rejka79 rejka79 komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Zvláštní a neklidný komorní příběh mladé ženy. Únik do světa bylin, kde Anna nalézá klid a řád, který ji chrání před bolestí světa, ale zároveň izoluje od ostatních lidí. Je to citové, imaginativní, zneklidňující a originální.

20.01.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vlastně mě docela šokuje, kolik lidí tuto knihu oslavuje. Je to ve stylu časáku "Pravdivé příběhy čtenářů". Jenom výpis a sled událostí... čtivé, ale prázdné. Za mě je spisovatelka Mornštajnova někdo, kdo "neumí"psát a presto je slavná a nejoblíbenější...hmmm, to už je povaha světa všeobecně.

23.10.2022 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jednoduché a príma čtivo, oddechovka, pro náročnějšího čtenáře nic zajímavého. Nenadchne, neurazí.

17.07.2021 3 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Jsem nekritický obdivovatel této nádherné knihy. Vyvolala ve mně takové množství emocí a dojmů, že ani nevím jak to uchopit, aby to popsalo plnost, lyričnost, poetiku a krasu této knihy. Samozřejmě to nemusí sednout všem, ale byla by škoda to nezkusit. Vřele doporučuji

19.01.2024 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Ta utopická vize světa mě zcela vtáhla. Má to silnou atmosféru.

02.07.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha, která oslavuje lidský důvtip , nezdolnost, optimismus, hodnotu pomoci a přátelství...a to potřebujeme slyšet, proto doporučuji.
Kniha je spíše "technická", o tom jak hlavní hrdina vyřešil technický problém, jakymi udelatky si pomohl...coz vyzaduje par znalosti gymplacke chemie a fyziky..na me uz to bylo moc složité. Obsahuje 5% emoci, jak to Martan vlastne prožívá a to zas bylo pro mě málo. Kniha je urcite dobrá, záleží jaky jste typ a ja zas tak technický typ nejsem,takze sem ráda, ze sem to dala do konce.

04.01.2022 4 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Krásně se to četlo, příběh vás vtáhne... dialogy a chovani postav bylo zralé a uvěřitelné. Autorka má dobrý vhled do lidí, jejich chování a pocitů...za mě jedna z nejlepších knížek, co jsem za poslední rok četla.

23.10.2022 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Ano,zápletka je dobře vystavěná a od 2.části se to četlo trochu lépe než zdlouhavá 1.část. Ale úplně mě to nenadchlo. Knihu nedělá jen zápletka, ale i uvěřitelnost charakterů,postřehy zralého autora ze života, nadhled, vtip, moudrost, atmosféra ...to mi tam chybí. Takže, jste sice zvědaví jak to dopadne, ale těch "nesrovnalostí" je tam více plus poměrně nezáživný styl psaní. Ale chápu, ze jako odpocinkové cteni to stačí.

17.12.2021 3 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Jsem v půlce knihy, začátek byl velmi slibný, pak už je to příliš mnoho popisů cesty a málo úvah, pocitů a myšlenek. Škoda...
A co tu nikdo v recenzích nezmiňuje, tak mě hrozně rozčiluje to jejich fakt hloupé hospodaření s penězi. Mohli by jíst kvalitněji a levněji...ale misto toho poslední peníze utratí za hranolky nebo tyčinky mars a pak fňukají jak jsou slabí a hladoví..... Nejspíš ty drobné konzumní ústupky představují vstupenku do normálního světa běžných občanů.
S odstupem času hodnotím lépe a lépe, příběh je autentický, upřímný a nezapomenutelný. Druhý dil je ještě lepší, vic niterný a je tam přesně to, co mi chybělo zde. Autorka se rozepsala a píše jak Bůh. Doporučuji všemi deseti.

15.12.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nedocteno, nebavilo, neco se tam sice porad deje, ale žádna hloubka, uvědomění, moudrost ci poznatky o životě, která by tam autorka implantovala, tam nejsou...Je to jak kdyz krafaji dve jednodušší kamosky u vina, co se komu v okoli stalo...me tohle krafani nikdy nebavilo.

23.10.2022 2 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak prekombinovane...a jak vsechny okolnosti hraly vrahovi do not,hmmmm, to tedy bylo krapet neuvěřitelné. Ale joooo, čtivé ano, ale asi bych to úplně nedoporučila jako vrchol tvorby.

