Hořká smrt

Hořká smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82071/bmid_horka-smrt-0im-82071.jpg 4 38 13

Detektiv Berka série

Soukromý detektiv Stanislav Berka je při výletu lodí po Brněnské přehradě svědkem nalezení utonulého mladíka. Na přání mladíkovy matky se dává do pátrání po příčinách jeho smrti. Na dovolené v Jizerských horách pak Berka s přítelkyní Lucií ke svému údivu nacházejí zavražděnou mladíkovu exmilenku. Protože je z vraždy obviněn Berkův kamarád, detektiv se usilovně snaží přítele očistit. Zabředává stále hlouběji do nemilosrdného prostředí, kterému vládne bezohlednost, korupce a touha po penězích. Jediná cesta, jak případ vyřešit a pomoci příteli, je být stejně nemilosrdný jako ti, proti nimž Berka stojí...... celý text

pepa4081
06.04.2023 4 z 5

Kolikrát jsou to neskutečné ptákoviny, ale mne tenhle styl detektivek baví.
Velmi uspokojivé.

kolacky
06.06.2021 4 z 5

Protože tuhle sérii čtu na přeskáčku, jak jsou knížky v knihovně volné, tak jsem se tady dočetla původ setkání a společenství Standy Berky a Klementa Chládka. Mimochodem, zajímavá postava.

jarin58
30.04.2021 4 z 5

Lehce se četlo,nesmí brát člověk všechno vážně.

jprst
29.12.2020 3 z 5

Taková lehce nadprůměrná detektivka s dobře využitou zápletkou a s patřičnou dávkou napětí , která je schopná udržet čtenářovu pozornost až do konce.

Gumajz01
19.12.2020 3 z 5

Celkem dobrá detektivka

rafan65
03.04.2020 5 z 5

Opět pěkná detektivka od pana Češky. Bezva děj, zajímavá zápletka a perfektní Standa Berka.

Vojslava
18.01.2020 4 z 5

K hodnocení bych potřebovala ještě půl hvězdičky navíc, málokdy se mi stává, že bych se u této řady českých detektivek tak dobře bavila. Žádná moře krve, příběh sice nesložitý, ale dobře gradovaný, s téměř pohádkově pozitivním koncem. :-) Jen ta redakce kdyby byla pečlivější! Ale možná, že od autora zkusím i něco dalšího.

ilčidlo
27.03.2018 3 z 5

Hezky se mi četla

Miruš
09.02.2018 1 z 5

Je mi to líto, ale nuda v Brně... :(

ivoiro
18.02.2017 4 z 5

Čtivé a zajímavé dílo. Těším se na další díly této série.

Keddie
23.10.2013 4 z 5

Kniha se četla dobře, i když po přečtení prvního dílu jsem se nemohl ubránit pocitu, že autor píše to samé, ale trochu lépe. Věřím, že další díl už bude mít trochu jiné téma i rozuzlení.

Macek58
05.06.2013 4 z 5

Autor nesklamal, výborné čtení.

vitavita
06.04.2012 4 z 5

Začíná a končí v Brně, ale odehrává se převážně v Jizerských horách.