Ramiel Ramiel komentáře u knih

Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina Steven Lee Myers

Možná ukázka toho, jak se díky moci přetváří chování člověka. Zároveň kniha do značné míry objasňuje poměry v Rusku jiným pohledem (bez propagandy ať už proruské, anebo protiruské), než nám nabízejí česká sdělovací média.

26.09.2017 4 z 5

Rodina Rodina Mario Puzo

Dle mého asi nejhorší kniha od Puza. Možná to bude i tím, že tento příběh již znám ze zpracování jiných autorů, takže zde nebylo příliš možností, jak v ději překvapit a více zaujmout. Také styl vyprávění byl spíše popisný, což mi u historických románů příliš nevyhovuje.

26.09.2017 2 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Autor zvolil metodu vyprávění příběhu ve dvou liniích. První zaměřenou na samotný atentát (z části fakta, z části fikce) a druhou na jeho sbírání materiálu ke knize. Jeho styl mi moc nesedl. Ani vylíčení událostí. Na druhou stranu je to pohled z vnějšku od cizince na událost z naší historie. A těch není zrovna mnoho. I proto jsem tuto knihu četl.

26.09.2017 3 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Pro mě zřejmě nejlepší kniha od pana Niedla. Vykreslení postav i atmosféry doby panování Václava IV. se mu velice povedlo.

25.09.2017 4 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Závěrečný díl trilogie mi přišel nejslabší. Zápletka až příliš neuvěřitelná. Ale celkově se mi celá série líbila.

25.09.2017 2 z 5

Smršť Smršť Tomasz Duszyński

Oproti předcházejícím dílům slabší, méně uvěřitelné až někdy neuvěřitelné situace, zejména spojené s Kleinem. Hodně mi vadilo, že autor v tomto díle až příliš často používal konstrukci, kdy vyšetřovatelé něco odhalili, ale čtenář s tím byl seznámen až později. Takový styl psaní obecně nemám rád. Pozitivem je historicky zajímavě vykreslené období počátku 20. let 20. století v Prusku. I přes výše zmíněná negativa se jedná o nevšední příběh, který se dobře čte.

14.12.2023 3 z 5

Yorrân I: Poutník 1. část Yorrân I: Poutník 1. část Jan Dobšenský

Svět od Gemmela jako vyšitý, originalita pokulhává na obě nohy. Jména postav, tak i místopisné názvy jsou spíše nezapamatovatelnými jazykolamy. Ale kniha není nudná, takže tři hvězdy si zaslouží.

29.10.2023 3 z 5

Básník Básník Michael Connelly

Knihy s Harrym Boschem i Mickey Hallerem jsou pro mě mnohem zábavnější. U této knihy se mi nějak nepodařilo se začíst. Příběh je vystavěný vcelku dobře, gradace tu také nechybí, ale nějak mě to úplně nevtáhlo. Spousta rozhovorů mezi hlavními postavami mi přišla jen jako výplňová vata. A chování postav mi přišlo v některých situacích neadekvátní a vyumělkované. Pointa sama pak neuvěřitelná. Takže za mě spíše průměrná kniha. A na autorovi schopnosti až podprůměrná.

25.08.2023 3 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Velmi zajímavé téma, které mi ale v knize přišlo velmi nedotažené. Jako by se autorka bála vyobrazit hrůzy války, a pokud tak velmi útlocitně. Např. když v ději přichází na řadu mučení, tak se děj rychle přenáší k zotavování. Dvě dějové linie jsou spojeny až násilně a v podstatě spolu vůbec nesouvisí. Možná jako postupný děj by to bylo čtivější, ale nejlépe by to asi bylo jako dvě různé knihy. Takto to přeskakování působilo spíše rušivě.

26.12.2022 3 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Proč je tahle knížka řazena do žánru hororu? Co je na nich hororového? Tak možná fantasy nebo satira. Jedině snad proto, že je horor to číst. Pro mě změť blábolů a celkově zklamání. Je to moje první seznámení s Lovecraftem. A vzhledem k tomu, jak je označován za mistra hororu, tak jsem měl asi příliš velká očekávání, která tato ubohá knížka nenaplnila ani kapkou.

27.09.2022 odpad!

Zelená Zelená Martin D. Antonín (p)

Velmi netradiční kniha ze světa elfů a orků zejména díky skvěle promyšlenému jazyku orků, s kterým si autor doslova a do písmene vyhrál. Pojmenování inžinírských vynálezů a zbraní velmi pobavila. Také pohled na dobro a zlo je velmi neotřelý. Takže pro mě velmi dobrá fantasy.

26.04.2022 4 z 5

Benátská zrada Benátská zrada Steve Berry

Zajímavý námět, který v mých očích sráží neustálé skákání ve vyprávění z jedné postavy na druhou. Možná je to dané snahou o stupňování napětí, ale občas mi tato snaha přišla až příliš křečovitá. Stejně jako neustálé zvraty a souhry náhod. Ke konci už mě to ani moc nebavilo a po dočtení knihy se dostavila "úleva", že to mám za sebou (fakt nesnáším nedočtení knížky). Další díl snad někdy možná...

29.11.2021 2 z 5

Solomon Kane Solomon Kane Robert Ervin Howard

Pro mě byly ty povídky až moc na jedno brdo a často i nudné.

06.09.2021 2 z 5

Labyrint Labyrint Pavel Renčín

Věřím, že si fanoušci užili online psaní, ale kniha jako hotové dílo za mnoho nestojí.

26.08.2021 2 z 5

Šinjú Šinjú Laura Joh Rowland

Zápletka dobrá, vyobrazení japonské společnosti velmi dobré, jen to samotné vyšetřování založené na "náhodné potulce" a doufání hlavního hrdiny, že na něco narazí, sráží zážitek a hodnocení knihy o hodně dolů.

22.08.2021 3 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Spíše letní romance než detektivka. A pokud už přistoupím na to, že se jedná o detektivku, tak mám jednu velkou výhradu. Nesnáším, pokud autor před čtenářem zamlčuje stopy vedoucí k odhalení vraha - většinou ve stylu, kdy některá z postav prohlásí: "Asi vím, co se stalo a kdo to byl, ale zatím ti to neřeknu. Musím si ještě něco ověřit." A tohle přesně dělá Linči.

06.07.2021 3 z 5

Lovcův odkaz Lovcův odkaz Alex Drescher

Toto je přesně můj šálek kávy. Mám rád tento styl, který pobaví, a přitom to není jen bezduchá řežba.

06.06.2021 4 z 5

Kacířská léta Kacířská léta Paul Doherty

Úplně mi nesedl styl autora. Autor je historik, takže na informace je to velmi bohaté dílo, které bohužel je více popisné než výpravné. A to je škoda.

23.05.2021 3 z 5

Zmizelí Zmizelí Benedict Jacka

Kniha mě bavila, co víc si přát. Na to, že jde již o třetí díl, tak i úroveň je pořád vysoká.

12.05.2021 4 z 5

Nepřítel v domě Nepřítel v domě Lindsey Davis

Lepší než první díl. Přesto ten styl psaní u série Flavie Albie není ani trochu čtivý. Za mě škoda, že se autorka nedržela více stylu, kterým napsala Falca.

01.04.2021 3 z 5