Ran Ran komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jane Austenová má krásný styl psaní a příběh se hezky rozvíjí.

23.08.2018 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Líbilo se mi, jak autor dokázal vystihnou tolik věcí a přitom se děj odehrává během jediného dne.

07.08.2018 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knížka má hezký a čtivý příběh.

04.07.2018

Kniha je jedinečná svým stylem psaní a vyprávění, motivy a celkovým zpracováním. Její čtení jsem si hodně užila.

26.08.2023 5 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh je zajímavě a výborně napsaný a vytvořený. Autorka neplýtvala čtenářovým časem a nezahlcovala ho zbytečnými informacemi. Zápletky byly velmi dobře napsané a umístěné. Tempo čtení bylo rychlé tak akorát.

28.04.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příběh v této knize má velmi dobrý styl psaní a dá se v něm najít spoustu významů a souvislostí s dnešní dobou. Úplně se mi nelíbilo jak se Krysař v závěru příběhu zachoval a také se mi nelíbila autorova snaha o veršování textu.

29.07.2020 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Audiokniha, kterou jsem poslouchala je skvěle namluvená. Příběh je skvěle napsaný a vypointovaný. Zvraty v ději byly velmi dobře umístěné a celkově se mi tato kniha četla výborně.

19.01.2020 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Autor má celkem dobrý styl psaní, ale i tak se mi kniha moc nelíbila. Popisy veškerého zařízení domu mi přišli naprosto zbytečné. Jediné co se mi líbilo byl námět knihy, že každý čin a rozhodnutí má své následky.

08.05.2019 2 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Pygmalión je velmi dobře napsaná hra a já jsem si její čtení velmi užila. Líbí se mi velmi dobrý vývoj zápletky a postav. Autor velmi dobře popsal rozdíly mezi společenskými vrstvami na počátku 20. století.

28.04.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tato kniha má nádherný styl psaní a zajímavý příběh se zvratem na konci. Také se mi líbily dvě hlavní postavy Jennifer a Ellie.

06.02.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Celkově můžu říct, že mě kniha nebavila a jediné co se mi na ní líbilo byly ilustrace, které mám ve svém vydání.

06.01.2019 1 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Příběh je úžasně napsaný a měla jsem co dělat, abych knížku odložila a šla spát. Určitě si od autorky zkusím přečíst i další knihy.

05.09.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Po přečtení musím říct, že se jedná o velmi dobrý závěr celé série.

14.08.2018 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je to výborné dílo, autorovy se podařilo napsat skvělí příběh.

28.07.2018 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Příběh se četl velmi dobře a celou knížku jsem, navzdory její velikosti, přečetla rychle.

25.07.2018 5 z 5

Revír bez hranic Revír bez hranic Rudolf Luskač

Bylo to hezké čtení, nejhezčí byly popisy přírody.

06.07.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Naprosto geniální kniha, kterou jsem měla potíže odložit a dělat něco jiného. Ze začátku jsem si myslela, že to nebude nic zajímvého, ale po dalším čtení se ukázal pravý opak. Musím i říct, že kdybych si na konci knihy nepřečetla dopis od vraha, tak dodneška ani nevím, kdo byl vlastně vrah.
Tuto knihu rozhodně doporučuji.

20.05.2015 5 z 5

Tahle knížka je výborně napsaná a čtivá. Příběh a postavy jsou velmi dobře vytvořené a napsané.

11.04.2024 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Styl psaní je skvělý a líbilo se mi jak byly jednotlivé příběhy vyprávěny. Celá kniha se mi četla moc dobře.

20.01.2024 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Příběh se mi hodně líbil. Byl skvěle vypointovaný a zvraty v ději byly velmi dobře umístěné. Styl psaní se mi líbil a jeho tempo bylo příjemně rychlé.

13.06.2021 4 z 5