Starožitná smrt

Stanislav Berka, bývalý kapitán kriminálky, nyní soukromý detektiv má za sebou dobrodružnou minulost, miluje dobré jídlo a pití, procházky kolem Brněnské přehrady a svoji sbírku modelů všeho co má kola. Jeho vyšetřovací metody jsou občas lehce neortodoxní - jediné, co ho zajímá, je výsledek. Když ho kamarád kněz poprosí o vyjasnění osudů před lety ukradené a náhodně nalezené sochy z jeho kostela, Berka mu nabídne pomoc. Jak je jeho zvykem, poněkud lehkomyslně se pustí do pátrání. Brzy však zjistí, že se zamíchal do záležitostí, které jsou velmi nebezpečné pro něj i pro jeho klienty. Zdaleka totiž nejde jen o jednu dřevěnou sochu........celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56529/starozitna-smrt-56529.jpg 3.336

Detektiv Berka 1.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Starožitná smrt

Marla
předevčírem

Sex, prachy, vlivní lidé, lepé děvy, jedno soukromé očko a spousta chyb. Víc není třeba psát.

twix6862

Neurazí, nenadchne. Čtivost spíš průměrná, zápletka vzbudila můj zájem až těsně před koncem. Postavy nezískaly mé sympatie. Dala bych hvězdu navíc za českého autora, ale hrubé chyby v knize a nelíbivý jazyk si ji fakt nezaslouží

jprst
02.05.2020

Tak jsem po nějaké době zase zkusil detektivku českého autora, jehož knihy se mi zatím vyhýbaly. A výsledek? Žádné velké očekávání jsem neměl, ale i tak mě to zklamalo. Chyběl tomu spád, dost zbytečné vaty, jako by autor byl placen za počet stránek, prostě slušnější podprůměr, na který asi brzy zapomenu.

rafan65
13.02.2020

Moc pěkná kniha bezvadně se čte,děj člověka vtáhne a nepustí dokud knihu nedočte.

Vojslava
09.02.2020

Kam se může zvrhnout pátrání po osudech (ne)obyčejné starožitnosti... :-) Pobavilo mne, jako četba na cestu do práce víc než pohodové, nad některými pasážemi jsem jen tak zakroutila hlavou, nad některými dostala hlad, některé mne bavily. Autor prostě neuchvátí, ale neurazí. Asi zkusím - až budu potřebovat vypnout - něco dalšího.

trudoš
08.01.2020

Kdyby šlo o polovinu kratší román, skončil bych s hodnocením na poctivých padesáti procentech. Jenže rozsah dvou set padesáti stran byl na i takovouhle „detektivku“ moc. Asi to má co dělat s tím, že vysloužilec Stanislav Berka je tak bodrej, až mě z toho drnčely zuby. Navíc všechno ví, všechno zná a o polovinu mladší holky z lepší společnosti mu padají do náruče lusknutím prstů. Že by v tom bylo to bezelstné image à la Jiří Krampol? Nevím, nepochopil jsem.
Zápletka vykročí jedním směrem, pokračuje úplně jiným a k vraždě se děj přichomýtne málem omylem. Půlka vyprávění je přitom o tom, jak postavy drží jedny druhé v šachu. Velmi napínavé, vskutku. Což je ještě podmíněno popisy hospodských jídel a krás brněnských lokalit. Celé to pak vyvrcholí v polistopadovou pohádku, která by se mohla jmenovat Kterak čestný detektiv zlotřilou mafii přemohl. To se přiznám, že i kinematografické klenoty jako Kamarád do deště II či Nahota na prodej v sobě měly víc napětí, než celá tahle podivuhodnost.

ivoiro
24.11.2019

Naprosto skvělá kniha, kterou jsem sloupnul jako malinu.

witko
18.06.2018

Měl jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetl. Nesedla mi. Zkusím ještě nějakou od tohoto autora, ale nevím, nevím.