reykjavik reykjavik komentáře u knih

Abélard van Helsing: Rukověť lovce démonů Abélard van Helsing: Rukověť lovce démonů Steve Bryant

Knížka, která se dobře čte.
Málo stránek, hodně obrázků, což je vlastně plus.

07.02.2012 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Podle mě nejslabší díl.
Boje upírů a vlkodlaků...
Nejlepší části knihy je, když členi Cullenovy rodiny vypráví, jak se do ní dostali.

07.02.2012 3 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Kniha proslavená díky stejně úžasném seriálu.
Vtipná, čtivá, někdy příjemně přihlouplá.
Takže, není co řešit.

07.02.2012 5 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Napínavá kniha s hororovým nádechem, která zaujme snad každého milovníka fantasy.

07.02.2012 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Trošku slabší než předchozí díl. Děj se někdy až příliš táhne, ale na konci čeká dobrá, akčnější část. A Jane je vážně potvůrka!

07.02.2012 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Skvělá atmosféra amerického města, zamilovaná dívka, která zjistí o svém milém, že je zrůda. Sice trošku chabá zápletka, nicméně ta omáčka okolo a citlivost, s kterou tu autorka pracuje, mě pohltila. Neuspokojí každého, ale to už není můj, ani Stephaniin problém.. :)

Velká kniha strachu Velká kniha strachu Veronika Bohatá

Kdo si nechce kupovat knihy: Dracula, Carmilla, pes Baskervillský ad. tady má povedený výcuc ze všech knížek mistrů hororu.
Ač to není jako originál, uspokojí a poděsí.
Pro mě celkem slušný zážitek.

06.02.2012 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Příběh o malém chlapci, který se stal čarodějem.
Říkáme si: neoriginální, očtené...
Naopak.
Celá série Harryho Pottera je úžasné dílo a je to vrchol fantasy knih, které byly napsány.
Od záchrany kamenu mudrců až po bitvu o Bradavice.
Není co bych dodal...

06.02.2012 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

K tomu není co dodat...
Výborný závěr celé série...

Sto tajných dvířek Sto tajných dvířek Nathan David Wilson

Takový lepší průměr.
Skvěle vykreslený děj venkova, kde se převážně děj knihy oderává.
Celkem sympatické postavy.
Ale když došlo na to, že dva hrdinové objevili dvířka, čekal jsem(nebo doufal), že je vcucnou a objeví se někde úplně jinde.
Bohužel to bylo naopak.
A ta čarodějnice na konci byla dost dětinská.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Není co dodat.
Příběh Froda Pytlíka a Prstenu je známý dětem i dospělým po celém světě.
Skvělá fantasy plná napětí a nečekaných zvratů.
Prostě klasika

Eragon Eragon Christopher Paolini

Slušně napsaná fantasy kniha, která důkladně vypisuje postavy a pocity hrdinů.
Někdy svým zdlouhavým dějem nudí.
Čte se vcelku dobře, ale varuji, kdo má rád krátké výstižné a jasné dějství knihy, ať radši zůstane u své klasiky.

Magyk Magyk Angie Sage

Knížka která se dobře čte.
Pro příznivce fantasy doporučuji.
Mě ani příliš neuchvátila ani nezklamala.
Lehký příběh s celkem sympatickými postavami. V téhle knize bylo výstižně napsané zlo- totiž zlý černokněžník.
Něco jako první díly H.Pottera

Draci: historie rodu Draci: historie rodu Karl P. N. Shuker

Svět draků.
Žijí nebo ne?
Mýty a fakta o bájných bytostech, které odedávna člověka zajímala.
Nestvůry z hlubin, ze vzduchu i ze země.
Skvělá kniha, která vás zaujme i poučí.
Hezky zpracované obrázky navodí dobrou atmosféru.
Jedna z nejlepších knih o dracích, která byla napsána.

Hodiny Hodiny Agatha Christie

Další skvělá detektivka z pera A. Christie. Napínavý děj (ač ne takový jako u deseti malých černoušků)a starý dobrý Hercuile Poirot, který vyšetří i ty nejtěžší případy. Ani tentokrát nezklame.
Kdo si přečte, nebude litovat.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ohromující detektivka ohromující spisovatelky.
Strhující básnička na začátku, která působí na čtenáře trochu neblahým dojmem, dává pocit tajemnosti.
Knížka vás vcucne do děje, že ji nebudete chtít pustit. Je plná tajemství a nečekaných zvratů.
Po několika stránkách se budete třást nedočkavostí z toho, kdo je vlastně vrah.
Ač tam nevystupují Christiiny typické postavy (slečna Murplová a Hercuile Poirot), děj knihy neztrácí na dokonalosti.
Určitě přečíst.

06.02.2012 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kniha sama o sobě je vcelku výborná. Prokreslené postavy a dobrý děj. Ani tak moc nevypráví o trifidech samotných. Je to prostý boj o holý život, když lidstvo postihne velká skáza.
Vůbec mi nevadil sdlouhavější začátek, kdy hrdina vypráví o tom, jak se trifidi dostali na Zemi.
Po čase mě ale kniha začala trochu nudit.
Pak se ale objevilo další překvapení a kniha znova nabila dobrý spád.
Takže dobrá kniha pro čtenáře science fiction.

To To Stephen King

Děsivá kniha, která (i přes svou objemnost) vtáhne svoje čtenáře s neměřitelnou sílou do děje. Vraždící klaun Pennywise, který se dokáže měnit v různé tvory je absolutně perfektním prokreslením zla, které Derry sužuje. Stejně jako u WENDIGA ve Řbitovu zvířátek nevíme čeho se máme doopravdy bát. Hrdinové knihy jsou výborně prokreslené, takže se o ně vcelku bojíme.
Pro fanoušky filmů byl natočený i televizní film se stejným názvem.
Kniha je oproti zmiňovanému filmu o 100% lepší.
Takže kdo nečetl, přichází o zážitek, který se nedá opakovat..

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Říká se, že to je nejděsivješí kniha kterou King napsal. Mě až zas tak děsivá nepřipadá. Tahle kniha potěší čtenáře psychologických hororů, kde převážně velkou roli hraje psychika.
Celý děj knihy je jí naplněný.
Děsivé WENDIGO, které není pořádně v knize vykresleno dodává tajuplnost celého díla. Možná, že je dobře, že nevíme jak onen tvor vypadá. Bojíme se víc, když neznáme čeho se vlastně bát máme.
Pro mě -výborný zážitek.