rimar rimar komentáře u knih

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Někdo ujíždí na severských kriminálkách a já zase mám rád ty Anglické. Po Království z kostí jsem náhodou sáhl po téhle knize a dostal ještě lepší příběh asi jsem musel být opravdu hodný :-). Z počátku pomalý rozjezd kdy se seznamujeme s hlavními postavami a pomalu ale jistě příběh nabírá na obrátkách a dostáváme se temných zákoutích lidské zvrhlosti a choutek. Rozhodně se těším na další díl a opět jen mohu litovat že k tomu není nějaký filmový doprovod té jejich vesnické krajiny, protože příroda v Británii se mi hrozně líbí už od dob kdy jsem četl Arthura Ransomeho a jeho Vlaštovky a Amazonky.

21.02.2023 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Další skvělý díl který opravdu překvapil zvraty a směřováním příběhu. Zápletka pro mne byla přeci jen trochu hůře uvěřitelná ale lidi se vraždí kvůli blbostem už po staletí takže by se to stát opravdu mohlo. Humoru bylo opravdu méně ale zase když už tak to byla perla. Např to by nevytáhl ani pár volů kterým bys do řitě vrazil čerstvě oloupaný zázvor :-) hrozná představa chudáci voli :-). Těším se na další díly od autora a jen doufám že už je nějaký další těsně před vydáním protože ten další slupnu jako malinu jen co bude v knihovně a nastane čekání:-).

16.03.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Chris Carter je prostě králem drsných brutálních příběhů a opět to potvrdil. Dej se rozběhne šíleným tempem od začátku a čtenář jen zírá s čím přišel pan mistr tentokrát. Není tu žádná omáčka okolo a i osobní problémy Huntera a Garsii jsou v pozadí a neruší. Bylo to super správní chuti po několika rádoby trilirech co jsem poslední dobou mohl číst. Cartr má dar neskutečně splétat příběh přicházet se vzraty a vtáhnou čtenáře do příběhu jako málokdo a nezbývá než se těšit na další perlu od tohoto autora. Možná že přišel čas osvěžit si předchozí díly protože už mi některé pasáže utíkali co vlastně znamenají protože na rozdíl od jiných autorů bohudík.neomyla pořád dokola co se hlavní postavě před lety stalo.

01.07.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Po dlouhé době super překvapení z nové knihy. Příběh silný a skvěle napsaný. Jen lituju že k tomu nejde vidět i tu krajinu protože z těch popisů to musí být nádhera. Mně se anglický venkov moc líbí a tohle je přesně ta oblast kde lišky dávají dobrou noc.

15.02.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Když jsem knihu bral těšil jsem se na popis skotské přírody. No to se pravda moc nekonalo ale vůbec to nevadí. Kniha je velmi dobře napsaná a i když nemusíme přemýšlet kdo je ten magor a proč dělá co dělá dokáže překvapit udržet v napětí a přinést neočekávané situace. Chemie mezi postavami funguje skvěle a příběh nemá hluchá místa ani vatu na výplň. Prostě paráda.

21.08.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Opět super díl kdy se přetáčí směřování případů najednou o 180 než to šlo doteď. Téma se mi líbilo a bylo fajn vidět i druhou stranu války a vojáků. V doslovu už je zmiňovaný další díl který autor už píše tak se neskutečně těším na pokračování. Jediné co je škoda místy se toho děje najednou tolik že nedotáhne Poe záležitosti, které by měl protože pořád někam pospíchá, jede a nebo běží. Trochu toho soukromého života by měl mít ale jak je naznačeno Tilly už na tom pracuje:-).

24.03.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Líbí se mi že zase úplně jiný příběh jinak napsané ale velmi zajímavé a čtivé. Od prvního dílu autorka úplně změnila skládání příběhu a skoro se nechce věřit že se jedná o jednu a tu samou osobu. Rozhodně jsem uvítal že je tu minimum opakování kdo je kdo a co dělá ale tím pádem pokud někdo bude číst knihu bez znalosti předchozích průběhu bude mimo. Zase kdo čte série od zadu že? Doufám že brzy vyjde další díl.

