ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Výborná kniha. VÝBORNÁ! Od autora jsem četla Marťana a toho naprosto miluju, je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. A Spasitel se zařadil přímo za Marťana. U mně osobně Marťana nepředčil, protože jsem měla trošku problém s množstvím technických výrazů a matematiky a tak, ale když odhlédnu od toho malého mínusu, tak dostávám obrovský plus v podobě poutavého příběhu o vědci, který byl vyslán na misi "bez návratu". Strašně jsem si oblíbila Rockyho. Bavily mě i "flashbacky" do minulosti, kde bylo vysvětleno, co se jak dělo, plánovalo atd. No a ten konec? Masakr. Za mně jedno obrovské doporučení!

15.09.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

#audiokniha - Šikmý kostel je výborná kniha. Vypráví historický příběh plný zvratů. Sice jsem trochu plavala ve jménech, kterých není v knize zrovna málo, ale dokázala jsem se zorientovat. Pevně věřím, že druhý díl bude takhle dobrý, jako jednička. Navíc v audioverzi od naprosto úžasné Vilmy Cibulkové se to poslouchalo jedna báseň. Kdo jste ještě nečetl, rozhodně to napravte.

23.02.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

#audiokniha
Já fakt nevím, proč se českým autorům vyhýbám. Jakmile po něčem sáhnu a je to od českého autora, tak je to pecka! Stejně tak Chirurg od Petry Dvořákové. Navíc zpracován do audiopodoby naprosto úžasným Pavlem Baťkem, který má skvělý, čistý a příjemný hlas! :) Po tomhle počinu se rozhodně mrknu na další autorčiny knihy a nebudu tolik zatracovat českou literaturu :)

16.12.2019 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Rereading mi opět přinesl potěšení z této knihy. Při každém čtení mám pocit, jako bych OASIS procházela já sama a čím dál víc po tom toužím, zkusit si to ponořit se do virtuálního světa a nechat se pohltit tímto světem. Čteno už 6x a ještě neomrzela :)

14.02.2020 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Wow, tak takhle dobře napsaný thriller jsem už dlouho nečetla. Sáhla jsem po tomhle žánru, protože jsem v poslední době četla hlavně fantasy, a potřebovala jsem změnu. A protože mi knihy od Cary Hunter ve čtečce visí hrozně dlouho, řekla jsem si, že bych se na ní konečně mohla vrhnout. A Někdo blízký mi už od začátku vyrazil dech. To téma nebylo vůbec jednoduché na čtení. Takový psychothriller, který se hodně opírá o rodinu, vyšetřovat, jež má vlastní tajemství, o kterém nikdo neví, a navrch tu máme opravdu příšerný zločin. Přece jenom zmizení malého osmiletého děvčátka nezní jako námět na veselou knihu. Autorka ale má naprosto úžasný vyprávěcí talent a během čtení kombinovala různé "důkazy" a svědectví, aby co nejvíc zmátla čtenáře. Vyvrcholení celého příběhu mě totálně dostalo, vůbec jsem takový konec nečekala. Rozhodně mohu doporučit, knížku jsem slupla doslova za jeden večer, kdy jsem se schoulila se čtečkou do křesla. Prozatím dávám 4 hvězdičky (musím si něco schovat na další díly :) )

24.11.2023 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Příjemná romantická oddechovka na pár večerů :) Doporučuji víno!

Zaujal mne hlavně ten námět - dva lidé, sdílející byt a postel, kteří se ale nikdy nesetkali? Jž od začátku je tak nějak jasné, jak to dopadne, ale je to moc milé čtení, i jsem se párkrát zasmála! Mohu doporučit :)

17.10.2023 4 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Ze školy jsem o Janě Seymourové věděla jenom hodně základní informace , například že konečně dala Jindřichovi syna a budoucího krále. S každou další knihou mě ale dynastie Tudorovců zajímá čím dál víc a doslova tomu propadám. Rozhodně mohu doporučit! Sice začátek byl takový pomalejší, a kniha jako celek obsahuje dost výplně, je to - řekla bych - jeden z hlavních znaků historických románů. Baví mě to a chci více!

