Ranuncul Ranuncul komentáře u knih

Versailles – Králův sen Versailles – Králův sen Elizabeth Massie

Nezaujalo mě a přečetla jsem jen asi prvních padesát stránek.Ztráta času.

28.08.2017 1 z 5

Bivoj Bivoj Juraj Červenák

I přes množství sympatických postav je to pro mě nejslabší kniha J.Červenáka,kterou jsem četla.Nějak mě to nechytlo

22.08.2017 3 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Perfektní knížka,výborně napsaná.Bohužel moc krátká.
Poslední dobou si ráda přečtu knížky na toto téma a vždy je člověk zděšený,jaké hrůzné činy byli lidé za války schopní dělat.A nejen Němci,ale potom i Češi.Koho toto téma zajímá doporučuji.

27.07.2017 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Bohužel málo rozvedený příběh z vesnice z minulosti,ale hodně z dnešní doby.Poněkud to ubralo na zajímavosti.Škoda.Téma mělo na víc.

26.07.2017 3 z 5

Strom duchů Strom duchů Ray Bradbury (p)

Líbilo se mi téma knížky,ale styl byl otřes.

24.07.2017 1 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Viděla jsem dřív seriál než četla knížku/naštěstí/.Od seriálu jsem se nemohla odtrhnout,knížka je čtivá,ale tím,že jsem nedávno viděla seriál,tak mi nepřišla tak napínavá.Časem si určitě přečtu i další díly.Bratři Lannisterové a Bronn jsou moje oblíbené postavy.

22.07.2017 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Super knížka.Jedna z těch nejlepších z povinné četby,které jsem na sš četla.

13.05.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Hrůza.Nikdy víc,doufám.

13.05.2017 odpad!

Pohádky pod stromeček Pohádky pod stromeček Quido Maria Vyskočil (p)

Pohádky pod stromeček si spíš představuji jako pohodové a né,že skoro v každé pohádce někdo umře.Depresivní.Možná to ale lidem,v roce 1945,kdy kniha vyšla,depresivní nepřišlo.

10.05.2017 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nakonec kniha nebyla tak špatná,jak se ze začátku zdála a bylo v ní dokonce i několik vtipných okamžiků-třeba ten o satanistech.
Ale posledních
asi 100 stránek je opravdu hodně depresivních.

10.05.2017 3 z 5

Mé roky s Ferrari Mé roky s Ferrari Niki Lauda

Perfektní knížka,výborně napsaná.Koho toto téma spoň trošičku zajímá,doporučuji.
Niki Lauda působí jako obrovský sympaťák :-).

19.04.2017 5 z 5

Legionář Legionář Roman Bureš

Určitě mnohem lepší dílo než Propast času.Velice dobře se čte.Doporučuji pokud někoho zajímají historické romány.

06.04.2017 5 z 5

Komedie II Komedie II William Shakespeare

Pro mě opravdu Mnoho povyku pro nic.Nejhorší dílo Jak se Vám líbí,naopak nejlepší Večer
tříkrálový,který znám z výborného filmového zpracování.

02.04.2017 2 z 5

Psí srdce Psí srdce Michail Bulgakov

Velice dobře napsaná kniha a kdyby tam nebyla zapletena ta politika,bylo by za 5 hvězdiček.

02.04.2017 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Nevím proč,ale kniha na mě působila poněkud depresivně a ke konci jsem měla docela problém ji dočíst.

19.03.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nemůžu jinak,než dát 5 hvězdiček.U některých scén jsem se smála až mi tekly slzy.
Velice dobře a svižně napsané a tak akorát dlouhé,aby některé vtípky nezačaly být otravné.Rozhodně to časem vidím na další díl.

08.03.2017 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Určitě mnohem lepší než první díl,jsem zvědavá na další jestli bude taky tak dobrý.

05.03.2017 4 z 5

Mrtvola v brnění Mrtvola v brnění Jan Bauer

Bohužel tato kniha mě nějak moc neoslovila.Nevím proč měl autor potřebu v knize zakomponovat vulgární slova,když do textu skoro vůbec nepasovaly a působily jako pěst na oko.

21.02.2017 2 z 5

Bez rukavic Bez rukavic Gustav Bernau

Příjemná dobrodružná knížka s předvídatelným koncem,náhodou objevená v jedné staré knihovničce.
Trochu mi to připomínalo Limonadovýho Joa.
Položku Kniha,která má méně než 500.hodnocení do čtenářské výzvy 2017 splnila na 120 procent :-).Jsem první,kdo ji hodnotí.

16.02.2017 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Kniha se mi nelíbila.
Poslední dobou je zřejmě moderní psát knihu spojenou ze dvou časových linií.
Z těch co jsem četla,mi tato prišla jako nejslabší.Splácanina všeho možného.

13.02.2017 1 z 5