Případ kněze z Bojné

Hlavními hrdiny a velkomoravskými „detektivy“ jsou opět Slavomír, kníže z mojmírovského rodu (skutečná postava) a jeho vikinský přítel Erik. Na jaře roku 871 přijíždí za Slavomírem posel z Bojné, mocné soustavy hradišť v Nitravském knížectví, s pozváním, aby se zúčastnil zádušní mše za Kosoru, zavražděného pána Bojné. Kosorův syn však Slavomíra žádá především o nalezení otcových vrahů, pak také o to, aby se spojili v boji proti Frankům, okupujícím Moravské království. Slavomír pozvání přijímá, přijíždí na Bojnou a dává se do pátrání po zločincích. Vražd však přibývá a Slavomír sám se ocitá ve vážném nebezpečí života......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250460/pripad-kneze-z-bojne-zlociny-na-vel-250460.jpg 427

Zločiny na Velké Moravě 6.

Detektivky, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Případ kněze z Bojné

kolacky

MarkétaLore - přesně! Mluvíte mi z duše!!!

Danuše7
08.12.2018

Kniha se mi líbila. Samozřejmě se to našim historickým postavám mohlo přihodit. Trochu historie nikdy neuškodí.

jarin58
03.08.2017

Můj první případ z Velké Moravy a určitě ne poslední.

matvlad
29.06.2017

Kniha se mně moc dobře četla, doporučuji ji dalším čtenářům. V.M.

ivoiro
29.01.2017

Série mně drží čím dál víc. Baví mě číst zločiny v kontextu s historií.

MarkétaLore
05.07.2016

Tak na tuto knihu budu přísná. Moc jsem se těšila , dokonce jsem si ji koupila, protože v knihovně není. Ale byla to bída.
Začala bych tím, že autor má jistě výborné znalosti a chtělo to i odvahu, napsat knihu z velké moravy. Ale to je asi tak všechno. Některé popisy tragické a začátek mě i zděsil, být to detektivka ze současnosti, začíná takhle: V pokoji stál muž měl tmavé kudrnaté vlasy. Měl bílou košili a Kravatu. Kravata byla proužkovaná a vypadala draze . Taky měl modré sako . kožený pásek a tmavé kalhoty. Na nohách měl kožené boty. Ty boty byly drahé. A v ruce držel mobil, ten mobil všichni znali.....
problémm č. 2 - absolutně žádná atmosféra- čekala jsem zlatou od slunce a od zlata, a zelenou a modrou. a červenou od krve a od drahých kamenů a ono nic.
další problém - chabá zápletka, ale na to jsem už zvyklá.
co mě ale štvalo vyloženě nejvíc, že autor opisoval. A opisoval s chybami a opisoval od vondrušky.
Ta poctivost a odvaha Slavomíra, který místo aby se ujal vlády, a vykašlal se na
zrádce Svatopuka, a ta věrnost Erika, který jen přicmrndával, ta mi lezla krkem. každý normální člověk by do toho šel. ten Slavomír, to nebyl člověk , ale stroj na odvahu, poctivost a dobrý úsudek. V knize se vyskytovalo příšerně frází.
Kniha především vůbec neměla být detektivka, ale historický román. Postavy měly být lidé a né to bezchybné cosi. Ne náhodou patří k tomu nejlepšímu vyprávění Erika o tom, co mu udělala jeho Jana poté, co ji pozvracel čistý ubrus po požití medoviny.

Dandulka
19.02.2016

Mám moc ráda tyhle detektivní příběhy z Velké Moravy a konkrétně tento jsem přečetla za den, tak mě to chytlo.

čef
23.11.2015

Hodně podobné knihám o Oldřichovi z Chlumu od p. Vondrušky jen posunuto do období Velké Moravy. Stejný jednoduchý, čtivý, prvoplánovitý styl, který nás nenechá ani na chvíli pochybovat o tom kdo je chrabrý vítěz a kdo dopředu poražený zloduch. Byla by to opravdu nekonečná nuda, kdyby zde nebylo poměrně dost reálií z této doby na to, abychom si mohli třeba lebedit, jak se máme dobře a přemýšlet o tom, jak a kam doba pokročila.