Restang Restang komentáře u knih

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Tahle série asi memůže zklamat. Trochu mi přišlo přitažené za vlasy, že Erika se nám pomalu stává samovyšetřovatelkou. Některé momenty z rodinného života mi přišly malinko úsměvné. Co k tomu více říct? Jako vždy dobrá detektivka, která stojí za přečtení.

18.05.2021 4 z 5

Den, kdy jsem tě ztratila Den, kdy jsem tě ztratila Fionnuala Kearney

Řekla bych, že docela nenápadná kniha, ovšem s hezkým a místy dojemně smutným příběhem. Četla jsem podobnou A na nebi čekají hvězdy, ale tato mě chytila více za srdce a i slza ukápla, možná protože sama mám dceru, která už nejednou bojovala.. Určitě stojí za přečtení.

17.04.2021 5 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Rickstad je můj oblíbený autor a sázka na jistotu. Napínavé, čtivé, dobře popisující. Trochu problém byl, že jsem se v tom malinko ztrácela, jelikož předchozí díl jsem četla před delší dobou. Nicméně za 4* a čeká na mě jeho další kniha.

14.03.2021 4 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Úžasný příběh plný emocí, který stojí za přečtení. Hlavní hrdinka mě štvala, jak přivírala oči nad problémy, které by měla řešit, ale kdo bez viny, hoď kamenem. Takže by mě na konci zajímalo, jak to budou řešit.. Ale jinak za pět *

06.03.2021 5 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Úžasný příběh plný emocí, stojí za přečtení. Elin mě štvala tím, jak zavírala oči před problémy, ale kdo bez viny, hoď kamenem. Možná bych na konci jen trochu víc rozvinula vztahové záležitosti manželů do budoucna. Takže dávám i tak plný počet *

05.03.2021 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Teda skvělá kniha, četlo se to výborně a člověka pořád zajímalo, jak to teda je. I když to asi k tomu směřovalo. Co bych uvítala, přidat tam víc střípků ze života Isabelly. Takže za mne určitě tak za 4,5 nebo 5 * a stojí za přečtení.

14.02.2021 5 z 5

Tato útlá knížka nesedne každému, je to spíše vyprávění o postavách, takže nějaký děj v tom nehledejte. Protkáno je to myšlenkami, které mají něco říct o životě. Kdo chce ten si v tom něco najde a možná se mu sevře malinko hrdlo dojetím, protože třeba vám to připomene něco osobního. Mně se to docela líbilo, takže za slušných 2,5 *

07.02.2021 2 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Bryndza nezklame, čtivé pokračování v 2. dílu, ALE přece jen se mi první díl zdál o chloupek lepší a napínavější. A to Tristanovo odhalení, to bylo úsměvně napsáno, jako by to byl 15 letý junior, který neví co sám se sebou a svým zjištěním. A hlavně, že z Magdalény měl husí kůži.. :) No a také jako vyšetřující pomocník, někdy vykreslen ustrašeně a jindy zase ne. Toť mé pocity a 3,5 dobrých *

02.02.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Bohužel půjdu proti proudu nadšenců. Po 170 stranách odkládám, hledala jsem v tom to NĚCO, nenašla, humor mi nesedí, styl jakým to je napsáno, výslechy postav mi nevyhovuje, psychologie postav tam snad nějaká je, ale celé je to divně splácáno. Mé první setkání s tak obdivovaným autorem a možná poslední. V knihovně mám ještě Muže jménem Ove, tak zkusím nahlédnout, ale nevím. Za určité vykreslení postav za slabé 2*

21.01.2021

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Výborné, četlo se to samo. Řekla bych, že lepší než první díl. Krásný únik do severského prostředí a ani nebylo potřeba nějakých brutalit, jak to v jiných knihách bývá.

16.01.2021 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tahle autorka snad nemůže zklamat, když potřebuji knihu na jistotu, šáhnu po další z této série. :)

19.12.2020 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Tak já jsem se s autorem setkala poprvé, ze začátku jsem si říkala, to bude asi nějaký český průměr ala románů pro ženy.. Chyba lávky, autor píše čtivě, pocitově a hlavně dosti reálně a postavy jsou vykresleny myslím velmi dobře. Jen asi chápu, že kniha bude spíš tématem pro střední generaci a občas se v ní některá malinko najde, jako třeba já. Jen ten konec je takový zvláštní.. Takže za slušných 3,5 *- 4*

