RemiBlack RemiBlack komentáře u knih

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

2018/30
Eoin Colfer píše poutavě, čtivě, vtipně a jeho dílo prostě stojí za to číst. :)
Upřímně, ze začátku mi Supervědátor připadal jako Oliver Twist mixnutý se sci-fi, určený pro desetileté. Ale postupně se příběh zlepšuje a zlepšuje a graduje až do konce. Jediné, co chci vytknout to, jak autor vykreslil budoucnost - zdá se mi nevyužitá (hodně podobná přítomnosti, šlo z toho vytřískat víc). O to víc mě bavily hlavní charaktery. Obzvlášť Stefan. Takže doporučuji (a rozhodně ne jen těm desetiletým!). :)
P.S.: Přes všechny klady si myslím, že autorova série Artemis Fowl je bezkonkurenční. 4,5*

06.07.2018 4 z 5

Seznam přání Seznam přání Eoin Colfer

2018/29
Eoin Colfer je člověk, který dokáže psát neuvěřitelně čtivě, vtipně a poutavě. A tahle kniha rozhodně není výjimka, jen jsem ji dostala do ruky pozdě. Doporučuji okolo 10-12 let. 3,5* :)

06.07.2018 3 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

2018/28
Perfektní, stejně jako první díl! Takových knížek jednoduše nikdy nebude dost.

06.07.2018 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

2018/26
Tahle kniha je už pro opravdové fanoušky Harryho Pottera. Takový pěkný detail; doplněk do sbírky.
Jinak po obsahové stránce... no přesně to, co by člověk očekával od 66 stránkové encyklopedie o 'zcela fiktivním sportu'. Zabaví na půl hodinky, rozšíří obzory potterheadům. :)
V dobrém budu citovat Gertie Keddlovou: "Taková pitomost."

30.06.2018 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

2018/25
Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. - A přesně tak to s touhle knihou mám. Byla skvělá, čtivá, zajímavá. A hlavně: měla úroveň, což se mnohdy o YA literatuře říct nedá. Získala si moje tělo a krev (jak poetické, že?), ale nějak to pořád není můj styl. Srdce si tedy nechávám pro další díl...

28.05.2018 5 z 5

Komanč a zálesák Komanč a zálesák Karel May

2018/24
Nepřísluší mi hodnotit, ale stejně to udělám. Zásadní chyba s touto knihou je v tom, že jsem před ní četla Poklad ve Zlatém údolí (G. Ferry). - A tohle je z 90% přesná kopie, včetně konce, části jmen hrdinů, obsahu... Prostě jen napsané jinou rukou.
A číst knihu podruhé občas prostě není ono.

26.05.2018 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

2018/23
Do čtení této knihy se mi dlouho nechtělo s tím, že to prostě není můj žánr. Není. A asi ani nebude.
Ale občas nezaškodí "vyjít z komfortní zóny". 4,5* :)

22.05.2018 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

2018/20
Prohnilé město byla jedna z těch knih, na které se nezapomíná. První díl mě sice bavil o malinko víc, ale druhý rozhodně dostál očekáváním. Velké plus je podle mě určitě styl psaní autorky, protože mě jednoduše baví. Ať je to nereálné, fyzicky nemožné, cokoliv… Leigh Bardugo si umí udržet pozornost čtenáře.

22.05.2018 5 z 5

Rolf zálesák Rolf zálesák Ernest Thompson Seton

2018/19
Nebyla to klasická indiánka. Ale na kvalitě jí to rozhodně neubírá. ;)

20.05.2018 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

2018/22
Jednoduše mi to nesedlo. Považuju se za člověka, který v knihách rád čte popisy. Ale toto bylo strašně roztahané, nezáživné a prakticky bez přímé řeči. Možná za to může vydání omega. Nebo prostě styl autora, co mě nebaví.
Co se týče příběhu, zase k tomu mám jenom rozpačité 'ehm'. Na konec jsem čekala jako na smilování, dočetla jsem to jenom ze setrvačnosti. Vlastně nevím, za co dávám ty tři hvězdičky. Jedna za obálku, jedna za Challengera, třetí... je tak napůl. Přece jenom, každý příběh má světlé chvilky.
Za mě tedy ne. Třeba jindy, pane Doyle...

