rezzba rezzba komentáře u knih

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Prostě pecka. Šetřil jsem si jí,abych nečekal dlouho na další díl. Bože jak mně chybí uřvaná Rose,Asad a jeho přeřeky okořeněné vtipy o velbloudech a Carl a cigarety. Opravdu výborná kniha. A proto mě štve když vidím, že 5 hvězd tu dostávají průměrné krimi jenom z toho důvodu, že jsou ze severu a na obálce klasicky napsaný bestseller.Carle budu držet pěsti.

15.09.2022 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

I když závěr jste viděli četli několikrát tak Evie a její postava s Cyrusem fakt baví a vřele doporučuji.

10.01.2023 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

No sice opět další postava, která musí mít nějaké trauma,tam na severu je to holt povinnost,ale jinak celkem spokojený. Ovšem najít tak nepříjemného hlavního hrdinu to se jen tak nevidí. Zápletka byla dobrá a i jiný styl psaní. Jdu do 2 knihy a snad už nebude takový strašný egoista.

04.03.2023 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Takové milé pomalé plynoucí překvapení. Kupodivu konečně vyšetřovatelé co nejsou alkoholici nebo mají psychické problémy. Moje prvotina od autorky a zkusím i další knihy.

10.01.2022 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Nuda nuda nuda. A´ž na stránce 130 se po nekonečných miluju nemiluju najde nějaká a vražda a pak natáhlá totální nuda o ničem.

27.03.2020 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jako tomuto dávat 5 hvězd tak to by musel dostat Nesbo Nobelovu cenu za literaturu. Strašně poznat, že je to prvotina. Další detektiv, který musí mít nějaké psycho problémy. Kupodivu není alkoholička. Tyto "bestsellery" jsou úplně všechny stejný. Nejmenujte jména a místa a nevíte kdo to napsal. Stejný styl u všech. Ale tato kniha předčila vše,u stránky 50 jsem už pomalu tekl,u 150 jsem nechápal a u 230 jsem to zaklapal a vrátil se po přečtení další knihy. Tak moc jsem si přál, aby jeden z hlavních protagonistů umřel a pak vlastně všichni. Autorka má asi nějaké trauma z práce. Aby na 330 stránkách zaznělo asi 800x šéfko to jsem nedal. Úplně u každého oslovení,nepochopíte a neskutečně to leze na nervy. Ona 33 let a všem tyká, jí vykají. Díky další nechci. A vy co tady slepě dáváte 5 hvězd kde jakému bestselleru se uklidnite. Díky moc

09.07.2021 1 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Někdo tady dává 5 hvězd,to by musel mít Nesbo Nobelovku.Je to vidět,že je to prvotina a je to znát.Kvůli málo postavám poznáte vždy pachatele,wow efekt tady nehledejte.Postavy něco příšerného.Takového šéfa blba ještě žádná kniha neměla a ani snad nebude mít.Marni se chová jak husa a na její odvahu nemá ani Chuck Norris.Francis a Rory to je komedie,ten ho nenávidí,protože je šéf místo něho,ten zase,že leze bossovi do zadku a přitom si hned na to dají kávu,aby si hned zase nadali a zase byli kamarádi.Svědek si vzpomene,že má vrah na ruce kytku,Marni najde foto a pošle ji Rorymu,ten vzápětí pošle adresu tatéra Francisovi ikdyž je postavern mimo službu a pohádal se s ním,jedou na tu adresu a tatér jim dá komplet jméno i adresu toho vraha,protože ten je tak inteligentní,že se jede potetovat na festival,řekne svoje jméno a adresu a uteče bez placení. WTF??? A Rory se pak F zastane,že našel vraha,protože je moc inteligentní ufff. Fakt ne. Nešlo skoro ani dočíst. P.S. 2x v knize přečíst větu - Atmosféra byla tak hustá,že se dala krájet. Tak to jsem už nedal.

21.03.2020 odpad!

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Už jsem si myslel, že mě nic ze severu nepřekvapí, ale toto je pecka. Neskutečně chytře napsaný.

20.02.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Sice delší a nemám už rád jméno Rachel kvůli jeho výskytu v knize, ale Nesbo nezklamal.

10.11.2019 5 z 5

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Díky této parádě už několik měsíců odmítám Nesba. Fantazie,napětí,atmosféra, prostě všechno.

27.06.2016 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Ale jo, je to z těch lepších a za ten konec hvězda navíc. Ale už moc stránek, zbytečně natahované.

18.10.2023 4 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

To se hodně povedlo a klobouk dolů před Connellym. Každá kniha prostě nadprůměr.

28.06.2023 5 z 5

Trofej Trofej Christopher John Sansom

Neustále překvapuje a jsem rád,že laťka,která je opravdu vysoko u této série je furt vysoko. Jedním dechem přečteno a dokonce mě mrzí,že má "jenom" 550 stránek

22.07.2016 5 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Prostě pecka.

26.04.2016 5 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Ze začátku nezvykle dlouhé popisování životů postav, událostí atd,ale pak se to začne spojovat a paráda. Sice akčnější než jsem u něho zvyklý,ale paráda.

03.05.2024 5 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Tak toto je velký konkurent Nesba a Anton je parádní týpek. Konečně i severská krimi kde už nejde jenom o to, kolik bude mrtvol, jak budou zabíjený, jak budou mučený,jak budou vystavený. Ne, jenom 1 mrtvola. Stará dobrá krimi. A dokonce nemá žádnou kokegyni, další plus. 2 díl objednaný.

26.01.2024 4 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Už jsem byl zklamaný, že se to moc natahuje, že z Cyruse dělá hlupáka, protože furt na to nemůže přijít a nakonec finále jinak než jsem čekal 2/3 knihy. Super. Další díl pokud plánuje teda netuším o čem by mohl být.

21.01.2023 4 z 5

Ta druhá žena Ta druhá žena Daniel Silva

Prostě opět napínavé a výborně napsaný. Silva umí. Ovšem pro milovníky Krycích agentů doporučuji asi nejlepší seriál co lze shlédnout: Le Bureau des Légendes.

24.12.2022 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

No řeknu to asi tak, kdybych si předem nezakoupil 2 knihy od autora a měl je půjčené z knihovny tak jsem to nedočetl. Kniha je opravdu krátká, kdyby byla vydána před 40 lety tak by měla asi 80 stran, protože tady je velké písmo, mezery, krátké kapitoly no a i toto jsem málem nedočetl. Byl jsem přesvědčený, že je to autorova prvotina, o to jsem byl překvapen že není a ocenění nejlepší detektivka roku mě uzemnila. To jsme na to tady teda opravdu hrozně. Kdo je vrah poznáte ihned, není tam ani jiná možnost. Vraždy ve dne na sídlišti bez svědků hmmmm ale budiž. Ovšem ten styl psaní jako kdyby to psalo12 ti leté dítě, strohé krátké, nepřirozené, věty typu... Jako kdybych to někde viděl, ale kde, uffff. Sprostě nadávající kolegyně je trapná, vůbec to k ní nejde ta drsnost. Vše je přesně jak v nějakém špatném filmu, zlý nadřízený atd. No snad se autor vypíše. Toto opravdu ne. Omlouvám se. A kdo to mu dal 5 hvězdiček tak by měl dát Olsenovi 40.

07.11.2022 1 z 5

1356 1356 Bernard Cornwell

Opět jedním dechem. Spokojenost. Brutálně popsané bitvy. Snad bude další díl.

11.03.2016 5 z 5