renefer renefer komentáře u knih

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Gotický román ano, ale pouze co se týká architektury. Takže pokud Vám nevstávají vlasy hrůzou z oblých kopulí chrámů, tak nějaké ulomené nohy napíchnuté na stožáru s Vámi nehnou :)

07.07.2023 2 z 5

Písně temnoty Písně temnoty Anthony Ryan

Perfektní, stejně jako celá série.

05.07.2023 5 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Bylo to dost nezáživné. Nějak jsem se nemohla začíst nebo se ztotožnit s některou z postav. Nikdo mi nebyl vyloženě sympatický, vlastně mi bylo úplně jedno, co se s kým stane, hlavně, aby se to už stalo. Kdyby to nebyl historický román z Brna, tak bych ty tři * nedala.

29.06.2023 3 z 5

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Nebylo to špatné, ale strašlivě nepřehledné, počáteční kapitoly na sebe vůbec nenavazovaly, tak jsem se v tom ztrácela. Pak jsem zjistila, že pár rozházených kapitol je před deseti lety a zbytek, kdy se děj postupně stmeluje, je současnost. Postavy mi splývaly, nebyla jsem si jistá, kdo je kdo, musela jsem listovat zpátky a dohledávat. Prostě tento formát psaní není nic pro mě.

28.06.2023 3 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Deaver píše pořád stejně a stejně dobře. Když už si myslíte, že je všechno jasné, tak vám do toho hodí vidle. A přečíst si, jak to kdysi v IT fungovalo, je docela zajímavé.

26.06.2023 3 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Brno mám ráda, určitě některé ze zmiňovaných restaurací vyzkouším. Celý příběh mi ale přišel moc překombinovaný, jako by autorka chtěla do případu zatáhnout všechny zúčastněné. Ema mi k srdci taky nepřirostla a spíš než středoškolská učitelka se chovala jako puberťačka.

23.06.2023 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tahle kniha by se měla jmenovat "A tehdy mi to došlo..." Davidovi tady totiž nedochází vůbec nic, do každé akce se žene po hlavě a beze zbraně, většinou se z toho dostane jen díky nějaké šťastné náhodě, takhle marný snad nemůže být nikdo. Zatím nejslabší díl série.

16.06.2023 2 z 5

Poutník Poutník Elaine Cunningham

Četla jsem pouze tento závěrečný díl trilogie, ale i tak se to dalo. Je to taková holčičí fantazy, nic moc krve a násilí, spíš dobrodružství, akce a na závěr i doják.

14.06.2023 4 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Každá povídka byla jiná, všechny zajímavé. Určitě za plný počet by byla Zahrada slepců a Kam plují harmy, na druhou stranu Roky naší lásky byla ukrutná nuda, možná tak pro fanoušky AI.

07.06.2023 4 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Zajímavý námět, ale nějak mě to nechytlo. Takové objasnění účelu Oblasti 51 jsem ještě neslyšela. Pořád jsem měla pocit, že jsem se ocitla v příběhu, kterému nevím hlavu ani patu, nakonec se všechny dějové linky propojily, ale stejně mě příběh neoslovil.

05.06.2023 3 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

No tak to bylo minimálně zajímavé. Vždycky, když děj začal sklouzávat ke standardnímu klišé, nakopl to Hoza novou dávkou akce nebo brutální scény. Škoda jen, že překvapení na konec se nekonalo, autor příliš napověděl.

29.05.2023 4 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři, celé je to takové rozházené, Bárta poskakuje od jednoho tématu k druhému a to nejen v rámci kapitoly ale i odstavců. Čekala jsem, vzhledem k jeho zaměření, nějaký souhrn vývoje egyptské civilizace a následné srovnání s naší civilizací na základě stanovení nějakých zákonitostí. Asi budu muset příště poctivěji číst anotace.

26.05.2023 3 z 5

Marťanské písky Marťanské písky Arthur Charles Clarke

Tohle jsem četla už před dlouhou dobou a znovu jsem se k tomu vrátila, ale Clarke to umí i líp. Nehledě na to, že jsme v objevování Marsu pokročili, tady tomu chybí nějaká whow myšlenka, která by nás "uzemnila". Rámanská série je o level výš.

22.05.2023 3 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

(SPOILER) Mě to nebavilo. Nejdřív jsem si myslela, že čtu předlohu k filmovému zpracování Angeliky. Potom se to trochu zamotalo, protože obě hlavní postavy se chovaly jak po mozkové lobotomii a prováděly si naschvály, místo, aby si to vyjasnily. A finále? Opravdu se do ní hrabě zamiloval na první pohled, když byla tak škaredá, že ji rodiče raději dali do kláštera, protože sehnat ženicha bylo marné?

15.05.2023 1 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Kotleta zřejmě dodržuje povinné rasové zastoupení, tak jako když se Američané pokoušeli v rámci kvót protlačit do Jáklova Jana Žižky mezi husity černochy:) Takže tady máme kubánskou černošku, českou rómku, bílou zrzku, asijatky a pár mixů. A taky se nám tady vrátí můj oblíbený párek bijců. Vzhledem k tomu, že se jedná o třetí pokračování, styl psaní už mě zanechává chladnou, jen dodám, že je pořád stejný, prostě všechno se vyřeší sexem.

12.05.2023 3 z 5

Krvavý květ Krvavý květ Louise Boije af Gennäs

Škoda, že to bylo takové předvídatelné. Od začátku bylo jasné, kdo je padouch a kdo bude ten hodný. Mozková kapacita této "nadprůměrně" inteligentní dívky byla na bodu mrazu, pořád hledala nepřítele, kde nebyl a věřila lidem, kteří ji prokazatelně lhali. Přišla mi zbytečně překombinovaná snaha o její fyzickou nebo psychickou likvidaci, určitě by to šlo jednodušeji. A tak jako v ostatních komentářích mě nudily novinové články. Kdyby to bylo z prostředí české politiky, tak by to bylo zajímavější, ale takhle jsem měla ponětí jen o vraždě Palmeho a tím to haslo. Ale jako odpad bych to neoznačila, stejně jako, že je následovnicí Larssena.

10.05.2023 3 z 5

Nevěsta z Růžového útesu Nevěsta z Růžového útesu Rexanne Becnel

Tahle autorka už dlouhodobě patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších spisovatelek historické romantiky a zatím co některé spisovatelky se mi léty vzdalují, tahle se mi spolu s Drake líbí pořád. Takže doporučuji.

09.05.2023 4 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Řekla bych, taková holčičí fantazy, nic pro čtenáře Kotlety nebo Kulhánka. Líbily se mi vtipné dialogy mezi hlavními postavami, popisy bojových akcí nic moc, asi si autorka o tom moc nenačetla, ale celkově to byl takový zlatý střed.

09.05.2023 3 z 5

Čas korunního prince Čas korunního prince Jaroslav Boček

Zajímavý historický román z období, které mi zatím unikalo. Intriky a síla českých pánů, boj o polský trůn, zákulisní machinace katolické církve a všechno ve čtivé podobě. Rozhodně mi to přijde lépe napsané než Vondruška, kterého je teď všude plno.

04.05.2023 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Tak to ani není detektivka, spíš společenský román v odlehčené verzi. Zápletka je nezajímavá, filmové prostředí nudné, ale čte se to celkem dobře. Až budu chtít detektivku, sáhnu po jiném spisovateli.

04.05.2023 3 z 5