Richelle Richelle komentáře u knih

Sny Sny Richelle Mead

Mám úspěšně přečtenou tady tu sérii. Několikrát. Richelle Mead patří k mojí oblíbené autorce. Kniha je krásná, čtivá a rozhodně mě tady tento díl bavil. Také díky Carterovi. Přesto si myslím, že jsou od autorky lepší knihy. Ale fanynky si tuto knihu nemůžou nechat ujít.

14.03.2017 5 z 5

Ségry na mizině Ségry na mizině Thomas Brezina

Jaká mladá slečna by tento příběh, od Thomase Breziny, neměla ráda? Mě se kniha líbila, přišla mi celkem zajímavá. Ale teď bych ji už nečetla.

14.03.2017

Ségry a hromada malérů Ségry a hromada malérů Thomas Brezina

Kniha je vhodná pro mladé slečny, kterým se líbí bláznivé příběhy. Také jsem tento příběh měla jedno období ráda.

14.03.2017

Máma, mistr trapasů Máma, mistr trapasů Thomas Brezina

I tady tu knihu od Thomase Breziny jsem dříve vlastnila ve své skříňce s knihami. Jako malá dívka jsem ji četla s úžasem. Byla to kniha, u které jsem nemusela přemýšlet, protože byla primitivní. Knihu bych si teď do ruky znovu nevzala.

12.03.2017

Ségry a potrhlá sestřenka Ségry a potrhlá sestřenka Thomas Brezina

Celkem milá kniha, která doprovázela část mého života. Pro mladé dívenky je kniha super.

Senza super párty Senza super párty Thomas Brezina

Když jsem byla mladší, tak mě kniha rozhodně zaujala. Chtěla jsem přečíst všechny díly. Některé díly mi mamka půjčovala v knihovně, jiné kamarádky, některé jsem dostala k narozeninám, jako třeba tady tu knihu.

12.03.2017

Ségry a čáry na rodiče Ségry a čáry na rodiče Thomas Brezina

Jako čtení pro slečny, které vstupují do pubescentního období, je tato kniha super. Krátká a nenáročná.

Ségra, tobě přeskočilo! Ségra, tobě přeskočilo! Thomas Brezina

Četla jsem, když jsem byla malá. Je to celkem roztomilá kniha pro odreagování se od něčeho nepříjemného. Ale teď, po letech, bych si knihu už nevzala do ruky a nepřečetla.

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Miluji Vampýrskou akademii a teď jsem si zamilovala i Pokrevní pouta. Čte se to samo. Konec byl parádní, dobře vymyšlený a nečekaný. Knihu jsem zhltla za několik hodin. Spíš za odpoledne a noc. Teď se musím přemáhat, abych si do ruky nevzala hned druhý díl a nezačala číst. Za mě rozhodně 5*

12.03.2017 5 z 5

Čtyři a půl kamaráda Čtyři a půl kamaráda Joachim Friedrich

Četla jsem když jsem byla malá a později malému bratranci. Oba dva nás kniha zaujala a oblíbili jsme si ji. Zajímavý děj, který pochopí opravdu i děti například v druhé třídě na ZŠ.

11.03.2017 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Vůbec jsem nevěděla, co mám od Hledání Aljašky očekávat. Mile mě tato kniha překvapila. Zaujala mě hned na začátku a já se od ní nemohla odtrhnout. Líbí se mi nejenom příběh, ale i samotný styl knihy. Po přečtení stále mám zvláštní pocit z Aljašky. Dá se říci, že jsem si ji oblíbila. Popisem jejího dětství se vysvětluje, proč byla tak jiná a jednala tak, jak jednala.

10.03.2017 4 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Když jsem byla malá, četla mi jí maminka před spaním. Kniha se mi vždycky líbila, ale mamce se líbila víc než mě. Přímo si jí zamilovala a chtěla mi jí číst každý večer. Teď, po letech jsem vzala knihu opět do ruky a začala číst. Přečetla jsem si jí a pamatuji si ji tak, jako když jsem byla malá. Krásná kniha.

09.03.2017 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Knihu jsem právě teď dočetla. Je to milá a příjemná kniha, ovšem asi tak v polovině mi myšlenky začaly obíhat někam jinam. Nemohla jsem se soustředit a pokračovat dál. Knihu jsem na den odložila a když jsem se k ní opět vrátila, četla se mi už zase dobře. Zjistila jsem, že takový žánr není moc pro mě. Jinak mě kniha dá se říci zaujala.

08.03.2017 3 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Kniha je vskutku líbivá, dobře čtivá a zajímavá. Akorát s porovnáním například s Hamletem, je toto dílo trošku slabší. Patří do maturitní četby.

07.03.2017 3 z 5

Evženie Grandetová / Otec Goriot Evženie Grandetová / Otec Goriot Honoré de Balzac

Kniha se mi četla dá se říci vcelku dobře. Čekala jsem to mnohem horší. Otec Goriot patří do četby k maturitě. V knize jsou některé vyrazy, které mi nic neříkají, se kterými jsem se nesetkala. Jinak téma knihy mi přišlo zajímavé a chvilkami dost reálné. Například, když Goriotovi dcery přišly k otci jen pro peníze. V této době se tak stává často. Otec Goriot dcerám věnuje nejen svou lásku, ale všechno, co mu zbývá.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Kniha se mi četla vcelku dobře. Jedna z knih do maturitní četby. Je dobré, že není dlouhá. Dobře se pamatuje. Ale přesto, že se mi kniha líbila, tak bych jí vícekrát číst nemusela.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Divím se, že jsem se tou knihou prokousala. Četlo se mi to špatně a vůbec mě to neoslovilo, nezaujalo a ani nic podobného. Musela jsem číst k maturitě. Jediné, co si z knihy pamatuji je, jak měla ta slečna orazítkovaný zadek. Knihu vícekrát číst nechci a už teď se jí vyhýbám velikým obloukem.

07.03.2017 1 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Od rezistence jsem čekala o trochu více, přesto mě kniha v mnoha směrech dokázala zaujmout, pobavit a rozveselit. Je psaná jednoduše, takže je dobrá k odpočinku. Přesto, že byl první díl lepší, i tento díl stojí zato si přečíst.

07.03.2017 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Je to už trošku zamotané, ale přesto mě to uchvátilo. Líbí se mi obsáhlejší knihy a tady ta kniha poměrně obsáhlejší je. Takže rozhodně 5*.

07.03.2017 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Z této serie mi Bouře mečů přijde nejlepší. Líbí se mi všechna díla, ale tady to má speciální místo v mém srdci. Čte se dobře, je to zajímavé, napínavé...no prostě šílený!

06.03.2017 5 z 5