a uz se to cetlo samo. Zejmena konec knihy super.

22.08.2019 5 z 5

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

No musím nechat velmi pěkně napsané a úplně jinak pojaté zombie téma než jsem zatím měl možnost poznat. Těším se na další pokračovaní konec je dost volný na to aby k němu mohlo dojít.

04.03.2019 5 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Spatne to neni ale vic nez prumer nejde dat. Nic noveho neprinasi. V podstate jen trochu jinak podane to co uz tu bylo. Tvrdit ze je lepsi nez klasika -Hvezdna pechota tak to rozhodne nesouhlasim.

16.08.2018 3 z 5

Hříšníci Hříšníci John Ringo

Oproti předchozímu dílu lepší. Byla to vlastně jedna akce až do konce. Bavil jsem se velmi dobře. Ano původní série byla super hlavně skvělé hlášky ale dvojka pamětí si v tomto směru také dobře stojí jen hold každý máme jiný humor a tak se to liší. Je fajn že se tady ukazují lidé a Franks z původní série a tak se člověk dozví i něco o jejich minulosti. Takže když to shrnu už se moc těším na pokračování.

22.03.2018 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Treti dil teto trilogie mi konecne sednul ke jmenu Kotleta a velmi dustojne celou trilogii zakoncil. Chybi mi tam ty srandovni hlasky ktere byli hodne nahusto v jeho predchozich knihach z jeho psaciho zacatku ale hold musim se smirit ze kazdy autor se meni, vyviji a tak i stil psani pana Kotlety uz bude asi hold jiny.

20.01.2018 5 z 5

Lovcův odkaz Lovcův odkaz Alex Drescher

Kniha je důstojným nástupcem Tovaryše. Děj už je propracovanější a komplikovanější a svět prolnutí se nám otevírá zase z dalšího úhlu pohledu - Lovce. Rozhodně stojí za přečtení. Pravda věděl jsem již co mne čeká jelikož jsem příběh četl poprvé jako román na pokračování na autorových stránkách což mělo také své kouzlo očekávání dalšího dílu. Určitě fanouškům tohoto autora doporučuji vyzkoušet. A pro nedočkavce jak to dopadne platí to samé :-))).

20.07.2017 5 z 5

Grunge Grunge John Ringo

Rozhodne serii prospel zase jiny pristup a je znat ze autor je zkuseny spisovatel. Hlasky jako v lovcich nejsou ale humor tu taky je a bavil jsem se dobre. Dej pekne odsypal a byl takovej ucelenej a dobre jsem se v nem orientoval. Rozhodne se tesim na dalsi pokracovani. Proti serii drsna magie pro mne urcite lepsi a zajimavejsi.

18.07.2017 5 z 5

Jeden z devíti Jeden z devíti Alex Drescher

Tovaris mne bavil vice a po prvnim precteni jsem byl spise zklamany. Ale po nejake dobe jsem se ke knize vratil a zjistil jsem ze se bavim velmi dobre a kniha mne chtnula. Asi i diky ze jsem mezi tim precetl roman na pokracovani na jeho strankach. Objevuje se nam tady novy svet prolnuti a zajimave postavy. Skoda jen ze autor nema na psani tolik casu.

20.05.2017 5 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Zatim pro mne nejzajimavejsi kniha od Hetesi. Par jiz jsem jich cetl ale moc mne zadna noc nechytnula a i u tehle jsem dost vahal ale zaujalo mne tema tak jsem to zkusil a rozhodne nelituju. Jinak je to jasne sci-fi protoze bych rad videl chlapa kterej by se odpojil v tech situacich co popisuje a o nebezpeci rozhodne nejde :-). Takze asi dam sanci i dalsim kniham jen by mne zajimalo co ma porad s tim Baltimorem :-)

18.03.2017 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Miroslav Žamboch

Nejlépe tuto knihu vystihuje dle mne slova mého kamaráda kterému jsem ji půjčil. Po přečtení knihy ve mně vzniklo prázdno a smutek že kniha končí. Tak nějak bych to viděl i já a dle mne je to zatím vrchol co se knih od Žambocha týče. Koniáš nám prostě dozrál jako víno spolu s autorem.

16.02.2017 5 z 5

Cíl: Kasimir Cíl: Kasimir Jan Kotouč

Tak konec jedné velmi povedené série, ikdyz pokračovat by se dalo ten závěr tomu prostor dává. Otázka je jestli spíš nedojde k celé nové sérii. Někteří hlavní hrdinové nám behem příběhu zemřeli, jiní se díky válce změnili a rozhodně nelze očekávat nějaký zásadní hepáč. Prostě jen skončila jedná válka a lidí se musí naučit žít zase civilní životy. Prostě jak v realitě takhle nějak popisují svoje pocity lidé kteří se dožili konce druhé světové. Určitě bych si rád ještě přečetl něco o Kowalskem který mi spolu s dalšími comandos poměrně prorostl k srdci ale asi už se tato kapitola uzavřela a nezbývá než autorovi poděkovat za skvělé čtení a výborný příběh za který se opravdu nemusí stydět. Bylo to super.

09.11.2020 5 z 5

Odstřelovač v akci Odstřelovač v akci Charles Stronge

Na rozsah stránek si vzal autor příliš velké sousto. Kniha nepřináší nic co by už nebylo v jiných knihách a je dost povrchní. Co je dobré tak jsou fotografie, obrázky zbraní ikdyz i tady ten popis není moc obsáhlý a člověk získá lepší informace po pár minutách na googlu. Pro úplného laika snaziciho se trochu zorientovat v problematice dobré ale pokud toto téma dotyčného opravdu zajímá jsou zde již mnohem lepší knihy.

29.09.2020 3 z 5

Tristanská občanská válka. Část první Tristanská občanská válka. Část první Jan Kotouč

Super kniha. Co se mi líbí že autor dokázal skvělé vylíčení bojů jak na zemi tak i ve vesmíru včetně různých zákulisních čachrů. Skvělé zde vylíčil pozice a důvody jednotlivých stran proč válčí a v podstatě jejich důvody lze pochopit a tak ač padouch nebo hrdina většina z nich není nesympatická krom několika výjimek. Plešatý doktor Mengele je asi na špici těch kterým přeje čtenář nějakou zvláště tragickou nehodou.

30.08.2020 5 z 5

Dezerce Dezerce Marko Kloos

Tenhle díl krom trochy akce na konci je dost nuda. Nic se neděje sama příprava, děj předvídatelný. Už aby se šlo na ten Mars.

26.05.2020 3 z 5