Případ hrozničkové náušnice

Třetí část série dobrodružných historických detektivek z doby Velké Moravy. Hlavními hrdiny a velkomoravskými „detektivy“ jsou Slavomír, kníže z mojmírovského rodu (skutečná postava) a jeho vikinský přítel Erik. Příběh začíná roku 863 pod hradištěm Děvín. Poselstvo vedené Slavomírem a Erikem na Moravu přivádí řecké bratry Konstantina a Metoděje. O rok později už zastihujeme řecké bratry, jejichž popularita mezi moravským lidem rychle roste, v plné práci. Jak však Slavomír zjistí, Konstantinovi s Metodějem hrozí velké nebezpečí. Spolu s Erikem se Slavomír energicky pustí do nebezpečného pátrání, aby Řeky ochránil. Dramatické události vrcholí opět pod hradištěm Děvín, kde je král Rastislav obklíčen franskými vojsky. Slavomír musí zvládnout i tuto, historicky doloženou, pro Moravskou říši nebezpečnou situaci… TENTO PŘÍBĚH JE VĚNOVÁN 1150. VÝROČÍ PŘÍCHODU KONSTANTINA A METODĚJE NA MORAVU....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165057/pripad-hroznickove-nausnice-165057.jpg 3.652

Kniha Případ hrozničkové náušnice

čef
08.09.2020

Hodně podobné ostatním dílům této série. Znovu si zopakujeme hlavní události předchozích dílů a začneme pátrat po spiklencích mezi proradnými Franky, kteří jdou tvrdě po Konstantinovi a Metodějovi. Na konci jsme svědky jednání u Bratislavy s franckým králem Ludvíkem, kde nás Slavomír znovu přesvědčí o své diplomatické uhlazenosti a mazanosti. Není to zas tak špatné přečíst si občas nějaké fabulované historky z dávné minulosti.

Ladinek
01.11.2019

Pan Češka kreslí na Velké Moravě podobně ideální společnost jako Peter Tremayne v Irsku. Obě série se odehrávají v prvním tisíciletí. Oba Slavomír i Fidelma, mají blízko ke králi. Oba ovládají bojová umění - Fidelma něco, co se nazývá Troid Sciathagid, Slavomír Kung-Fu. Oba hrdinové disponují věrnými společníky. Troufám si říct, že kdo má v oblibě Tremaynovu Fidelmu si může oblíbit Slavomíra (a naopak). Nicméně nějak stále cítím z těch Velkomoravských detektivek jistou přeslazenost. Ten Slavomír je tak dokonalý, všemi milovaný a obdivovaný. Nikdy vlastně nemusí překonávat nějakou skutečnou překážku. Ten příběh prostě běží zcela hladce od začátku až do konce. Je to oddychová literatura v pravém slova smyslu.
A také nyní asi vím, že nakladatelství MOBA patrně autorům platí od kapitoly, protože jinak si nedokážu vysvětlit, nelogické členění do kapitol, které končí v polovině rozhovoru.

kolacky
25.06.2019

Opět... ukecané a opakující se. Škoda.

Dany58
13.05.2018

Tohle historické období nepatří k mým oblíbeným, ale musím přiznat, že mě kniha mile překvapila. Určitě si přečtu i další díly.

KaajaS
15.08.2017

čím dá lepší :-) těším se na další....

ivoiro
15.06.2017

Příjemné odpočinkové čtení. Kniha mě potěšila.

Keddie
03.11.2016

Dějiny Velké Moravy jsou pro mne dost atraktivní téma. Je proto škoda, že tato kniha mne vůbec nezaujala. Když jsem přemýšlel proč, tak je to především proto, že děj je prostý, nezajímavý, nepřináší žádné překvapení. Dalším důvodem, proč mne kniha nezaujala je minimum děje. Většinu stran tvoří rozhovor Slavomíra s někým. Když už by se něco mohlo dít, je to spláchnuto krátkým popisem, že se tak stalo. Popis prostředí, nálady, děje takřka nulový. Škoda. Další díly už asi nebudu mít sílu přečíst.

irousek9
20.10.2015

Opět méně stránek s popisem hradišť,oblečení apod.,který se stále opakuje dokola, by nebylo naškodu. Opravdu miluji historii, ale nemusím číst až tak dopodrobna, jak silná byla zeď, pak ta za ní a ještě další za ní :-). Zbytečně tyto popisy odvádějí od zápletky, o které v knize jde. Stačí opravdu stručněji...