15.11.2020 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Souhlasím s mnohými komentáři. První kniha mě vtáhla a líbila se mi. Ale tahle, proč je něco tak čtivého, tak strašlivě překombinované, o závěru ani nemluvě. A ten konec, to už jsem vážně přeskakovala, abych to rychle dočetla. A také jsem částečně ztracená ještě teď. Docela těžké dočtení, děsný konec. Méně znamená někdy více. Přemýšlím, zda bude za to vůbec stát další díl, ale rozhodně si teď musím dát pauzu. No já nevím, tak za 2+*

07.11.2020 2 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Pro mě dosti rozporuplná kniha, chvílemi mě bavila a chvílemi nudila a přišla zdlouhavá. Plno postav, sám biskup a kněz a trošku předvídatelné. Ani nevím, zda se pouštět do dalšího dílu.

01.10.2020 2 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Co k tomu říct? Krásný příběh, dobře napsaný, možná ten kdo zažil nějakou rodinnou tragédií či předčasná úmrtí, tomu bude kniha bližší a pochopí. Malinko uberu za ty pochyby, které v reálu by byly nezpochybnitelné? Takže 4,5* a to málokdy dávám.

01.09.2020 5 z 5

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Klára Haunerová

Zajímavá kniha, sice jsou v ní poznatky, které se dočteme od M. Kondo, nicméně je to čtivější, není to tak strohé, jsou tam i autorčiny myšlenky a náhledy jiných lidí plus odkazy na knihy. Takže za mne rozhodně lepší. :) 3+*

16.08.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Pořád autorce Třeštíkové dávám šanci, doufám a zbytečně. Kniha, která má dobré téma pro mou věkovou kategorii nebo kdo zažil podobné v životě, ale píše strašným nudným stylem na úrovni začátečnice. Bábovky a potom maximálně ještě tak Osm nepřeskočí asi nikdy, nebyly to skvosty, ale bylo to dobré české čtení. Ono i oddechové knihy mohou být dobře napsány. Možná by měla uvažovat o jiné kariéře nebo zase najít v sobě tu spisovatelku, která nedělá ostudu českým autorům. Nedočteno, knihu jsem měla naštěstí půjčenou.

03.08.2020 1 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Hodně dobrá detektivka, čtivá, mile překvapila, ale.. nějaká tu jsou. Také bych čekala lepší závěr a ta Natasha.. :) Dále jeho minulost, to by mu to vážně přišili, tam se řeší vraždy a na tohle by byli krátcí ? :) No budiž.. Akorát tedy nevím, zda jsou dnes detektivky nebo thrillery o to víc hodnocené, když jsou tam brutality jako třeba u Cartra, ten hraje v knihách hlavně na ty brutality. Tahle byla dle mého lepší, uvidím v dalších dílech. Takže pro začátek dávám velmi slušných 3,5 *

30.07.2020 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Byl to risk, normálně knihy tohoto typu nečtu, kromě Sparkse apod., ale to je jiný levl. První kniha z této série, kterou jsem četla. Myslím, že člověk o nic nepřijde, když nějakou vynechá. Bude to stejně jako číst 4 v 1, později 5 v 1..atd. Sladké, hrozně sladké, také mě nejvíce zajímal vývoj cukrárny a ministřípky z Paříže. Třeba si zase přečtu nějakou z této série, ono se to dobře čte i když je to romanťárna, ale dám si pauzu, byla bych přeslazená od hlavy až k patě. Dilema hvězdiček, tak za 1,5 * za náctiletou romantiku, za čtivost půl a za příběh kavárny půl navíc. Tak sumárum 2,5 * Víc fakt ne.

18.07.2020 2 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Ze začátku jsem si myslela, že ve čtení nebudu pokračovat. Ten příběh má hodně zápletek a je spíše pozvolnější. Nicméně, jak tady někdo psal v recenzi, sama bych mohla vyprávět o tom, že se dá v krátkém časovém horizontu zažít tragické úmrtí, několikrát vážnou nemoc i rozvod a několikrát ztrátu zaměstnání a to píšu jen střípky. I to je něčí faktický život. V příběhu ovšem toho překombinovaného bylo opravdu moc, ale stejně vás něco nutí číst dál. A na konci to vcelku s přimhouřením oka do sebe zapadne. Takže za to překombinování bych ubrala půl hvězdy, ale za tu čtivost přidala. Sumárum za 2,5 * Dám si oddech a za nějakou dobu od autorky zkusím další knihu Utajená sestra a uvidím.

11.07.2020 3 z 5