23.10.2022 3 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Ano, "vsechno"tam bylo, jak správně namixovany hollywoodský doják, přesto to bylo prázdné. Takový scénář k filmu. Ja už si nic dalšího od Karin nepřečtu, nechytlo mě to, neoslovilo.
Přesně to vystihl uživatel Regom:
"Není to tak strašné, jak jsem čekal, ale pořád je to takové to naivní rádoby spisovatelství... nenáročné čtenáře to neurazí, beru to jako knižní ekvivalent Ordinace."

14.10.2023 3 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Tak tohle bylo opravdu vtipné! Musela sem se ujistit, že to nebyla autobiografie, jak to bylo přesvědčivé...Spisovatelka musí být fajn ženská

20.04.2023 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Těšila sem se, ale mnoho kapitol mi přišlo jako umělá výplň knihy. Často ani děj nikam neposouvaly. Hlavni hrdinka krapet neuvěřitelná svým chováním.

02.07.2022 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Cte se to dobře. Kniha spíše pro nactilete. Trochu k neuvereni je povaha hlavni hrdinky...zadnou bezpodminecnou lasku a přijetí nezazila od mamy ci taty, ale nic neresi a sebevedome si buduje vztahy a svuj sen...tak to určitě. V realnem světě by podobna divka trpela nulovou sebeuctou a sebevedomim, nevedela by kdo je a co chce. Ale dobra limonáda, drzite ji pesti i tak.

02.07.2022 4 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

příběh pěkný a čtivý, ale celkově mi to přišlo nepřesvědčivé, neslané-nemastné, vypočítané na efekt, kapitoly ze života starého dědy nudné a zdlouhavé. Taková pěkná oddychovka, ale nechápu, proč je to bestseller, nemá to hloubku, filozofii,ani psychologii postav.

17.09.2014 2 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Hezké lyrické čtení, trochu smutné, tragické... Za psychologii hlavní postavy ubiram hvězdičku, byla pro me svym rozhodováním a chovanim nepochopitelná.

29.04.2024 4 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Hezká a kvalitní kniha, určitě doporučuji. Ale čekala jsem od ní víc. Sama jsem strávila dětství v horach a 14let zila v malem zahradnim domku bez vody,takze k tomuto životnímu stylu mám velmi blízko. Ale zdálo se mi, ze moudro plyne hlavně z citací jinych autorů a ze je kniha málo niterná,co zjistil o sobě,jak se vůbec změnil??..,"pouze" popisuje tu ptáčky, tu přibíhající pejsky,kolik sněhu přibylo a kam šel na výlet. Ale věřím, ze pro běžného civilizovaného cloveka je to velká výprava za hranice jejich bubliny.

20.02.2024 4 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Věřím, ze mnoho žen tuto autorku miluje a tak asi nema cenu kritizovat. Pani spisovatelka pise pro určitou skupinu zen a ja do ni nepatřím. Další knihu uz riskovat nebudu. Tak ploché postavy a černobílé vidění světa se jen tak nevidí. Uff, nedočteno a tímto přestávám číst knihy,co si sama nevyberu.

12.07.2023 2 z 5

Voda, která hoří Voda, která hoří Jitka Vodňanská

Jitka V. měla opravdu zajimavy život a mohlo to byt dobre čtení, jen me osobne nesedla forma, kdy se zlehka jak motylek dotýká vseho mozneho, zminka o tom, tamtom, pak jsme jeli tam, pak ten napsal dopis, toho zavřeli do vezeni, ten navaril, tam jsme meli divadlo.....Ale je to jak kleveteni u kafe, pribehy nejdou do hloubky, ke vsemu 3 větičky...jak kdyby se to stalo opravdu daaavno a autorka si to uz vlastne tolik nepamatuje. Prala bych si min povrchnich informačních vet a vice se jednotlivym tematum i charakterum venovat do hloubky, takhle ani nevim, o co autorce šlo a co nam chtela svou knihou sdělit nez jen soupis obsahleho CV kdy a kde byla a s kym se potkala. Je tu a tam obcas zmíněno i vice, ale pro me málo...Zavalil me dest drobnych kapiček, ale dohromady jsem se z toho nenapila, neprislo zadne ponauceni, uvedomneni, vhled do povahy věcí...nic.

14.07.2019 4 z 5