01.09.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Příjemná romantická kniha :) Knížky od Julie Caplin jsou mé oblíbené, jsou pro mně zárukou dobrého čtení :)

14.10.2022 4 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Zprvu jsem si myslela, že to bude jen běžný román, jakých u nás vychází mraky. Neschvalovala jsem chování obou postav. Jenže jak jsem se dostávala dál a dál přes stránky, najednou to začalo být jiné. Více psychologické, procítěné. Nemohla jsem se odtrhnout. A když jsem došla na konec, zlomilo mi to srdce. Naposledy jsem se takhle cítila, když jsem poprvé četla Než jsem tě poznala. A po dlouhé době je to taky kniha, u které jsem na konci brečela. Za mě jedna z výborných knih, obdivuji autorku i překladatelku za práci s textem, který umí vyvolat mnoho pocitů a emocí. Rozhodně schovám na poličku oblíbených knih a někdy přečtu znovu.

18.04.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

#audiokniha Tak Barči mi bylo ale fakt líto. Jakkoliv jsem se snažila přístup matky nějak pochopit, nedařilo se a došla jsem k názoru, že je to prostě megera. Ačkoliv jsem podvědomě tušila, k čemu se pomalu schyluje, ten konec mě stejně dostal. Dlouho mě nic takhle nezasáhlo. Navíc v audiopodobě s hlasy skvělých žen Verči Kubařové a Andrey Černé. Určitě si to brzy poslechnu znovu.

14.02.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

#audiokniha - Po letech jsem se vrátila s Erice Fosterové, a opět jsem si to užila. Navíc jsem zvolila audioknižní podobu, kterou namluvil Martin Stránský. Naprosto skvělá kombinace, rozhodně doporučuji to v audiu aspoň zkusit :-) Jinak co se týče příběhu, bavil mě, a hodně. Robert Bryndza umí psát! Sice jsem tam viděla trošku podobnosti s Kim Stoneovou od Angely Marsons, ale dá se to odpustit (nejsem si teď jistá, která kniha vyšla dřív - jestli Dívka v ledu od Bryndzy nebo Němý křik od Marsons). Ale začínám si docela uvědomovat, že detektivky s hlavní hrdinkou-ženou mě fakt baví :) Konec Dívky v ledu byl trošku "uspěchaný" a urychlený, ale jinak jsem si celý příběh fakt užila.

04.10.2023

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Vůbec mě nenapadá, co o knize říct. V hlavě mám takový zmatek a zároveň naprosto vymeteno. Na tuhle knížku budu hodně dlouho vzpomínat. Ukazuje nám, jak je čas pomíjivý, jak bychom si měli užívat každé chvíle, kterou máme. Příběh tu plyne hrozně pomalu, i se možná budete u některých pasáží nudit, ale tak je to dle mého správně, takhle to ke knize patří.

30.05.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

#audiokniha - Musím říct, že mi tenhle druhý díl přišel snad o špetku lepší než jednička. Občas mi běhal mráz po zádech, když jsem poslouchala. Musela jsem si poslech kouskovat. Ten případ byl fakt drsný. Což je vlastně pokaždé, když se jedná o děti. A tady se opět jednalo o děti, stejně tak jako v prvním díle. Ďábelské hry mají ale hlubší "kořeny", když to řeknu takto. Je to naprosto povedená kniha, a já se nemůžu dočkat, až vyjde v audioverzi třetí díl.

10.06.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

#audiokniha
Jop, tak tohle bylo fakt něco! Pominu-li lehce předvídatelné pasáže, tak příběh jako celek je dobře propracovaný a prošpikovaný šokujícími odhaleními! Nejvíc šokující byl ten konec, který zboural veškeré moje teorie, které jsem si během poslechu vytvořila.
Bohužel zpracování audioknihy se nepovedlo na 100% - vadily mi náhodně vložené hudební vsuvky, které zvukově překryly monology, takže slova byla málo slyšet. A taky by to chtělo malinko odlišit, jakou postavu zrovna daný interpret čte, protože občas to trochu splývá.
Za sebe ale rozhodně mohu doporučit jak v audioverzi, tak i klasické knižní.

