Ramiel Ramiel komentáře u knih

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Je to takové milé vyprávění. Ale všechno už tu bylo. Je to pořád dokola. Jen postav je zase o něco víc, jak přibývají nové generace. Tu má někdo úspěch, jiný krachuje, tu zase některá čeká parchanta... Je to takové už značně recyklované z knih minulých.

01.04.2021 2 z 5

Prokletý Prokletý Benedict Jacka

Lehce, velmi lehce mi tato série připomíná Kroniky železného druida. Zejména vztahem mistr a učednice. A také Alexovým viděním v kouzelném spektru. Ale je to fajn nenáročné čtení na oddych.

28.01.2021 4 z 5

Svátek hojnosti Svátek hojnosti Lindsey Davis

Mé hodnocení je značně ovlivněno příběhy Falcona, které byly napsány poutavě a vtipně. Bohužel toto volné pokračování s Albií je pouze suchopárným popisem činností bez špetky vtipu a vypravěčského nadání. Ani se mi nechce věřit, že je psala stejná autorka.

26.01.2021 2 z 5

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Jen se divím, jak vysoké hodnocení tato kniha má. Mě moc do noty nepadla. Tento příběh ze Středozemě (jasně, já vím... Skryté země) moc nepobavil. Autor vlastně nepřišel s ničím novým, což bych mu i odpustil. Co taky pořád vymýšlet. Ale ten těžkopádný popisný styl fakt ne.

02.01.2021 2 z 5

Do lví tlamy Do lví tlamy Larry Loftis

Na informace bohatá kniha o světě špionáže za 2.světové války. Bohužel není vůbec psaná čtivou formou. Autor podává velmi suchopárně fakta, která získal studiem historických pramenů. I literatura faktu může být psaná lépe.

11.08.2019 3 z 5

Návrat zabijáka Návrat zabijáka Miroslav Žamboch

Tak můj první dojem po čtení Baklyho byl touto novelou potvrzen. Prostě se kopíruje Gemmellův Druss. Manželka zavražděná nájemnými zabijáky, dcera má magické nadání, hlavní hrdina "samotářský padesátník", který se vrací k zápasení a nepřátele pobijí po tuctech... Tohle je vykradení námětu se vším všudy.

08.06.2019 odpad!

Probuzené běsy Probuzené běsy Richard K. Morgan

Podle mého pokračuje sestupná tendence. Nějak jsem se nemohl začíst. Nedělalo mi problém knihu odložit. Ten mix hledání, bojů, útěků a filozofování mi nějak nesedl. Spousta zbytečných a opakujících se rozhovorů o smyslu života a revoluci knihu zbytečně natahovala. Nejspíš jsem měl po prvním "detektivním" dílu jiná očekávání.

16.05.2019 2 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Richard K. Morgan

Tento díl mi přišel takový, jako by ho autor sám psal na metu. Skákal pořád mezi různými druhy Takeshiho vědomí. Zápletka samotná ("archeologické vykopávky pomocí atomovky") mi taky přišla slabá. Takeshi i Tanja v rámci konfliktu šli zrovna s tím, kdo se jim víc hodil do krámu. Hra na svědomí v jejich případě proto nevyzněla příliš přesvědčivě. Stejně jako závěrečný boj proti celé jednotce Klínu.

11.05.2019 3 z 5

Město kostí Město kostí Michael Connelly

Nějak mě Harry v tomto díle štval. Hlavně tím, jak si hrál na osamělého kovboje. Být na místě Jerryho, tak chci jiného parťáka. No a budu se opakovat ve výtce k autorovi, jelikož je pachatel zastřelen. Ano, už zase. To jako vážně nemůže aspoň jednou Harry někoho úplně normálně zatknout? Jinak případ zajímavý, "milostná" linka s Julií měla vážně drsné a nečekané rozuzlení. Jen tedy Julie musela být docela dost psychicky narušená.

01.05.2019 3 z 5

Temnější než noc Temnější než noc Michael Connelly

Vraždy motivované výjevy z Boschových obrazů se celkem logicky nabízejí. Bohužel tady v tomto podání to bylo trochu moc dělané na efekt. Nějak jsem nebyl schopen vidět to, co agent McCaleb. Důkazy, které měly usvědčovat Harryho, mi přišly příliš chabé. Zde se mohl autor snažit trochu více, protože Harry je postavou, u které bych mohl uvěřit, že vraždu spáchal. Jen podat nějaké věrohodnější důkazy než sovu a obraz pekla. V tomto případě jsem tomu bohužel nevěřil ani na chvíli. A je to možná škoda.

01.05.2019 3 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Mám rád detektivky, a proto se sám sobě divím, že mi Harry tak dlouho unikal. Dokonce i po tom, co jsem viděl seriál (mimochodem taky dle mého velmi dobrý). A teď konečně se mi dostala kniha do rukou. A kladem je, že teď mohu přečíst všechny díly v jednom nepřerušovaném zátahu najednou a nemusím čekat do dalšího roku, než vyjde další román...
Harry je kovboj, některá zákonná omezení, která jeho práci ztěžují, ignoruje, stejně jako své hloupé nadřízené, kteří jsou více politiky a byrokraty, než policisty. Je tvrdohlavý a většinou dosáhne svého.
POZOR MOŽNÝ SPOILER:
Zápletka, kdy Harry "spolupracuje" s (nebo možná lépe řečeno se vnutí) FBI, je zajímavá. Odkrývá mnohá tajemství z války ve Vietnamu. Jen ten konec s Eleanor mi možná svým rozuzlením trochu pokazil dojem. Přece jen se mi její pomsta zdá až příliš komplikovaná.

