Komanč a zálesák

Komanč a zálesák

Píše se rok 1808 a ve Španělsku se setkávají hlavní hrdinové příběhu, jehož bohatý děj pokračuje po víc než dvaceti letech v Severní Americe. Nechybějí v něm boje bělochů s indiány, vražda a únos, svědek zločinu, romantická zápletka, spousta dramatických událostí a zajímavých osob. Statečný zálesák zvaný Velký orel a mladý komančský bojovník Sokolí oko musejí nejednou prokázat značnou odvahu, sílu ale i vtip a poctivost, než překonají všechna nebezpečí. V Komanči a zálesákovi sice Karel May převyprávěl starší román francouzského spisovatele Gabriela Ferryho, ale vytvořil především klasickou mayovku, která čtenáři poskytne vše, co od ní očekává. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31917/komanc-a-zalesak-31917.jpg 3.630

Der Waldlaufer (1879)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Olympia

RemiBlack

2018/24
Nepřísluší mi hodnotit, ale stejně to udělám. Zásadní chyba s touto knihou je v tom, že jsem před ní četla Poklad ve Zlatém údolí (G. Ferry). - A tohle je z 90% přesná kopie, včetně konce, části jmen hrdinů, obsahu... Prostě jen napsané jinou rukou.
A číst knihu podruhé občas prostě není ono.

vitavita
13.03.2012

Simpatické hlavní postavy: zálesák Velký orel a bojovník Sokolí oko - klasická mayovka.