Ranuncul Ranuncul komentáře u knih

Velice dobře napsaná kniha se zajímavým námětem.Trochu mi to připomínalo
X-many,tou školou pro nadané žáky.Zřejmě si přečtu i pokračování.

08.02.2017 4 z 5

Bílá paní levočská Bílá paní levočská Mór Jókai

Na tuto knížku jsem narazila v jedné staré knihovničce a i když je příběh velice zajímavý a já má ráda historické romány,nedokázala jsem se do ní začíst.
Byla jsem ráda,že jsem knihu přečetla do konce a vracet se k ní asi už nikdy nebudu
Kromě knížete Andrassyho ani jedna zajímavá a sympatická postava.

06.02.2017 2 z 5

Radhostův meč Radhostův meč Juraj Červenák

Tento díl o Roganovi mi přišel o dost slabší než ostatní, které jsem četla. Nevím něco tomu příběhu chybělo.

21.01.2017 3 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Mě teda kniha vůbec neoslovila a měla jsem co dělat,abych ji vůbec dočetla.Jak už tady napsal někdo přede mnou-přeceňované dílo. A rozhodně nedám velké hodnocení jen kvůli tomu,že je to o Židovce,která nepřežila válku,když číst se to skoro nedá.

19.01.2017 1 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Velice zajímavá kniha z historie Brna a o budovách,které člověk žíjící v Brně zná minimálně z doslechu.
Bohužel mi hodně vadilo přeskakování v časové ose,působilo to poněkud zmateně.
Taky rozpor v datu narození v ději a v rodokmenu Offermanových u jedné z hlavních postav. Mapka Brna mohla být poněkud větší a přehlednější.A proto jen 3*

19.01.2017 3 z 5

Messalina Messalina Alfred Schirokauer

Mám ráda knížky odehrávající se v Římě,ale z Messaliny jsem teda nějak nadšená nebyla.Za to jak dopadla si mohla z velké části sama.

15.01.2017 2 z 5

Konec hodokvasu Konec hodokvasu Zora Beráková

Velice čtivě napsaná kniha, ve které jsou vylíčeny události,
které předcházely bitvě na Bílé hoře.I přes to,že jsem věděla jak bitva dopadne,musela jsem fandit Matyášovi z Thurnu.Také v ní bylo výborně ukázané,jak už tehdejší vládnoucí třída šla po penězích a úředníci byli možná horší než dnes,viz Slavata s Martinicem.

10.01.2017 4 z 5

Vojna a mír I. díl Vojna a mír I. díl Lev Nikolajevič Tolstoj

Velice dobře napsaná kniha.Jen jsem doufala,že kníže Bolkonsky skončí jinak.

09.01.2017 5 z 5

Perfektní knížka,výborně napsaná.Líbilo se mi,že celá kniha nebyla jen z pohledu hlavního hrdiny,ale také jeho manželky.Jediné mínus byla část,kdy se k Haroldovi připojili další lidé/naštěstí s ním nebyli,až do konce/.Trochu moc mi to připomnělo Forresta Gumpa.
Knížka,která přišla ve správnou chvíli a člověk si ji moc užil.
Doporučuji.

04.01.2017 5 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Příjemna oddechova kniha. Doporučuji přečíst lidem, co mají rádi Sherlocka Holmese.

01.01.2017 4 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Jako skoro vždy velice čtivé a jak už psal někdo dřív,když si člověk na tento styl zvykne nejde přestat.

25.11.2016 4 z 5

Příběhy třinácti bohatýrů ze staroruských bylin Příběhy třinácti bohatýrů ze staroruských bylin Jan Vladislav

Velice dobře napsaná kniha a koho zajíá toto téma,ať si knihu přečte.Příběhy byly asi od poloviny dost podobné a proto jen 4 *.

19.11.2016 4 z 5

Katova dcera a ďábel z Bamberku Katova dcera a ďábel z Bamberku Oliver Pötzsch

Jako vždycky dobře napsaná,jen tentokrát poněkud hodně stránek.Ale zápletka lepší,než v předchozí dílu.

15.11.2016 4 z 5

Obránce Říma Obránce Říma Robert Fabbri

Příjemná knížka,dobře napsaná,místy dokonce i dost vtipná.Překvapila mě postava Caliguly,která je v knize za sympatickou postavu.

12.11.2016 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pro mě nejslabší díl z celé série.Otřesná postava Zlatoslava.

12.11.2016 3 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Perfektní knížka,výborně napsaná,tak jako skoro většina Červenákových knih.
Přečteno za jeden den.

29.10.2016 5 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Perfektní.Vzhledem k tomu,že kniha byla celkem náhodný výběr v knihovně,tak jsem byla velice příjemně překvapená.Vtipná,velice dobře napsaná.Autor chystá údajně i nějaké pokračování,které si určitě přečtu.

27.10.2016 5 z 5

Prízraky na Devíne Prízraky na Devíne Juraj Červenák

Opět fajn čtení/jako většina knih od tohoto autora.Předchozí díly jsem zatím nečetla,takže postavy pro mě byly nové,ale velice sympatické a tak se v průběhu času
pokusím přečíst i další díly.Jen celkov nějak nemusím období ve kterém se kniha odehrává,takže to snížilo hodnocení.No ale na Steina a spol. a Bathoryho to rozhodně nemá.

25.10.2016 3 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Knížka se dobře četla,fajn postava Petra z Rožmberka.

21.10.2016 3 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Kniha mě moc neoslovila.Žádná vyloženě sympatická postava.A hlavně mi vadí,jak hlavní hrdinové románů poslední doby musí mít nějaké trauma z dětství.To autoři nědokáží vymyslet žádnou jinou zápletku???

16.10.2016 1 z 5