Čas korunního prince

Románová freska z 2. poloviny 16. století zachycuje na pozadí soudobých událostí mládí Rudolfa II. od chvíle, kdy se vrací ze Španělska, až po jeho nástup na trůn. Autor zobrazuje složité poměry v Čechách, boj mezi protestanty a katolíky, poměry v evropských zemích, představitele české šlechty (zejména Viléma a Petra Voka z Rožmberka), papežský dvůr i současné umělce (Arcimbolda a jiné). Zachycuje barvitě také všechny důležité události pohnuté doby: bitvu u Lepanta, ohlas bartolomějské noci v Evropě, zápas Nizozemí se Španělskem a situaci v Polsku po vymření Jagellonců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32483/cas-korunniho-prince-32483.jpg 4.413

Kniha Čas korunního prince

Heralt
30.01.2021

Jaroslav Boček byl člověkem více profesí (novinář, filmový kritik i režisér, ředitel filmového ústavu po listopadu 1989). Vedle profesionálních historiků (J. Janáček aj.) se rudolfínskému
období věnoval ve dvou svých knihách, protože toto období přitahovalo: nejen osobností císaře Rudolfa, ale i menšími postavy, které bylo přivést nazpět tam, kam patřilo: k čtenáři, aby byl obraz zřetelnější - včetně malířů, kteří tehdejší mecenáše umění zobrazovali..
Boček však zanechal větší stopu svými příspěvky pro naši kinematografii - animované tvorby, jeho součástí byly příspěvky o Trnkovi a K. Zemanovi

vydrysek1
05.08.2018

Začátek se trochu vleče, ale postupně se kniha rozjede a drží solidní tempo, děj se neustále vyvíjí dopředu. Cca půl knihy není o Rudolfovi, ale o Rožmbercích.

Cinkiva
27.02.2017

První kapitola dobrá....u čtvrté kapitoly jsem knihu odložila a možná se kni vrátím.
Pro me opravdu zdlouhavý popis o tom jak se Rudolf vracel ze Španělska, myslim ze věnovat tomu celou kapitolu je zbytečné. Vic k tomu zatím nemám co říct... je nedoctena .....