Zelená

Tragická sonda do hledání identity elfského národa — Brelathis Moudrovous, elfí mudrc. Já přečíst. Antonín přežít. — Grangurg Kecokyj, orčí bojovník. Inu, o nás to není. Ale to nevadí. Synek si dost užil v Křivém ostří. - Draug Bělovous, král trpaslíků. Vihlašovat důležití vihláška pro fšechna kmeni. Velkí náčelník ograhorg hledat nová šév inžinír! Nejvíc dobrá to inžinír, která udělat nejvíc dobrá bitevní stroj! Aď zvítězit to nejvíc dobrá inžiníř! Nebo to posleďní živá. Velká náčelník ograhorg....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/5148/zelena-5148.jpg 3.842
Humor, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Straky na vrbě

Kniha Zelená

Ikkju
30.12.2018

Četl se smýšenými pocity (mírně se přibližovalo maglajzu v hlavě Střelky ), konečný verdikt: celkem dobré, neotřelé. Díky podivné synchronicitě jsem pár minut po přečtení objevil genezi vzniku elfů, sedělo to jako prdel na hrnec!

davidurban1973
31.07.2018

Vtipné neotřelé fantasy. Čte se dobre. Příjemné překvapeni.

Sidonie
13.02.2018

Já chtít hrát Warcraft s všechna postava ze Zelený :-(

U takovýhle knih mi je vždycky líto, že nejde o ságu, a že se musím s příběhem definitivně rozloučit.

Bylo to vážně bezva. U knihy jsem se často smála.
Jako velké plus vidím to, že jsem si po celou dobu nebyla jistá, kam to vůbec spěje. To se mi nestalo už dlouho u žádné knihy ani filmu.
S tou goblinkou mi to sice docvaklo už ve chvíli, kdy Střelce řekla, že se o ni vždy postará... ale když měla v ruce Vsugerobraz, tak jsem na chviiličku zaváhala. :)

Všechno to začne jednou velkou bitvou a skončí jednou dobrou bitvou.
Líbí se mi takovéhle příběhy, jejichž pointou není boj dobra proti zlu, a jejichž závěrem není střetnutí dvou armád.
Je to sice hodně zábavné čtení, ale je v tom i docela dost k zamyšlení.

PS: Pro orky jsem měla slabost vždycky. Teď už mám slabost i pro gobliny. A pro elfky natřené nazeleno.
A Orkamluv je bezpochyby nejelegantnější jazyk vůbec!

Svářeč
02.01.2018

Zelená špatný!

To byl můj dojem při prvním čtení, kdy jsem se dostal asi na padesátou stránku. Nebavilo mě to. Popis bitvy nebyl příliš záživný, popis konstrukce Střelky byl záživný ještě méně. No, rozhodl jsem se dát knize druhou šanci a…

Zelená dobrý!!!

Prvních cca padesát stran je pořád stejně nudných, postupně jsem se do toho však začítal víc a víc až jsem zjistil, že se od toho nemůžu odtrnout. Kromě totálního jemného překroucení všech možných klišé mi k srdci přirostli gobliní inženýři a veškeré vedlejší postavy, od natěrače Muha po mistra rány Bangorga. A hlavně se to prostě dobře četlo.

Hellrampage
19.01.2017

Zelená biť trhlí, trocha humorní knyha. Ja moc nesmiať, no ja bavyť! A to hlavní! Trochu divná, ork spojency s elfoun, to ja krutyť hlava, no ja zviknuť, nakonec elfoun ukout pykla, jak zvyk oni, a gob inženír vimislet nová bitevní stroj, to dobrý, zelená tiež dobrý. Kniha čítať dobre, nezaspať ja. No vyriešenie elfoun-ork na konec udobrení použít Antonin ako v Křivé ostří. Podobnosť čystí náhoda. Ja rád Střelka, ona dobrý ako zelená, no trocha psicho. Ďalej Muh! on šialení natérač, Hribnik súperyť s Gutnik, kto lepšý inžinír, on C-ork, pitogob, kreténork a ďalej tak... trochu podoba s Obilivion (to biť hra) a další film znama ako Prsteňof pán... Ja tešiť pokračovanie Antonina...

"Hribnik slíbit nová kyj, já mít pořád stará kyj, pořád nemít nová kyj, pořád blbý dřina rána." - Bangorg

Vzápětí všichni goblini zaječeli, jako by ztratili veškeré příbuzné - aniž by vědeli, kam ukryli své cennosti.

(Cedule urobit Dr. Muh!)

Rachel
09.01.2017

Námět je zajímavý a dialogy docela zábavný. Problém je to mezitím, jako povídka by mě to asi bavilo, takhle mi dalo docela zabrat se tím prokousat.

McGrinder
03.02.2012

Jejda tohle mi nesedlo!!! Po románu Křivé ostří jsem se těšil " jak sviňa " až se začtu do další české fantasky. Ale nedolouskal jsem to ani za polovinu. Prostě mi to nějak nešlo. Proto ani nebudu hodnotit.