Případ podivného gombíku

Druhá část série dobrodružných historických detektivek z doby Velké Moravy. Hlavními hrdiny a velkomoravskými „detektivy“ jsou Slavomír, kníže z mojmírovského rodu, a jeho vikinský přítel Erik. Příběh začíná roku 862 ve Veligradu velkolepou oslavou na počest svatby velitele Slavomírovy vojenské družiny Vladana s dcerou starigradského šperkaře Živou. Následuje výprava do Starigradu, kde se má svatba konat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154835/zlociny-na-velke-morave-pripad-podi-yi6-154835.jpg 3.653

Kniha Případ podivného gombíku

jprst

Tak jsem po delší sobě zkusil další autorovu knihu z této série, ale žádné nadšení se opět nedostavilo. Prostě průměr, který sice neotráví, ale na další pokračování série mě nenalákal.

evickakyticka

Historická detektivka jako příjemná oddychovka. Musím ale přiznat, že mě bavila víc druhá část knihy, kdy se objevila Maruna a děj měl tak celkem spád a bylo to i místy vtipné. Pro pokračování si ale udělám pauzičku.

čef
06.09.2020

Docela příjemný příběh o dalším historickém vyšetřování někde na Moravě za panování knížete Rastislava. Hlavní hrdina Slavomír je znám z předchozího dílu a je nám to patřičně, možná až trochu zdlouhavě, v počátku připomenuto. Dál se rozvíjí docela akční děj a očekávané řešení. Zajímavý je i doslov, takže proč ne.

Mirka2778
28.06.2020

Právě jsem se rozhodla, že knížku nedočtu.
Proč jsem ji otevřela? Lákalo mě málo využívané období Velké Moravy.
Doufala jsem že ani detektivní nádech mi nebude překážet.
Ale když autor použil jedno z největších klišé, které mě rozčilují, ještě dřív než se příběh trochu rozběhl, tak jak to asi může pokračovat?

Vojslava
28.03.2020

I druhý příběh se četl velmi hladce; jen myslím, že se na to nelze dívat jako na historickou detektivku, ale na historický román s detektivním motivem. Nicméně určitě si časem přečtu, co se semlelo kolem příchodu Konstantina a Metoděje na Moravě za strašlivý zločin. Jako relaxační četba je tahle série skvělá.

ilčidlo
03.04.2018

Pohodové čtení skoro jako pohádka, ale i poučné o životě našich předků.

kuruteku
11.06.2017

Dobrá oddechová četba s přesahem k historii. Takový levnější Vondruška. I s kiksy. Pořád mi vrtá hlavou, jak mohl odejít voják před čtyřmi dny, aby se do pěti dnů nevrátil. Ale jinak mne to i místy pobavilo Zvláště sedmdesátiletá stařena jezdící na koni.

ivoiro
09.06.2017

Vyjadřují svoji spokojenost s touto knihou i celou sérii. Krásné, pohodové a oddechové čtení.