Případ zrazeného krále

Příběh se odehrává roku 870 a zachycuje skutečný příběh zrady velkomoravského vládce Rastislava jeho synovcem Svatoplukem. Na jaře roku 870 pořádá král Rastislav hostinu, kterou si mají Moravané připomenout úspěšné odražení franských útoků z předchozího roku a kde se mají upevnit Svatoplukovou vinou narušené vztahy mezi oběma Mojmírovci. Při hostině ovšem dojde k otravě opilého vladyky, který se omylem napil ze Svatoplukova poháru. Většina přítomných si myslí, že to Rastislav chtěl otrávit svého synovce. Slavomír se ovšem oklamat nedá a na královu žádost začne pátrat. V krátké době následují další dvě zákeřné vraždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231379/pripad-zrazeneho-krale-231379.jpg 3.832

Kniha Případ zrazeného krále

čef
17.09.2020

Autor si dal práci s historickými prameny a tak vznikla tato kniha s příběhem alespoň částečně historicky podloženým. Literárně je to hodně podobné tomu, co již víme z předchozích dílů této série, tedy lehké čtení na dobru noc.

kolacky
25.06.2019

Ukecané a politické k tomu. To není detektivka! A opět přehršel moderní češtiny.

jaja1989
21.12.2018

No na Vondrušku to nemá, ale přetrpět se to dalo.

helča5
09.07.2017

bohužel mě tato kniha nic neřekla.

vincek1
12.06.2017

Jak jsem již jinde psal, je málo knih o historii této části naší vlasti a proto každou rád uvítám. P. Češka se této tématice věnuje budiž mu za to dík. Je to má zatím druhá kniha od autora a těším se na další.

ivoiro
22.01.2017

Zajímavá kniha přibližující dobu dávno minulou. Úvod byl hodně pozvolný, popisující politickou situaci té doby, pak se ovšem příběh rozjel. Jsem zvědavý na další knihy této série.

cérka
27.03.2016

Moje první kniha od tohoto autora, velmi oceňuji snahu přiblížit nám tuto dobu. Osobně bych snad přivítala rozšíření děje o více informací ze života prostých lidí. Něco mi prostě chybělo, aby byl prožitek dokonalý.

Dandulka
07.03.2016

Opět další hezká knížka a moc čtivá, Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila.