Ranuncul Ranuncul komentáře u knih

Lord John a Bratrstvo čepele Lord John a Bratrstvo čepele Diana Gabaldon

Prvních asi padesát stránek otřesná nuda,později se děj trochu probral,ale i tak úplně zbytečných 540 stránek.Nevím jestli D.Gabaldon je placená podle počtu napsaných stránek,ale dost to tak vypadá.Doufám,že se mi podaří dalším knihám z této série vyhnout.

06.02.2019 2 z 5

Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) Jan Bauer

Knížka se velice pěkně četla.

05.01.2019 4 z 5

Římský popravčí Římský popravčí Robert Fabbri

Tento díl se mi vůbec nelíbil.Musela jsem se nutit do čtení.

28.12.2018 1 z 5

Sviňák Sviňák Irvine Welsh

Prvně jsem viděla film,takže jsem věděla do čeho až do konce jdu a bylo to tak možná lepší,protože Bruce už jsem měla spjatou s konkrétní podobou.
Knížka je fakt super, i když někdy nevíte jestli máte zvracet,smát se nebo brečet.
A i když je Bruce obrovskej záporák,čím víc máte přečteno ,tím víc mu přejete dobrej konec.
A posledních pár stránek je fakt doják.
Až v mysli pro změnu zpracuji knížku,pustím si zase film,ale vím,že mezitím uplyne delší doba.Není to zrovna lehký téma.

03.09.2018 5 z 5

Doma lidé umírají Doma lidé umírají Jarmila Loukotková

Mě se knížka nelíbila a to mám ráda knížky o starověkém Římě.Kromě toho,že byla depresivní,byla i strašně nudná.

27.08.2018 1 z 5

Deadwood Deadwood Pete Dexter

Velice dobrá knížka,výborný černý humor a skvěle popsané scény.Člověk jako by některé scény viděl úplně před sebou :-).Třeba ta za bouřky v divadle...

26.07.2018 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Jako oddechovka docela dobré.Občas tam byly nějaké nesrovnalosti,např.prvně napsané že tři dny zpátky,pak včera.

25.07.2018 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila.První část ještě docela ušla,ale druhá byla totální kravina.
Autor musel užít opravdu kvalitní ,,matroš,,.

17.07.2018 1 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Nakonec to nebylo tak špatné jak se ze začátku zdálo,zejména druhá půlka knihy byla mnohem lepší.Škoda že se autor místo některých duchovních blábolů raději nevěnoval popisu tvorby Michelangelových děl,určitě by to bylo mnohem lepší čtení.

07.07.2018 3 z 5

Krvavý oheň Krvavý oheň Juraj Červenák

Pro mě nejslabší díl z trilogie.

19.03.2018 3 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Oddechová knížka v rámci ČV 2018.Celkem předvídatelný děj.

12.03.2018 2 z 5

Loupežníci Loupežníci Friedrich Schiller

V rámci Čtenářské výzvy jsem si přečetla tuto knížku.Nemůžu napsat,že to bylo špatné,ale hodně mi vadily dlouhosáhlé monology .A překvapivý konec.

25.02.2018 2 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Pro mě asi nejlepší díl z celé trilogie.

14.02.2018 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Velice dobře napsané strašidelné příběhy ze staré Anglie.

04.02.2018 4 z 5

A co to má co dělat se mnou? A co to má co dělat se mnou? Sacha Batthyany

Kniha se mi nelíbila.Ani obsahově,ani tím jak byla napsaná.Negativní,přeskakující myšlenky.No prostě blábol.

04.02.2018 odpad!

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Asi opravdu slabší než první díl,ale i tak si přečtu i ten poslední.

22.01.2018 3 z 5

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Knížka se mi moc nelíbila,hlavně styl vyprávění.

07.01.2018 2 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Opět super počtení a kromě zdlouhavého rozjezdu pátrání na začátku se nedá knize nic vytknout .
A samozřejmě super bonusem bylo,že se v knize kromě Barbariče objevil i kaprál Jaroš /má nejoblíbenější postava/ ,i když to měla být Barbaričova solovka.
,,A tak toho roku nedorazil na bílém koni svatý Martin,ale Bohdan Jaroš.'' :-)

02.10.2017 4 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Pro mě asi nejslabší díl z celé série.Nelíbila se mi zápletka ohledně náboženství a i scénář mi přišel hodně podobný jako u předchozích dílů,takže nebyl problém odhalit zločince.Určitě bylo super,že kaprál Jaroš dostal mnohem více prosotoru než v předchozích dílech.Bohužel si ale nemůžu pomoct,nějak mi ty jeho ,,akce,,vyzněly lacině až komicky.Až teda na tu část v hospodě.

02.10.2017 3 z 5

Orlové ve válce Orlové ve válce Ben Kane

Mě se knížka moc nelíbila.O bitvě v Teurotoborském lese jsem četla rozhodně lepší.Autor chystá ještě dvě pokračování.Já myslím,že z těch třech mohl udělat jednu a mělo by to mnohem lepší spád.

05.09.2017 2 z 5