15.02.2023 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Jsem nevěděl že v Anglii taky frčí Čtyřlístek a někdo tam zná Fifinku :-) ale za mně super díl. Tentokrát velmi zajímavé téma abnormálně nadaných dětí a jaké to má dopady na osud jejich rodin. Trochu mi vadilo přeskakování dějů ale mělo to násobit napětí a to se alespoň v mém případě povedlo a ani to nevedlo k nějakém roztěkanému vnímání všech dějových linií. Jen Stacy mi začíná připadat trochu divná ty její reakce v osobním životě fakt nechápu. Tak nějak Kim tentokrát nebyla středobodem děje a vůbec to nebylo na závadu.

01.02.2023 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Mně osobně se dil velmi líbil. Bavil mne záporak kdy oproti předchozím dílům Hunter tápe a pořád mění svůj názor na pachatele. Pachatel také dostal dost prostoru a bylo zajímavé sledovat příběh jeho pohledem. Navíc ani není úplně nepochopitelné to jak se chová když se člověk dozvida jeho životní příběh. Garcia tentokrát spíš druhé housle na pozadí ale to nevadilo. Kdo mne neskutečně vytáčela byla hlavní ženská postava. Angela se chovala jako neskutečná kravka a krom krátké scény na začátku kdy okrade pachatele nevzbuzuje sympatie už jen byla na ránu. Konec si nemyslím že by byl úplně nereálný naopak lze i čerpat z historie divokého západu kde jeden pistolník střílel slabším kalibrem oproti běžnému .44 a zdůvodnil to tím že díky lehčí zbraní je rychlejší při tasení a následný výstřel je rychlejší a každá výhoda se počítá. Takže v tomto bych problém rozhodně neviděl a i technika výstřelu by tomu odpovídala otázkou je zda by toho byl Hunter schopen.

08.01.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tak kdybych měl vyjádřit názor jedním slovem tak by to znělo - vauu. Tak tohle byla jízda. Vůbec nerušilo přeskakování ve dvou časových úsecích u dvou postav. Člověk se nemohl dočkat až se dozví co se děje a jak to bude pokračovat. Autor velmi dobře i zachytil situaci jak mezi ganstry tak i v koncentračním táboře ale nepodal to takovým způsobem že by se i ty nejdrsnější momenty nedali přečíst, nesnaží se za každou cenu maximálně šokovat. I tak dokáže být čtenářovi úzko z toho čeho jsou lidi schopní. Popis Karlova přerodu mi připomíná knihu od Merleho - Mým řemeslem je smrt. Určitě kniha není vhodná pro přecitlivělé jedince a další člověka mrazí když si uvědomí že autor sice píše fikci ale to co popisuje se tehdy opravdu dělo.

07.09.2020 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Nemohu oslavovat skvělou knihu. Autor zkusil něco jiného než je jeho parketa za to klobouk dolů za odvahu ale je poznat že je to již kvalitní autor ale dostal jsem průměrnou knihu s velmi nezáživným příběhem ve kterém se těžko orientuje. Na podobné
témata už jsem četl více knih a lépe uchopených a zpracovaných. Vyloženě nesnáším ty věty na konci kapitoly které spoileruji děj dopředu. Ke konci příběh nabere na spádu ale je už pozdě. Kniha neurazí ale ani neposadí na zadek.

20.02.2024 3 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Skvělá kniha fakt smekam.jak dokáže autorka držet laťku pořad vysoko. U vražd pořádně přitvrdila ale zkousnou to v pohode i slabší povahy. Frostova sympatická až jí človek i drží palce a ten příběh kurzivou hlavně ten konec mne totálně dostal.