04.01.2020 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Zdlouhavé popisy a strašná spousta příběhové vaty, na to jsem si zvykla. Ale to, jak autorka totálně zprznila konec... Na to nemám slov. Možná by si měla přečíst knihy jiných autorů a zkusit aplikovat zkušenosti. Protože její totální neschopnost prostě někoho nechat umřít po tom, co ho postaví 10x na pokraj smrti, bylo tak příšerně otravné, že jsem se do dočtení musela vyloženě nutit. Navíc, opakovat konec jedné knihy v téhle už mi přišlo jako velký výstřel do tmy, autorka se zde prostě tak mermomocně snažila o happyend, že mi zkazila totálně celý zážitek z knihy. O tom, že se Feyre a Rhysand chtěli při každé příležitosti milovat, na to jsem si z druhé knihy taky už zvykla. A předvídatelnost, jak autorka spáruje další hrdiny taky byla dost okatá.
Hodně slabý díl z celé série ... Za mě jen 3*

14.04.2018 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Za mě rozhodně 5 hvězdiček. Taky jsem ztratila milovanýho člověka, takže naprosto jsem chápala Louisino chování. Na mě kniha udělala velký dojem, a zanechala ve mě velmi mnoho pozitivních myšlenek. Byla jsem z ní nadšená, a rozhodně si pořídím další autorčiny knihy. :)

25.02.2017

Němý křik Němý křik Angela Marsons

#audiokniha - Výborná detektivka. Poslouchala jsem každou volnou minutku, takže jsem to měla trošku rozkouskované, ale vůbec mi to nevadilo. Kim mi hodně padla do oka jako rázný detektiv. Jen bych některé pasáže trošičku zkrátila.

23.12.2022 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

#audiokniha - Opět jeden z naprosto skvělých dílů o Willovi. Ačkoliv tu bylo pár trochu nudnějších scén, vyvážila to konečná bitva a úplný konec knihy. Ačkoliv jsem to poslouchala už poněkolikáté, culila jsem se u toho (zvlášť u konce) jak sluníčko na hnoji :D

27.05.2021

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tomu říkám produktivní odpoledne. Jsem si sedla po práci do křesla se čtečkou, a vylezla z něj o 3 hodiny později - přečetla jsem 70 procent knihy a tím ji dočetla!

Tahle kniha mi přišla o chlup lepší, než Kulti, kterou jsem od autorky četla loni v létě v Bulharsku. Líbilo se mi, že tady není nijak kladen důraz na "sexuální napětí mezi postavami" atd, ale jejich vztah se opravdu vyvíjí od začátku. Sice to začíná něčím, co by asi nikdo nečekal, ale ...

V téhle knize mi sedly snad všechny postavy, i když popravdě - lehce skeptické jsem byla vůči Vanesse, hlavní hrdince. Trošku mi trvalo, než jsem si k ní našla cestu, ale bylo to fakt krátké čekání. Za to k Zacovi jsem našla sympatie prakticky okamžitě. U Aidena to bylo tak do poloviny knihy :D Ale tak je to bručoun, u těch to vždycky trvá déle!

Tohle mě fakt bavilo! A to jsem se bála, že mi autorčiny knihy spíš nesednou, po tom co jsem viděla recenze, že v jejích knihách jde spíš o toxické vztahy atd. Ale musím říct, že po dvou knihách zjišťuju, že mě její tvorba fakt baví :)

Už teď přemýšlím, do jaké její knihy se pustím - nějaké tipy? :)

08.01.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

#audiokniha - No, tak nějak nevím, jak to uchopit. Od Dvořákové jsem četla Vrány a ty byly bravurní. A proto jsem se na její novou knihu moc těšila, měla jsem fakt hodně velká očekávání, ale ... Nechci říct, že jsem vyloženě zklamaná, Petra umí psát opravdu dobře, ale tak nějak jsem čekala poutavější příběh, více zvratů ... Tenhle příběh mi přišel takový nemastný, neslaný, vlastně se tam nic moc neděje, obyčejný život a obyčejní lidé. Vím, že tímhle asi půjdu proti proudu, protože kniha má jinak hodně dobré recenze, ale mě Pláňata moc nesedly a omlouvám se všem těm, kteří z knihy byli nadšení. Hodně mi ale dojem z knihy vylepšilo to, že jsem poslouchala audioknihu, která je namluvená více lidmi, a hlasy se dost střídají. Ale jinak kniha za mně takový lepší průměr. Znovu bych ji asi nečetla.

21.12.2023 3 z 5