Případ nitravské mince

Hlavními hrdiny a velkomoravskými „detektivy“ jsou opět Slavomír, kníže z mojmírovského rodu, a jeho vikinský přítel Erik. Příběh začíná roku 866 na Veligradu. Kupec Bojata se právě vrátil z Řezna a přináší překvapenému Slavomírovi dopis s prosbou o pomoc od bavorského krále Karlomana – protivníka, posléze spojence a nyní opět protivníka Moravanů. V Řezně se objevují padělané denáry, které jsou zřejmě přiváženy z Moravy. Slavomír tomu nechce uvěřit, protože na Moravě se mince nerazí. Pomoc však slíbí. Když potom doprovází Konstantina s Metodějem do Nitravy, narazí na povražděné kupce a falešné mince…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186981/pripad-nitravske-mince-186981.jpg 3.645

Kniha Případ nitravské mince

kalache
17.11.2020

...jednu jsem zkusil,nezklamala,ale stačilo...

Vojslava
24.09.2020

Opět jednoduchý historický román, který čtenáře jen trošičku donutí uvažovat, kdo je vrah, aby nakonec zjistil, že to zjistit nemohl... ale jinak příjemné čtení se zábavně afektivním závěrem, který jsem velmi ocenila. Až budu mít okénko v četbě a nic oddechového po ruce, zase se na Velkou Moravu vrátím.

čef
13.09.2020

Odlišností oproti předchozím dílům této řady není mnoho a možná je to i dobře. Stále je to docela dobré historické čtení, které se dokonce částečně odehrává mimo území velkomoravské říše v Regensburgu a přináší i několik pro mne neznámějších detailů o Nitře. Takže jsem OK.

kolacky
25.06.2019

Zlepšila se (staro)čeština! Příběh by se mi celkem líbil, leč... popisné a popisné a popisné. Třeba ty opakující se začátky - u každé knihy skoro doslovné. Nu což.

davidurban1973
23.02.2019

Ctive, zajímavé - více v recenzi.

Madelisi
10.02.2018

Autor si nastudoval historii a chce to moc ukázat. Tyto odbočky knihu ale prodlužují a zpomalují děj.
U této série se mi líbí zasazení příběhů do jednoho rámce, nicméně v tomto příběhu mi přišlo, že se vše pohlo na základě několika náhod. Co by Slavomír dělal, kdyby náhodou neviděl přepadení kupce nebo kdyby přijel do Nitravy dřív/později, aby si byl schopen dát dohromady souvislosti?
Oceňuji autorovo uvedení na pravou míru v doslovu a vlastně celý nápad na detektivky z Velké Moravy.

KaajaS
11.10.2017

občas asi zbytečně se opakující popis událostí, ale mě to prostě baví :-)

matvlad
29.06.2017

Kniha se mně moc dobře četla, doporučuji ji dalším čtenářům. V.M.