Richardson Richardson komentáře u knih

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Opět podobně jako u některých předchozích dílů je děj neukončený a naváže na něj další díl - což mně osobně nijak nevadí. Celkem vzato se jedná pořád o příjemné čtení.

07.02.2017 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Oproti předchozím dílům série veliký propad.

19.11.2016 3 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Děj má dobrý spád, jak už někdo psal. Mně ale naopak rozuzlení překvapilo nemile, nějak nejsem schopný přijmout motivy pachatele... :-/
Každopádně Henning je sympaťák a šanci mu ještě časem dám.

10.06.2016 3 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Není to špatné, poměrně zajímavé prostředí. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se do děje a do doby úplně vžil. 3/5

29.03.2016 3 z 5

Dramatik Dramatik Ken Bruen

Jo, to se mi líbilo. Dostal jsem k Vánocům, autora ani Jacka jsem vůbec neznal a byl jsem příjemně překvapen. Super čtení na jeden dva večery.

13.01.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Rozhodně nejlepší díl série.

16.09.2015 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Oproti prvnímu dílu mi kniha přišla dost rozdílná. Finále možná až příliž explosivní. První díl se mi líbil asi víc, jsem zvědavý na třetí díl. 5/5

05.09.2015 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se mi líbila moc. Postavy, záptetka, prostředí, všechno parádní. Hned jak jsem dočetl, tak jsem hledal, kdy má vyjít u nás další díl. 5/5

20.07.2015 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Pro mě nejlepší Holeovka, možná je to tím, že jsem u ní začínal s Nesbem i s celou severskou krimi, ale i po více než dvou letech si z ní stále pamatuji více než z dalších dílů...

07.01.2015 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Slabší než předchozí díl - chybí dějová linie s Hindem. Naopak se zajímavě zamotaly vztahy mezi členy týmu. Celkově fajn, hned se vrhnu na další díl.

12.04.2017 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Skoro jsem nedočetl, konec za to nakonec taky nestál - srovnání s Larssonem je absolutně nemožné, bohužel se mu to ani nepřibližuje.

20.07.2016 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Skvělé, není potřeba říkat víc.

23.06.2016 5 z 5

Růže smrti Růže smrti Arnaldur Indriðason

Po knihách Arnaldura Indridasona jsem pokukoval už dlouho, nicméně horší hodnocení a popis děje mě nikdy nedonutily po některé sáhnout. Růži smrti jsem si nakonec vybral kvůli Čtenářské výzvě (nevím proč, ale z knih od R se mi opravdu špatně vybíralo...), nemůžu říct, že by mě zklamala. Zápletka dobrá, jen ten konec byl trochu zvláštní. Faktem je, jak už zde psali další, že knihy od Yrsy jsou přece jen někde trochu jinde...

22.04.2016 3 z 5

Černý arcimág Černý arcimág Brent Weeks

Nejsem žádný velký fanda Fantasy, zároveň jsem se mu nikdy nebránil. Tohle byl ale krok vedle, nedočetl jsem, ačkoliv to z počátku vypadalo zajímavě, přestalo mě to bavit. Další věc je předklad do češtiny s poměrně velkým množstvím chyb, nikdy jsem si na to nepotrpěl, ale tady mi to vadilo dost.

28.01.2016 1 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Souhlasím, kdyby takovéto příběhy byly například tři pohromadě v jedné knize, působilo to lépe. Je pravda, že HH to není, ale špatné také ne.

21.06.2015 4 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Lepší než Mrazivé světlo, ale stále to zdaleka nemá na Poslední rituál. Konec a rozuzlení už bylo nějak až moc překombinované, ale celkově fajn.

28.03.2015 4 z 5

Posledný rituál Posledný rituál Yrsa Sigurðardóttir

Super počtení, má to spád. Už mám na stole další díl, tak jsem zvědav, jestli udrží vysoce nastavený standard i nadále :)

05.02.2015 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha nijak zvlášť zajímavá není, přečíst se ale dá (hlavně když je to ze studijních důvodů jako povinná četba). Zajímavé naopak je, jak je kniha v ČR rozšířená a každý ji zná, zatímco ve Francii je mnohem známějším dílem Jan Kryštof.

07.01.2015 3 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Kniha nebyla špatná, kratší, přečetla se rychle. Byla to má první kniha od Nessera. Co mi vadí nejvíce je to zasazení do "imaginární země severní Evropy se znaky Švédka, Polska, Nizozemska (hlavně jména) atd...". Nechápu, co k tomu autora vedlo a k čemu si tím dopomohl??

07.01.2015 3 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Zajímavý nápad situovat většinu akce za železnou oponu, ale přebývání akčních scén se mi prostě k Wallanderovi nehodilo, z prvního dílu jsem si ho zkrátka nepředstavoval jako schopného takových věcí, kterých zde schopný byl. Myslím, že se z toho po výborném začátku dalo přece jen dostat víc. Mírné zklamání, ale Bílou lvici už mám doma :-)

07.01.2015 4 z 5