02.10.2023 5 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Cosi shnilého je v království Skotském a Nesie to rozhodně není. Postavy jsou totožné s prvním dílem ale rozšiřuje se o patoložku které je velmi extravagantní:-). S druhým dílem dostáváme velmi solidní rozjezd série a těším se na další díly. Co se mi líbí že v rámci šokováni diváka nejsme zahlceni jednou mrtvolou za druhou kdy by nestíhala vyrovnat pokles populace ani migrační vlna a je to více reálné. A o to je děsivější jaká monstra mohou žít mezi námi.

28.05.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Za mně rozhodně nejlepší díl série a je radost jak se autor každým dílem zlepšuje a pouští se do stále obtížnějšího tématu. Rozhodně doufám že bude pokračovat. Jeho psaní je uvěřitelné a v podstatě jakoby jsme koukali na vyšetřování skutečného případu kde nefunguje prozření Sherlocka Holmse ale je to mravenčí práce kde se pídi po střípcích informací ze kterých pak slouží celý obraz a dopadnou zlosina :-).

30.03.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Nelze než před autorkou smeknout. Neznám moc autorů kteří dokáží držet laťku takhle vysoko a nebo ji ještě nepatrně posouvat výš a výš. Stáří známí z předchozích příběhu a mezi některými a Kim se rodí když ne přátelství tak zdravý respekt a škádlení. Jediná výtka by byla v tom že jak knihu otevřete a začtete se do prvních stránek už ji nemůžete odložit ale musíte číst dál a dál aby jste zjistili jak to vše nakonec dopadne.

05.09.2023 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Po skvělém první díle důstojné pokračování. Tentokrát vyšetřování probíhá v menším prostoru a v menším okruhu lidí ale to vůbec neubírá na čtivosti a napinavosti. Za mně tam nebylo žádné hluché místo ani žádná výplň o ničem a je třeba číst pozorně a by člověk něco zdánlivě banálního nepřehlédl. Rozhodně se těším na další díl.

11.03.2023 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Příběh šel po slabším předchozím díle opět nahoru. Lively ma u mne plny počet bodů začíná se slušně vybarvovat. Je to napínavé a konec opravdu super. Fanatiky nesnáším at se ohání jakou vírou chtějí. A opět krasně vykreslena nesmyslnost odzbrojení policistu kteří mají čelit pachateli bez střelné zbraně. Kdyby ji Luc měl a použil konec by dopadl úplně jinak.

02.10.2023 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Pěkně napsané. Poměrně napínavé ale úplně na nervy zase brnkat nedokáže. Osobně si myslím že by ho dokázali ztotožnit mnohem dříve vzhledem k tomu že okruh lidí k prověření nebyl zase tak veliký ale chápu že to by nebylo tak napínavé a moc lidí by to chtít číst nechtělo. Každopádně na další díl jsem určitě zvědavý a rád si přečtu. Protože tým který se tu na konci zrodí má příjemnou sounáležitost a chemii.

14.05.2023 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Zatím všechny díly které jsem četl mně bavili. V tomto díle je víc prostoru věnované případů a rodinné pozadí jednotlivých členů týmu zde vůbec není což je fajn. Příběh dobře napsaný a uvěřitelný. Krásně je tu vidět kam vede odzbrojení policie jelikož v Anglii velmi často policisté ani na úrovni Kim nenosí střelnou zbraň a o bobicich vůbec nemluvím ti ji nemají již několik století. Tak díky tomu málem dva členové týmu přijdou o život, místo aby útočníky snadno odstrašili, zpacifikovali a nebo rovnou odstřelili. U únosce děti rozhodně žádoucí.

04.12.2022 5 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Autor drží pořád vysokou úroveň to smekam. Musím nechat že přípravu opravdu nezanedbává a tak staví dej na reálných věcech a člověk se nestačí divit co dneska je v oblasti léčiv už možné. Tilli je tentokrát spíš na pozadí příběhu a víc je v popředí Poe a patoložka. A konec trochu dává možnost že Botanik ještě neposlal poslední básničku. Takže doufám že se dočkáme brzy dalšího dílu.

03.11.2023 5 z 5