rarášek rarášek komentáře u knih

Dobrodružství králíčka Petra Dobrodružství králíčka Petra Beatrix Potter

Nádherné, milé a roztomilé - tak se dá popsat kniha i ilustrace. :)

10.09.2018 4 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Opět je to jednou zase zábavný díl poseroutky. Myslím, že tomuto dílu prospělo, že se neodehrávalo v jejich typickém prostředí (domov, škola), ale na rodinné dovolené v cizí zemi. Velmi jsem se pobavila. :D

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Bylo fajn, nahlédnout do Drobkova scénáře muzikálu Drž mě pevně, ale musím se přiznat, že Drobka jsem úplně nemusela a ten muzikál byl sice skvělý, ale Drobka nemusím stále. :)

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Jediné, co k tomu mohu dodat: ilustrace nádherné, příběh zmatený a podivný. :)
Také přečteno v rámci čtenářské výzvy.

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Přečetla jsem si ji kvůli Čtenářské výzvě, ale také proto, že už jsem na ni dlouho pomýšlela a zrovna se to velmi hodilo. Příběh v rýmech + Burtonovy ilustrace + Jack Skelington + Vánoce = naprosto skvělá knížka.
Samotný film taky naprosto zbožňuji. Knížka a film jsou skvělé pro dodání vánoční atmosféry. :)

Veselé paničky windsorské Veselé paničky windsorské William Shakespeare

Ze všech těch shakespearových komedií, co jsem si doteď přečetla, mi tahle přišla prostě nejzábavnější. Strašně jsem se bavila u toho, když jsem se snažila přečíst řeč kněze z Walesu a doktora z Francie, který do toho ještě přidával francouzská slovíčka. :D Prostě mi to přišlo skvělý. :D

10.09.2018

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Šla jsem na to chytře a přečetla si ji rovnou v knihovně. :D Ani jsem si ji nemusela půjčovat domů, byla velmi krátká a za pár minut přečtená. Jako, ten projev je opravdu dobrý, doprovodné ilustrace také, ale že bych za to dala tolik peněz, kolik to stojí... to si teda nemyslím. Ten papír vynaložený na tuto knihu se možná mohl využít lépe - můj názor. :)

10.09.2018 3 z 5

Štěstí nalezené v království Bhutan Štěstí nalezené v království Bhutan Gyonpo Tshering

Kniha byla přečtená velmi rychle, spoustu těch citátů jsem si prostě musela zapsat. :D
,,Život člověka je jako plamen máslové lampy třepotající se ve větru."

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Moje první knížka od Neila Gaimana a byla skvělá. A ty doprovodné ilustrace byli užasné. Určitě si přečtu další knížky od tohoto autora. :)

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Opět drama od Shakespeara, které jsem si užila, hlavně ty části s třemi truhlami. Já už se snad ani nesnažím ty postavy vypsané na začátku zapamatovat, prostě se už nějak v ději zorientuju. :D Tato komedie ukončila moji sbírku 11 shakesperových dramat z Levných knih a konečně mám sestavené jeho celé příjmení. Ale moc jsem si to sbírání a čtení užila. :D

10.09.2018

Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Chimamanda Ngozi Adichie

Po Feminismus je pro každého jsem se pustila i do této knížečky a opět se mi líbila. Je hezké, že tento dopis zveřejnila a tím umožnila nahlédnout do rad své kamarádky, která zrovna měla malou dcerku Ijeawele. Jsou to zajímavé a určitě i užitečné rady pro rodiče, které zrovna děti mají, nebo pro ty, kteří teprve mít dítě budou. Opět přečteno za chviličku, doplněné nádhernými ilustracemi. :)
Autorčinu Amerikánu jsem ještě nečetla, ale po těchto dvou knížkách se do ní určitě pustím. :D

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Skvělá a plná zajímavých informací, o kterých budete moci později přemýšlet. Doporučuji komukoliv, koho toto téma zajímá, i když tam třeba nenalezne nic nového. Kraťoulinká knížka, kterou máte přečtenou za chvíli a zanechá nějaký dojem.
Autorčin projev jsem si později pustila na Youtube a bylo fajn vidět a slyšet ten projev přímo od ní. :)

Makbeth Makbeth William Shakespeare

Konečně jsem se dostala k této Skotské hře, kterou takto nazývají herci, protože věří, že ji proklely čarodějnice a kdyby vyslovili skutečný název, mohlo by to přinést smůlu.
Než jsem si tuto tragédii přečetla, věřila jsem, že Hamlet je velmi temná hra. Ale po přečtení tohoto jsem zjistila, že tato je mnohem temnější a velmi krutá ke všem postavám.

09.09.2018

Chtěla jsem zjistit, co na této knize všichni mají a už to chápu. Je to nádherná a kouzelná knížka. Skutečně obdivuji toho, kdo nakreslil ty ilustrace (hlavně Huberta a jeho rodiče).
I když už dávno nejsem dítě, miluji to a i těm, kterým je to určeno, se to určitě bude líbit taky (samozřejmě se mohou najít i výjimky).

09.09.2018 5 z 5

Přijde mi, že u tohohle dílu jsem se bavila ještě víc, než u toho předchozího. Vážně jsem nedokázala vstřebat hlášky, které se týkali Deníku Anny Frankové (velice mě dostala ta paní s tím podepsaným vydáním) a Padesáti odstínů šedi. :D Plus ty hlášky z autorčina turné s první knihou. :D Vážně dobrá oddechovka. :)

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Vážně jsem se nemohla přestat smát a někdy jsem nad některými lidmi a říkala si, že to snad ani nemůže být možné (ale chvíli jsem pracovala v knihkupectví, takže vím, že bohužel je). :)

09.09.2018 4 z 5

Jediné štěknutí Jediné štěknutí James Herriot (p)

Mám ráda knížky od Jamese Herriota a proto jsem si chtěla přečíst i tuto. Velice zajímavý případ tajemného farmářského psa, který za svůj život vyštěkl pouze jednou jedinkrát. Díky tomu, že je to kniha pro děti, to bylo rychle přečtené, ale samotný příběh mě zahřál u srdce.

Pes Pes Kerstin Ekman

Pes je úžasná kniha o přežití tohoto tvora v přírodě, která je v knize nádherně vykreslena. ❤️❤️ Rozhodně si od této autorky přečtu i další knihy, protože ten popis prostředí byl skvělý, jako bych to všechno viděla před sebou. :)

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Myslím, že by byl vážně nádherný svět bez stížností a tato kniha a její fialový náramek by tomu mohli velmi pomoci (můj náramek někam schovala potkana, takže ho zatím nahradí ten, který leží na knížce, než mi dorazí jiný :D).
Moc dobře vím, že tahle 21denní výzva pro mě bude obtížná, ale věřím, že už to nějak zvládnu. :)

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Poslední třetí díl byl skvělým zakončením této cesty za poznáním, spolu se Sárou, Sethem a Anetou jsem si velmi užívala vyučování moudré sovy Šalamoun. Celá tato série byla velmi moudrá a poučná. ❤️❤️❤️ "Milovat svůj život... Těšit se na to, co máte před sebou... Vědět, že to všechno postupně pochopíte..."