07.05.2018 3 z 5

Serafina a rozštěpené srdce Serafina a rozštěpené srdce Robert Beatty

2018/21
Závěrečný díl trilogie - logicky si řeknete, že tohle je ta pecka na závěr. A Serafina si po celou dobu udržela výbornou úroveň. :)
Příběh mě bavil. Je poutavý, nenechá vás vydechnout. Jediné, co mě trochu zklamalo, že začíná událostí, která je prostě fyzicky nemožná.
Tenhle nedostatek je ale bohatě vyvážen zbytkem knihy.
Doporučuju, rozhodně není to jen kniha pro dvanáctileté holky. Myslím, že bude bavit každého bez ohledu na věk atd. Toto si jednoduše zamilujete. :)

05.05.2018 5 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

2018/18
Navzdory ich-formě a vyprávění v přítomném čase se mi to líbilo. Obzvlášť konec - tam, jakoby autorka chytla druhý dech. ;) 4,5*

08.04.2018 4 z 5

Poklad ve Zlatém údolí Poklad ve Zlatém údolí Gabriel Ferry

2018/17
Knížka krásná jak po grafické stránce, tak i po stránce obsahu. Pokud váháte, určitě doporučuji přečíst. :)

31.03.2018

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

2018/15
Kolem téhle knihy se strhl docela rozruch. A můžu říct, že oprávněně. :)
I když jste takový anti-romantik, jako já... Hrdiny si zamilujete. Příběh vás pohltí.
Teresa. Slohovky. Ta hrozně milá filozofická rovina. Idylkov. Epilog.
Geniální. :)

30.03.2018 5 z 5

Naučte mě zabít draka Naučte mě zabít draka Ilka Pacovská

2018/14
Pěkné zakončení série, návrat ke starým známým. :) V úplném začátku knihy a potom i ke konci jsem si ale říkala: "Jak mi to autorka mohla udělat? Jak to mohla udělat jim?!?"
O různé zvraty a dobrodružství není nouze. Prostě kvalita, na kterou jsme od paní autorky zvyklí. :)

30.03.2018 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

2018 /16
Tak to mě docela zklamalo. Jako oddechovka fajn, ale obálka slibovala víc.
Dost mi překážela ich-forma. Nehledě na to, že Kellen byl totální padavka... A celá jeho rodina (včetně sestry) byla hrozně nesympatická. Nicméně skládám autorovi hluboký obdiv, že nevyužil žádné zoufalé chvíle k nějakému klišé a neudělal z Kellena "Mary Sue".
Zápletka ohledně ztráty Jan'Tepské magie mi došla 200 stran před jejím odhalením. A co se týče záporáků, nepřišli mi moc záporní. Vlastně si myslím, že měli dopadnout mnohem líp a 'prohrát' měl ten, kterému se nic nestalo.
Od kočkoveverčáka jsem zase čekala víc sarkastických poznámek atd. (něco, jako je Cuk z Hraničářova učně). Nebo něčeho jiného, ale takhle vyzněl tak... Já nevím, povrchně.
Světlým bodem v mém hodnocení je Ferius Parfax a její karty. Úžasná postava. :) 3,5 *

30.03.2018 3 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

2018/13
A mě se to líbilo. :) Krátký kapitoly mi úplně vyhovovaly, proti postavám nemám nic. Cechy mě baví, bitky taky. Celkově dobře propracované.
Co mě ale štvalo, byly milostné scény, které si podle mě autoři mohli/měli odpustit. Možná taky mohlo být tempo knihy svižnější, jména postav srozumitelnější. Ale to jsou jen detaily. 4*

17.03.2018 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

2018/12
Bylo to fajn, ale na druhou stranu mě to nějak nenadchlo. Čteno ve slovenštině. 3,5*

16.03.2018 3 z 5

Bez práva na život Bez práva na život Ilka Pacovská

2018/11
Úžasná. Celou sérii vřele doporučuju, je opravdu krásná. Napínavá, zábavná... Hlavní hrdiny si zamilujete a budete nedočkavě vyhlížet pokračování. ;)

27.02.2018

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

2018/10
Místy byl jazyk tak složitý, že jsem vůbec nechápala děj. Nejvíc se mi líbil úplný začátek, kdy Hospodin a Mefistofeles uzavírají sázku a první část knihy – ta byla dobrá.
Když Faust potkal Markétu, začal být děj ještě méně přehledný a část s čarodějnickým sletem jsem vůbec nepochopila; doteď netuším, o čem byla. Kdyby autor vynechal scény o cestování (kvůli epizodním postavám), popřípadě vše, co následovalo straně 154, příběh by se mi líbil víc.

27.02.2018 1 z 5