Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina

"Zlomový okamžik v životě Vladimira Vladimiroviče Putina nastal na podzim roku 1989 v Drážďanech. Před místní rezidenturou KGB, kde mladý Putin sloužil, se shromáždil dav protestujících, kteří chtěli vzít nenáviděnou organizaci útokem. Bez vojenské podpory nemohl Putin budovu dlouho udržet. Rozhodl se tedy blafovat. Vyšel neozbrojen před bránu a prohlásil: „Moji vojáci mají zbraně. Vydal jsem jim rozkazy: pokud někdo vkročí do objektu, mají zahájit palbu.“ Zástup protestujících se rozešel. Ve své knize Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina předkládá americký investigativní novinář Steven Lee Myers barvitý obraz muže, který se z řadového agenta KGB vyšvihl až na vrchol vládní pyramidy – stal se ruským prezidentem. V důkladně rešeršovaných kapitolách rozebírá Putinovu rodinu a dětství, jeho kariérní růst i kontroverzní rozhodnutí v pozici prezidenta. Výsledkem je přesvědčivý a živý psychologický portrét člověka, jehož prvotní motivací je zachování zdání autority za každou cenu, člověka, který nedává najevo slabost, který improvizuje i chladně kalkuluje a u něhož se cílevědomost váže s výkonností a flexibilitou. O autorovi: Steven Lee Myers je americký investigativní novinář, který od roku 1989 pracuje v listu The New York Times. Od roku 2002 strávil během dvou pobytů více než sedm let jako zahraniční korespondent v Rusku a referoval o druhé čečenské válce, ukrajinské oranžové revoluci, zimní olympiádě v ruském Soči i anexi Krymu. Předtím pracoval jako novinář v New Yorku, Washingtonu a za války v Iráku také v Bagdádu. Nyní se specializuje na zahraniční záležitosti a bezpečnostní témata. Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina je jeho první knihou. Citace: „Nový car je strhujícím a nesmírně podrobným životopisem Vladimira Putina, v němž Myers zevrubným, až shakespearovským způsobem vysvětluje, proč Putin jedná právě tak, jak jedná.“ – Robert D. Kaplan, geopolitický analytik „Velmi působivý portrét děsivě mocného autokrata.“ – Kirkus Review „Nový car Stevena Leeho Myerse není prvním Putinovým životopisem, ale do dnešního data je životopisem nejsolidnějším. Uvážlivým a komplexním způsobem odhaluje pravou tvář jednoho z nejuzavřenějších světových vůdců.“ – Daniel Treisman, The Washington Post „Myers předkládá obraz člověka, který přechází od jedné krize ke druhé s jediným cílem: aby z něj vyzařovala síla. Zasvěcený a detailní životopis.“ – Gal Beckerman, The New York Times Book Review „V životopise Vladimira Putina Steven Lee Myers geniálně kombinuje vyprávěcí umění, psychologickou sondu i politickou analýzu.“ – Nina Lvovna Chruščovová, americká politoložka, pravnučka Nikity Chruščova"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293682/novy-car-vzestup-a-vlada-vladimira--3rd-293682.jpg 4.520
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno, Argo

The New Tsar: The Rise and Reign of Vladimir Putin, 2014

Kniha Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina

Yorika

Kniha nejen o Putinovi ale i o Rusku v době nedávné.Média často přinášejí jednostranný pohled. Skutečnost však bývá mnohem více komplikovaná a tato kniha ukazuje, že Putin a jeho Rusko nejsou výjimkou.
Ač literatura faktu, velmi čtivě napsaná. Pro všechny, kdo chtějí vědět víc.

pavla5869
03.04.2019

Zajimave cteni hlavne pro lidi v mem veku, kteri v 90. letech letech sledovali Kacera Donalda misto zpravodajstvi. Dozvite se nejen Putinuv karierni postup, ale i o vyvoji Ruska behem te doby.
Zpocatku je kniha napsana naprosto nezaujate, ke konci uz pusobila jako kritika Ruska a jeho vlady. Ale cetlo se to dobre, ja byla zdesena z toho bordelu, co v Rusku byl a je to zatim nejobjektivnejsi, co jsem cetla.

bubka
30.12.2018

zajímavá kniha, podle mne má Putin přesně ty vlastnosti, které úspěšný státník a diplomat mít musí . jen jedna obvyklá u jiných chybí, není válkychtivý, v tom je i naše naděje.
Zajímavé, že autor si právě této vemi významné odlišnosti nevšiml, povšiml si ale, že Putin je skvělý psycholog, který umí vyhmátnout neuralgický bod davu a umožní tak s davem pracovat

Ramiel
26.09.2017

Možná ukázka toho, jak se díky moci přetváří chování člověka. Zároveň kniha do značné míry objasňuje poměry v Rusku jiným pohledem (bez propagandy ať už proruské, anebo protiruské), než nám nabízejí česká sdělovací média.

DoktorZivago
08.01.2017

Vyborne napisana kniha, ktora mi aspon z casti pomohla pochopit co sa to v sucasnom svete deje. Putinove Rusko sa dostava na prve stranky novin v poslednom case dost casto a velakrat k tomu ludia pristupuju z vyhrotenymi nazormi. Na jednej strane nekriticky obdiv a na tej druhej az nenavist k vsetkemu co je ruske. Kniha zabera cely Putinov zivot konci tesne pred tym ako sa Putin zacne involvovat vo vojne v Syrii. Cita sa to vyborne, nenudi a je tu plno citacii z inych zdrojov. Pri konci je uz trochu citit autorovu zaujatost ale po precitanych faktoch na 400 stranach sa to da pochopit.

V pekle plynových komor
V pekle plynových komor