renefer Online renefer komentáře u knih

Alexandrie Alexandrie Lindsey Davis

Tento díl byl poněkud slabší. Nevím, jestli je to tím, že už jsem četla devatenáctou knihu od téže spisovatelky po sobě, ale nudila jsem se a nemohla se začíst.

15.04.2015 3 z 5

Saturnálie Saturnálie Lindsey Davis

Tentokrát nás autorka zavádí na svátky Saturnálií, opět přimícháno trochu napětí a hodně humoru.
Můžu říct, že co věta , to bonmot. Tento díl u mě z celé série jednoznačně vede, hlavně díky popisu maškarní zábavy u vigilů :)

10.04.2015 5 z 5

Vidět Delfy a zemřít Vidět Delfy a zemřít Lindsey Davis

Falco jede do Řecka zkontrolovat Helenina bratra a při té příležitosti pátrá po vrahovi klientů jedné cestovky. V tomto díle tedy podrobně poznáme starověké Řecko i systém cestovních kanceláří starověku.

10.04.2015 4 z 5

Zločin nemá dovolenou Zločin nemá dovolenou Lindsey Davis

Falco jede vyšetřovat zmizení novináře do přímořského letoviska, tak to pojme jako hromadnou rodinnou dovolenou a vyveze celou rodinku k moři. Navíc se objeví jeden z jeho zmizelých příbuzných. Celkem dobré počtení, nijak nevybočuje z řády ostatních dílů.

10.04.2015 4 z 5

Žalobci Žalobci Lindsey Davis

Tento díl nebyl nijak zajímavý, spíš exkurz autorky do dějin soudu.

10.04.2015 3 z 5

Jupiterův mýtus Jupiterův mýtus Lindsey Davis

Falco ještě pořád v Británii dostane na starost vyšetřování vraždy jeho posledního odhaleného pachatele. Kniha je místy dost popisná, ale zase na druhou stranu se dozvíme, jakže to dopadlo s Marcií a Petroniem :)

08.03.2015 4 z 5

Mrtvola v lázni Mrtvola v lázni Lindsey Davis

Mrtvola v lázni je jen okrajová záležitost, autorka zareagovala na nové archeologické objevy v Anglii a opět vyslala Falcona do Británie, tentokrát jako kontrolora výstavby paláce krále spojeneckého kmene.

08.03.2015 4 z 5

Óda na bankéře Óda na bankéře Lindsey Davis

V tomto díle zabrousíme mezi starověké vydavatele a spisovatele, opět mě neoslovila detektivní zápletka, ale vtipné hlášky a chytlavý popis starověkého Říma.

21.02.2015 3 z 5

Jedna panna navíc Jedna panna navíc Lindsey Davis

Falco se tentokrát pouští do boje s kněžstvem, jako detektivka nic moc, ale hezky se to četlo.

21.02.2015 4 z 5

Šelmy v aréně Šelmy v aréně Lindsey Davis

Falco se opět nechal překecat a pracuje pro císaře, navíc s nenáviděným Anacritem. Autorka to opět pojala spíš jako politickou frašku než detektivku, což mi moc nevyhovuje. Jejím cílem je zřejmě zabrousit do všech oblastí života ve starověkém Římě a občas je to příběhu na škodu.

08.02.2015 4 z 5

Tři ruce ve fontáně Tři ruce ve fontáně Lindsey Davis

Povedená detektivka o sériovém vrahovi ve starém Římě, opět nechybí humor a napětí.

08.02.2015 4 z 5

Soumrak v Cordubě Soumrak v Cordubě Lindsey Davis

Tento díl mi nesedl. Moc jsem celou zápletku nepochopila, místo detektivky se z toho vyklubal jakýsi špionážní román doplněný dvorskými intrikami.

25.01.2015 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Lindsey Davis

Další vtipný díl o kriminalitě ve starém Římě, dost jsem se u něj bavila. Zdá se mi, že autorka je čím dál tím lepší.

14.01.2015 4 z 5

Poslední dějství v Palmýře Poslední dějství v Palmýře Lindsey Davis

Tento díl je podle mého nejslabší, Falco cestuje inkognito jako člen divadelní společnosti, a i když zápletka je zajímavá, nemám ráda prostředí divadla a proto jsem se dost nutila ke čtení.

04.01.2015 3 z 5

Poseidonovo zlato Poseidonovo zlato Lindsey Davis

V tomto díle se dozvíme víc o slavném bratrovi , o "pohřešovaném" otci Didiů, i o celé jejich povedené rodince :-)

04.01.2015 4 z 5

Železná ruka Železná ruka Lindsey Davis

Popravdě - veškeré moje znalosti o starověkém Římu pocházejí z této výborné detektivní série :-)

26.12.2014 4 z 5

Měděná Venuše Měděná Venuše Lindsey Davis

Tento díl je můj nejoblíbenější. Snad proto, že se Falco konečně věnuje skutečné detektivní práci a necestuje někde po světě v zájmu císaře. Taky poznáváme většinu členů jeho rodiny a jeho vztah k Heleně nabírá spád.

19.12.2014 5 z 5

Bronzové stíny Bronzové stíny Lindsey Davis

Další díl se určitě vyrovná tomu prvnímu, Falcon coby informátor císaře vystopuje účastníky vzpoury proti Vespasiánovi a zachrání pro Řím dodávku obilí z Egypta.

19.12.2014 4 z 5

Ztracené stříbro Ztracené stříbro Lindsey Davis

Jedna z mých nejoblíbenějších historických detektivek. Falcon je klasické soukromé očko ovšem v tóze, ich forma tomuto příběhu vyloženě sluší a baví. Když si člověk zvykne na římská jména, tak je to vynikající čtení. Pokud se Vám líbí tento typ románu, zkuste i historické detektivky od Laury Rowlandové, také stojí za to :-)

07.12.2014 4 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Klasický horor, který mi připadá jako složený z částí různých hororů, které jsem za poslední rok viděla v televizi. Takové hodně předvídatelné čtení...

07.12.2014 2 z 5