Rezkaaa Rezkaaa komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Málokdy mě nějaká kniha tolik pohltí i né vždy pozitivními emocemi... Děkuji tímto autorce za nádherně realistický příběh, na který jen tak nezapomenu. Je plný naděje, které je dnes tolik zapotřebí.

06.08.2016 5 z 5

Plochozemě Plochozemě Edwin A. Abbott

Je to jiné. O HODNĚ jiné než knížky, co jsem dosud četla. Ale má to geniální myšlenku. V jednoduchých geometrických příkladech se skrývá mnoho lidských problémů.
Ten chlápek je hodně nadčasový. Geniální.

02.10.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Tímto závěrečným dílem mě autorka jen potvrdila v tom, jak umí parádně psát. A jakou má odvahu udělat s postavami právě to, co s nimi udělala (nechci dělat spoilery, tak víc nepíšu ;) však víte ;) )
Klobouk důle před postavami, před jejich obětavostí, před jejich nasazením... Nevím, jak bych se v takové chvíli zachovala já, jak bych já dokázala čelit problémům, kterým čelili třeba Tris s Tobiasem.
Jinak závěr... Jak ho zhodnotit?
Dopadlo to dobře. Z té hlavní velké stránky. Emoce neemoce, smutek nesmutek, parádní finále! A po překonání hněvu na autorku musím říct, že to bylo jedno z největších gró jaké jsem kdy četla!! :)

04.08.2014 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Celou sérii sem hltala a naprosto zbožňovala, četla jsem to asi milionkrát znovu a znovu.

To mi bylo asi dvanáct let. S odstupem času si uvědomuji, že ano, první díl byl dobrý, romantický, takový hodně jednoduchý a předvídatelný a ty další a další... Čím větší číslo dílu, tím horší to bylo. Připadalo mi to jako telenovela, kde se natahují trapné scény na ještě trapnější. Ano, nějaký ten děj to mělo, ale líbivé je to pro dvanáctileté holčičky, což plně chápu. Působí to na mne jako na sérii, kdy první díl byl dobrý a nápaditý a ty další vyprodukované pouze kvůli zisku. Nechci nikomu křivdit, ale je to můj názor.
Doufám, že mě Stephenie nezklame u Hostitele, do kterého se chci pustit a znovu si mně získá (píše pěkným čtivým stylem).

23.09.2013 1 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha, která otvírá oči i srdce a dává odpovědi na otázky.
Škoda, že se nedostane do ruky každému, kdo začíná s nějakým vztahem. Možná by pak přibylo svateb "prvních lásek" :) :)
Díky, pane Chapmane! :)

22.08.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Celý příběh byl zajímavý... Zlomený muž, kterého může zachránit nevinná dívka. Vypadá to jako skvělá love story, která může mít mnoho nečekaných zvratů a zápletek.

Ale PROČ, panenko skákavá PROČ, tam muselo být TOLIK scén... Možná to přidávalo na pikantnosti příběhu, ALE kdyby se celá akce popsala slovy "šli si zašukat" nestačilo by to?
Neuvěřitelně to snížilo hodnotu příběhu.. Půl knihy popsané lechtivými scénami, tak to fakt prrr...

Nakonec jsme ráda, že jsem se odhodlala to přečíst. Aspoň vím, že je můj negativní postoj oprávněný.
Hvězdička za styl psaní, který byl poutavý a za výcuc příběhu, který MĚL potenciál...

02.05.2015 1 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Tak tadle knížka mě po dlouhé době chytla jako ještě nic. Zažrala jsem se do ní natolik, že jsem ji zhltla za jedno odpoledne.
Výborný děj, výborně vykreslené prostředí, úžasné vývoje postav, moc fajnoví hrdinové (hlavně Čtyřka ♥).
Už hltám druhý díl a jsem na něj moc zvědavá.
Autorce skládám hlubokou poklonu!!! :)

29.07.2014 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Co napsat?
Prostě pana Sapkowského absolutně ŽERU!! :)
Geniální svět plný geniálně promyšlených lidí, i přes množství postav jsem se ani jednou neztratila. Perfektní.

