Ranuncul Ranuncul komentáře u knih

Nádherné trosky Nádherné trosky Jess Walter

Tak žádný zázrak.Některé pasáže byly docela zajímavé,ale jako celek mi to nesedlo.A docela i zbytečně natažené.Ale obálka knihy teda moc pěkná.

12.06.2014 2 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Výborně napsaná knížka.Vzhledem k tomu,že jsem ji náhodně vybrala v knihovně a jen se podívala o čem asi tak je,než jsem si ji půjčila,tak fakt super překvapení.
Autor musel být v minulým životě pes, jinak to není možný :-).

05.06.2014 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Taková lepší trojka.Postava K.Bathoryho mi byla totiž víc sympatická.Stein je zatím trochu ledový čumák,ale uvidíme co předvede zřejmě v chystaném pokračování.Ale jinak opět dobře napsané.Ze začátku mi sice trochu trvalo než jsem se začetla,ale asi tak od 30. stránky už jsem spíš měla problém přestat číst.

30.05.2014 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Docela zajímává zápletka ,napsaná velice vtipným stylem/někdy až moc/.A autor má teda přehled o době.Zase jsem se dozvěděla některé zajímavosti z historie.

02.05.2014 4 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Asi nejlepší díl ze série.

19.04.2014 5 z 5

Případ podivného gombíku Případ podivného gombíku Stanislav Češka

Knihu jsem přečetla asi do půlky.Moc mě nebavila, autor se pořád vrací do minulosti hlavních postav atd.A debilní dialogy pro malé děti ještě k tomu.

19.04.2014 1 z 5

Případ Ludvík Případ Ludvík Oliver Pötzsch

Na knihu jsem náhodou narazila v knihovně a protože se mi od autora libíla moc Katova dcera sáhla jsem po ní.Nebyla zas tak špatná,ale bohužel pasáže ze současnosti mě nebavily.A vůbec byla nějaká moc zdlouhavá.

08.04.2014 1 z 5

Rozesmátá smrt Rozesmátá smrt Jenny Nowak (p)

Knížka velice příjemně překvapila,rozhodně si přečtu i ostatní z řady!

03.04.2014 4 z 5

Prokletý původ Prokletý původ Klára Janečková

Tak šáhnout po této knížce v knihovně byl totální omyl.Děs běs.Takový blábol bych asi napsala taky.Z popisu chování většiny mužských postav vyplývá,že jsou za a/rozdvojené osobnosti nebo za b/autorka nevěděla co napsala v předchozích větách.
Jednoduché až hrůza.Nic jsem od této knihy neočekávála, ale bohužel nemile překvapila

28.03.2014 odpad!

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Nebyla to špatná knížka,ale trochu jednoduše napsaná.Nejlepší z toho vždy bylo vyprávění staré babičky.Třeba jak ikdysi dávno překonávali Alpy na sáních.Tak trochu mi to připomnělo pohádku S čerty nejsou žerty.Stefanie/Angelina.

18.03.2014 2 z 5

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Ze začátku docela zajímavé,ale asi od poloviny mě to přestalo bavit.Dočetla jsem do konce.Lituji r.manželky,protože žít s takovým chlapem v té době.Já bych ho snad na tu policii i nahlásila....

20.02.2014 2 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Velmi dobrá knížka co má hlavu,patu a spád.Dobře napsaná.Doporučuji všem co mají rádi historické romány s detektivní zápletkou.Rozhodně si časem přečtu i ostatní díly a snad budou stejně dobré.Této knížce bych dala spíš 4 a půl hvězdičky.

08.02.2014 4 z 5

Knížka,která mě velice příjemně překvapila.Perfektní myšlenka a dobře napsané.Doporučuji!

26.01.2014 4 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Zatím nemám dočtený,ale pro mě zatím nejslabší díl.A ten překlad no to je otřes.Jestlipak ten překlad vůbec někdo kontroluje,protože skloňovaní slov je strašné a překlepy ještě horší!Kolikrát text nedává ani smysl.
PS Už jsem ji dočetla, druhá část této knihy byla lepší.No uvidíme co bude v dalších knihách.

30.12.2013 2 z 5

Navždy mrtví Navždy mrtví Charlaine Harris

Pro mně jeden z nejslabších dílů.Nevím jestli už mě to tak nebaví nebo co.Taky nejsem nadšená,že to dopadlo tak jak to dopadlo.Ale určitě může být ještě pokračování,pořád je to otevřené.

20.11.2013 2 z 5

Má čtvrtá žena Alžběta Má čtvrtá žena Alžběta Vladimír Přibský (p)

Tak historický román nevím,ale já jsem se u této knížky velice bavila.Zatím všechny co jsem od autora četla se mi líbily.Některé momenty velice vtipné.

17.11.2013 3 z 5