20.04.2019 3 z 5

Bílý vlk Bílý vlk David Gemmell

Zajímavé, že autor nemá žádného kladného hlavního hrdinu. Každý z nich má nějaký temný škraloup ve své minulosti. Ani Skilgannon není výjimkou. Jeho činy jsou opět částečně dávány za vinu vlivu jeho temných démonických mečů podobně jako v případě sekery u Drussa. Druss jako upozaděný hrdina mi byl trošku sympatičtější, ale změna v chování byla možná až moc velká. Za některé Skillgannonovy výroky na jeho adresu dříve jiné opovážlivce zabíjel.
Chvíli jsem musel pátrat v paměti, kdo že je Ustarté, než jsem si vzpomněl na Tuláka (kterého zatím žádný další z Gemmelových hrdinů dle mého nepřekonal). Také různé přeskakování v čase, ať už v rámci jedné knihy nebo mezi jednotlivými díly ságy, není úplně můj šálek čaje. Neustále se snažit vzpomenout na děj předchozích knih a zařadit si čtenou knihu na časovou osu...

31.03.2019 3 z 5

Smrtonoš Smrtonoš David Gemmell

Tahle kniha mě moc nebavila. Druss není hrdina podle mého gusta. Jen rube všechno, co mu přijde pod ruku (sekeru).

29.03.2019 2 z 5

Kroniky o Drussovi Kroniky o Drussovi David Gemmell

Kniha se čte lehce, děj je přímočarý, Druss spíše nesympatický. Navíc mi přišlo, že tento příběh svět Drenaje neobohacuje, spíše naopak. Tulák mi přišel jako daleko více propracovaný hrdina. Druss je spíš jen stroj na zabíjení, který byl na chvíli "zkrocen" ženou, než se utrhl ze řetězu.

24.03.2019 2 z 5

Zabijákovo mlčení Zabijákovo mlčení Ward Larsen

Velkou část knihy to bylo skvělé, napínavé a dávalo to smysl. Bohužel závěr to pro mě úplně "zabil".
Pozor SPOILER
Zabití pilotů letadla z jiného letadla ostřelovačskou puškou, aha, no jasně, vlastně brnkačka...
Bohužel jsem už vyrostl z těchto hrdinských tirád ve stylu Jamese Bonda a daleko víc oceňuji "reálnější" hrdiny.

21.03.2019 3 z 5

Alfa Alfa Larry Correia

Předchozí knihy psané z pohledu Owena byly cynické. Tato kniha o Earlovi je jiná. Tato odlišnost ve stylu psaní jako by odrážela právě tu změnu v hlavní postavě, kolem níž se děj točí. Předchozí díly se mi líbily více a z minulosti Earla se dle mého dalo vytěžit více. Ale pořád je to dobrá knížka.

19.02.2019 3 z 5

Hrdina ve stínu – Tulák 3 Hrdina ve stínu – Tulák 3 David Gemmell

(SPOILER) Zjevná inspirace samuraji a terakotovou armádou... Nebylo to špatné, ale nebyl to úplně můj šálek čaje. Oproti předchozím dvěma dílům mě tento nevtáhl tolik do děje.
P.S. v tomto díle nejspíš čerpal Červenák, protože závěrečné sežrání mocného čaroděje jím vyvolaným démonem mi hned připomnělo Rogana.

11.02.2019 3 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Kniha se rozbíhá velmi, velmi pomalu (asi prvních 350 stran)... Pořád jen výcvik a s tím spojené selhání a bolest v různých obměnách. Chvílemi je to až nudné. Postavy pro mě všechny stejně nesympatické. Jediná postava, co vypadá zajímavěji, je Tan. Vypadá to, že autor chce psát taky stovky stran jako G.R.R.Martin, a bohužel jako Martin tam má taky spoustu stran jen jako vycpávkové vaty.

03.02.2019 2 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

A to jsem si myslel, že v rámci fantasy už jsem viděl a četl všechno... Ale gang trpaslíků mě vyvedl z omylu.
Jinak prostě klasika žánru. Stejně dobré jako první díl, jen s obměnou hlavního padoucha.

01.02.2019 3 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Takhle kniha ve mně při čtení vyvolala spoustu emocí, jako už dlouho žádná jiná. Je to až nepředstavitelné, čím si musel Pino projít jako 17./18.letý kluk.
P.S. Autor si mohl odpustit předmluvu k románu. Přece jen se příliš nehodí, když autor hned v předmluvě prozradí, že mu příběh z války vyprávěl sám hlavní hrdina knihy. Jelikož se tím úplně stírá napětí o jeho život, což je škoda.

27.01.2019 5 z 5