04.07.2015 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Jedna z nejgeniálnějších knih, které jsem kdy četla. Po zklamání ze série Stmívání si to u mně Stephenie Meyerová vylepšila o 100%!
Hostitel se díky úžasnému příběhu, propracování a taky úžasnému momentu překvapení zařadil mezi mé nejoblíbenější knihy :)

30.08.2014 5 z 5

Výborná trilogie, naprosto jsem ji hltala a četla jsem ji i ve vyučování pod lavicí.
Úplně mně uchvátila a všechny okamžiky jsem prožívala s hrdiny příběhu. Konec mně trochu překvapil a s poslední větou se v hlavě vynořilo milion otazníků a jeden vykřičník: "Ta knížka přece nemůže skončit!"

Je to vynikající a velmi čtivá série a všem ji moc doporučuji!

05.04.2014 5 z 5

Milovat doopravdy Milovat doopravdy Pierre-Hervé Grosjean

Výborná čtivá kniha, nejen pro věřící čtenáře. Je velmi inspirativní v mnoha ohledech, až je mi líto, že jsem ji četla až před svatbou a ne v době, kdy mi bylo třeba 15 let... Doporučuji!

27.01.2021 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Pro mě to byly rozhodně příběhy svým způsobem nečekané, plné vtipu ale i poučení.
Těším se na další Kunderova díla :)

28.10.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Tato kniha Divergentní série patřila k těm nejlepším, neřkuli k té úplně nejlepší.
Byl fakt skvělý nápad seznámit čtenáře s tolik oblíbeným Čtyřkou a poznat situace z jeho pohledu.
Jen škoda, že byla knížka tak krátká... ;)

02.05.2015 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Knížka měla stejně strhující děj jako předchozí díl. Možná se to sem tam trošku motalo, ale taky je to možná tím, že jsem celou knihu přečetla za jedno odpoledne...
Takže znovu opakuji, úžasné další vývoje postav, parádní zápletky, nemohla jsem se odtrhnout.
Veronica Rothová je pro mě vcelku Paní spisovatelka!

04.08.2014 5 z 5

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Parádní povídka, čekala jsem, že tato knížka bude jedna z těch "zastaralých a zdlouhavě nudných", jenže opak byl pravdou. Knížka mě dokázala napnout a její konec mě naprosto překvapil. Bylo to celkově opravdu výborné počtení!!! :)

11.07.2014 5 z 5

Tematicko-apercepční test: interpretační perspektivy Tematicko-apercepční test: interpretační perspektivy Ivo Čermák

Výborný nástroj k prohloubení znalostí o Tematicko-apercepčním testu!

27.01.2021 5 z 5

Učebnice obecné psychologie Učebnice obecné psychologie Alena Plháková

Výborná učebnice, přehledná, čtivá, pěkně vysvětluje jednotlivé fenomény.

11.01.2017 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Ucházející oddechovka, díky autorce, že zapracovala krapet více z tolik zajímavých psychologických motivů z minulosti postav. A taky, že kniha měla alespoň náznak děje.

27.12.2016 2 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Nikdy bych nevěřila, že může být tolik skvělých až filozofických myšlenek podaných pomocí fantasy příběhu. Krahujce jsem si nesmírně oblíbila a ráda se s ním vydám na další cestu se stínem :)

24.10.2015 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Byla jsem velmi příjemně překvapena, jak rychle mě dokázal autorčin styl psaní vtáhnout do děje a bez obtíží mi představit celý nový svět a během chviličky jsem si tak připadala, že to tam znám odjakživa.
Postavy Árie a Perryho jsou skvěle vykresleny, líbí se mi jejich vývoj, jejich dialogy a všechna dobrodružství, která potkávají. Knížka je opravdu jedna z těch nejlepších fantasy a sci-fi, co jsem za poslední dobu četla.

22.08.2015 5 z 5