Starožitná smrt

Stanislav Berka, bývalý kapitán kriminálky, nyní soukromý detektiv má za sebou dobrodružnou minulost, miluje dobré jídlo a pití, procházky kolem Brněnské přehrady a svoji sbírku modelů všeho co má kola. Jeho vyšetřovací metody jsou občas lehce neortodoxní - jediné, co ho zajímá, je výsledek. Když ho kamarád kněz poprosí o vyjasnění osudů před lety ukradené a náhodně nalezené sochy z jeho kostela, Berka mu nabídne pomoc. Jak je jeho zvykem, poněkud lehkomyslně se pustí do pátrání. Brzy však zjistí, že se zamíchal do záležitostí, které jsou velmi nebezpečné pro něj i pro jeho klienty. Zdaleka totiž nejde jen o jednu dřevěnou sochu........celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56529/starozitna-smrt-56529.jpg 3.222

Detektiv Berka (1.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Starožitná smrt

witko
18.06.2018

Měl jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetl. Nesedla mi. Zkusím ještě nějakou od tohoto autora, ale nevím, nevím.

Honzin
09.06.2017

Každopádně je kniha psaná čtivě.

kika 13
11.09.2014

Česká detektivka i když se odehrává v zahraničí.

Keddie
16.10.2013

Jsem sice milovník spíše klasických detektivek, ale i při čtení této knihy jsem se bavil. Román je celkem svižný. Zápletka je jednoduchá, možná by někdo řekl i celkem banální. Pokud hledáte oddychovou četbu, při které nemusíte přemýšlet, pak knihu doporučuji. Pro náročné milovníky detektivek ale moc není.

Sirius
10.08.2013

Řekl jsem si, že bych si mohl přečíst taky nějakou českou detektivku. Volba padla na Starožitnou smrt - jméno autora mi nic neříkalo, ale anotace zněla poměrně zajímavě, stejně jako název. Příběh mi přišel celkem fajn, hlavní hrdina se tváří sympaticky. Ale to je asi tak všechno. Vedlejší postavy jsou jen papírový figurky, co mají dva úkoly: 1) pokecat s hrdinou 2) hrdinovi pomoct, protože jsou jeho kámoši ještě z doby, kdy byl policajt a bez jejich pomoci by se ani nepoškrábal ani na zadku. To jsou ještě pořád věci, nad nimiž lze přimhouřit oči, jelikož se jedná o prvotinu. Nad čím ale přimhouřit oči nemůžu, je autorův otřesný styl, kvůli němuž se mi kniha zprotivila a četby jsem v půlce zanechal. Odpovědný redaktor nejspíš knížku viděl z pendolína - jinak by autorovi překopal idiotsky sestavený věty, vyškrtal všechny "mého" "svého", pro příběh zcela nedůležitou první stránku (kde hrdina chlastá pivo a cpe se velkou porcí žebírek ve své oblíbené restauraci) centimetry v popisech osob (kvůli tomu jsem měl místy pocit, že se jedná o technický popisy) a pro příběh nedůležité a nudné informace o různých lokacích, kde se příběh odehrává. Takže koho tady člověk musí podplatit, aby v dnešní době dostal českou detektivku na úrovni?

Macek58
05.06.2013

Výborná detektivka,krásné čtení na dlouhé zimní i nezimní večery.Už se těším na další autorovu knihu.

vitavita
06.04.2012

Děj se odehrává i v Brně a dobře se čte.